İçeriğe Yönlendir

Far Ampullerinin Değişimi

Ümit Kocabaş

Recommended Posts

Ümit Kocabaş

iyi akşamlar arkadaşlar,

Benim 1999 model 2.0 ghia hb mondeom var bunun far ampullerini değiştirmek istiyorum.

Adana praktiker mağazasında Osram H7 Hyper White 5000K ampullerini buldum tam alacaktım oradaki yetkili uzularla kısalar aynı olmaz uzunlar h1 dir dedi kafam karıştı. Arabanın kitapçığında ise uzun ve kısalar için h7 yazıyor. bu konuda net bilgisi olan var mı?

Bir diğer sorum da Osram H7 Hyper White 5000K (Daha önce sorduğumda Mehmet Bey bu ampulü tanımadığını söylemişti ayrıca cevap için teşekkür ederim) ile Osram H7 Night Braker arasında kararsız kaldım. Sizce hangisini almalıyım. Hani kaş yapalım derken göz çıkarmayalım malum karşıdan gelenleri rahatsız etmek istemiyorum.

Ayrıca bildiğim kadarıyla far camlarımız plastik bu ampuller far camına bir zarar verirler mi?

Far konusunda biraz acele ediyorum malum önümüzde bayram tatili var benimde yaklaşık ikibin kilometre yolum var ve gece gideceğim sürekli onun için aydınlatıcı cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ampullerin bilgilerihepsiburada sitesinde var

Osram H7 Hyper White 5000K

http://www.hepsiburada.com/Liste/osram-h7-...goryId=20024642

Osram H7 Night Braker

http://www.hepsiburada.com/Liste/osram-h7-...goryId=20024642

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kısalar H7, uzunlar H1 dir. Marka ampul oldukça 55Watt oldukça far aynasına-plastiğine zarar vermeyecektir. Maviye boyalı ampülün plastiği matlaştırdığını görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş
(düzenlendi)
Kısalar H7, uzunlar H1 dir. Marka ampul oldukça 55Watt oldukça far aynasına-plastiğine zarar vermeyecektir. Maviye boyalı ampülün plastiği matlaştırdığını görmüştüm.

cevabınız için teşekkür ederim

acaba

model alırsam karşıdan geleni rahatsız edermiyim ve görüş performansı nasıl olur

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

model alırsam karşıdan geleni rahatsız edermiyim ve görüş performansı nasıl olur

Hyper White kullandım, karşıdan geleni rahatsız etmez, ışık rengi güzel olur, ancak aydınlatma performansı zayıf hele ki yağışlı gecelerde sıfıra yakın olur.

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş
Hyper White kullandım, karşıdan geleni rahatsız etmez, ışık rengi güzel olur, ancak aydınlatma performansı zayıf hele ki yağışlı gecelerde sıfıra yakın olur.

cevabınız için çok teşekkür ederim Ahmet Bey, benim için ışık rengi değil her koşulda aydınlatması önemli olan ve cevabınız bu konudaki fikrimi değiştirdi yarın alacaktım ama artık almam. Sizin bir öneriniz olurmu ? Malum bayrama pek birşey kalmadı ve benim yolum uzun

Yorum bağlantısı
abi şu xenon işini halledelim ?

mk1 için yok zaten mercekli.mk2 ler için hazır çifti 750 tl cik.kdv liydi galiba.ama çok berbat görünüm var sanki yada degişik göründügü için öyle.tak çalıştır tipli.gündüz far tasarımlı yanlız.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

NB ler çok iyi, getz de kullandık çok güzel aydınlatıyor. Hafif beyaz. :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...