İçeriğe Yönlendir

Focus 1.6 Tdci Vs Polo 1.6 Tdİ; 207 Veya 308 Hdi Da Olabilir

Volga Mert

Recommended Posts

Uğraş Özyurt

ben yıllarca polo kullandım, ww nin en alt sınıf arabasının neden okadar övüldüğünü kullanan biri olarak anlamadım açıkcası, Neden şu anki fiyatlarıyla satıldığını ise yeni poloyu 1 hafta kiralık olarak kullanmış biri olarak ise hiç anlamadım, bomboş araba fiestanın full donanımından pahalı... İçinin bir albenisi yok sürüşünün eski pololarlada ilgisi yok, üstündeki motorların aynısını skoda ya koyunca fiyat 7-8 bin tl düşüyor. ben istanbulda yeni poloyu çok az görüyorum o da muhtemelen ilk arabasını alan ve vw olsun diyen kişilerce alınıyor, benim düşüncem tabi böyle siz yine iyice araştırıp istediğiniz araçlara binip öyle karar verin,Vw forumuna bakarsanız, hiç bir Vw hiçbir zaman arıza yapmaz zaten, ve poloyla ferrariye sellektör yaparsınız:)

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
ben yıllarca polo kullandım, ww nin en alt sınıf arabasının neden okadar övüldüğünü kullanan biri olarak anlamadım açıkcası, Neden şu anki fiyatlarıyla satıldığını ise yeni poloyu 1 hafta kiralık olarak kullanmış biri olarak ise hiç anlamadım, bomboş araba fiestanın full donanımından pahalı... İçinin bir albenisi yok sürüşünün eski pololarlada ilgisi yok, üstündeki motorların aynısını skoda ya koyunca fiyat 7-8 bin tl düşüyor. ben istanbulda yeni poloyu çok az görüyorum o da muhtemelen ilk arabasını alan ve vw olsun diyen kişilerce alınıyor, benim düşüncem tabi böyle siz yine iyice araştırıp istediğiniz araçlara binip öyle karar verin,Vw forumuna bakarsanız, hiç bir Vw hiçbir zaman arıza yapmaz zaten, ve poloyla ferrariye sellektör yaparsınız:)

Zaten marka sattırıyor. Yoksa gerçekten o fiyatları hakeden bir araba değil. :D

Yorum bağlantısı
Volga Mert
Zaten marka sattırıyor. Yoksa gerçekten o fiyatları hakeden bir araba değil. :)

çok doğru tabi ki ama yeni poloda çok hırçın görünüyor o yüzden bir çekiciliği geliyor.) şey yapmaya karar verdim. Aracı aldıktan sonra aklımda almadığım araçla ilgili soru işaretleri kalmasın diye. Kafamdaki bir kaç aracı 2 günlüğüne kiralıycam yada test sürüşlerine katılıcam

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Cihan benim 2001 bora vardı sıfır almıştım geçen yıl da 2010 passat a transfer oldum. Aynı paralelde 2002 ten bu yana önce 2000 model ford KA sonra da 2006 dan itibaren fusion sahibiyim. ford servisi ile vw servisi arasında pek ciddi fark göremiyorum. Gerek kapasite gerekse fiyat bakımından.

Buna mukabil fordKA birkaç arıza yaptı, vw daha az yaptı. Fusion hiçbir arıza vermedi. 150bin km deyiz. Bir kez egr ışığı yandı o da programlandı yokedildi. Passat için henüz erken, 17 bin km deyiz herhangi bir arıza memnuniyetsizlik yok. ama erken. Bora yı da 175 bin km kullanmıştım. Debriyaj yayı kırıldı, kontak silindiri bozuldu ve başka bişey olmadı. Ha, camlar düşmüştü içine (kronikti o yıl yapıldı).

VW ile ford arası kaliteye baktığımızda ben fark göremiyorum.

POLO mu FOCUS mu sorusunun yanıtı tabii ki focus olur hem de hb. Koskoca araç şaka gibi soru olmuş. Otopark sıkıntınız yoksa ve iki araç yoksa evde mutlaka alabildiğiniz büyük aracı alın.

Hocam ne diyeyim şans demek ki.

2005 de 2006 Jetta,2004 de 2003 passat kullandık. O arada şirketin focusları vardı 3 tane. 2005 F2. Jetta bir kez bakıma girdiğinde neredeyse 2 focusun bakımı kadar fatura çıkarmıştı. Ona dayanarak söyledim. 2006 yazında jetta pert oldu. İlk kez bi arabaya üzülmüştüm. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...