İçeriğe Yönlendir

06 De 9719

Esad Özeren

Recommended Posts

Esad Özeren
(düzenlendi)

23 ekim de satın aldığım aracımı dün teslim aldım, bugün 316 km yol yaptım :fiuw: arabayı biraz olsun tanıdım.. Şuan yol bilgisayarında 100km de 5.1 LT yakıt tüketimi gösteriyor.. Çeyrek dişten biraz daha fazla tükettim bütün gün boyunca.. Güzergahım; Urankent ten çevre yoluna çıkmak suretiyle Ayaş Güdül Beypazarı Kızılcahamam ve son durak yine Urankent şeklinde oldu ( çoğu dağlık alanda köy yollarında geçti, araba toz, çamur içinde kaldı xD ).. Müsait olan yerlerde 110 nun altına hiç düşmedim.. 80 le radara girdim İstanbul yolun da, umarım ceza yemem ;) sabah 10 da yola çıktım akşam 19.20 gibi tekrar garajda idim.. Genel hatlarıyla araçtan memnunum asfaltın bozuk olmadığı yerlerde ses yok denecek kadar az, yolun bozuk olduğu yerlerde ise biraz gürültü oluyor ki aynı sınıfta olan araçlarda da aynı ses oluşuyordur, bu sesi de teybin sesini yükselterek aşıyorum :rolleyes: Aracın turbosunu ateşliğinde koltuğa gömülme hissi tarif edilemez, gaza dokunulduğu an da tepkiyi alıyorsunuz, hiç nazlanmıyor, maximum 160 a çıktım, ilk günden biraz zorlamış gibi oldum ama insan sınırlarını bilmek istiyor haliyle :rolleyes:

Aracı aldığım bayiiden hiç memnun değilim :) bana satın alırken 350 lira dedikleri park sensörünün faturası 75 TL çıktı ( eve gelip bagajda ki sensör kutusunu açtığımda gördüm ), ne hikmetse 350 liralık (!) sensör kaporta renginde değil, siyah, açıkçası tamponda biraz sırıtıyor, bu durum pek hoşuma gitmedi.. Aracı 2 hafta sonra teslim etmeleri ise cabası tabi ki (aracı satın aldığımda hazırda bayiide duruyordu) , o arada autoshow inidirimi yapılması ve fiyatların düşmesi biraz can sıkıcı bir durum oldu.. Bayii hediye olarak 3M den koltuk koruma ve %20 indirim çeki verdi.. Çek, cam filmi ve boyuma korumada geçerliymiş ve süresi 20 gün, daha gidip işlem yaptırmadım artık bayramdan önce gider bir bakarız, tabi fiyatlar servis kadar kazıksa sadece hediye koltuk korumayı yapar çıkarım, sokağa atılacak para yok =)

Tüm bunlara rağmen ilk göz ağrım olması hepsini bir kenara itmem için ayrı bir etken.. Uzun zamandır hayalini kurduğum araca kavuştum, umarım Allah herkese gönlündekini nasip eder..

Bu da araçtan bir kaç resim..

071120101399.jpg

071120101405.jpg

071120101408.jpg

071120101401.jpg

tarihinde Esad tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Öncelikle hayırlı olsun, sevinciniz heyecanınız yazınızdan da belli oluyor.

umarım Allah herkese gönlündekini nasip eder..

İşte bu zor. Chevy Thoe hem de 2001 kasasından istiyorum ben ;)

Yorum bağlantısı
Esad Özeren
güle güle kullanın

teşekkür ederim :fiuw:

Öncelikle hayırlı olsun, sevinciniz heyecanınız yazınızdan da belli oluyor.

İşte bu zor. Chevy Thoe hem de 2001 kasasından istiyorum ben :rolleyes:

teşekkürler, sizinki zor bir istek ama imkansız değil ( bulunabilirlik açısından ) :), ben de yıllardır kurardım focus un hayalini, sonunda alabildim =)

;) güzel seçim.

teşekkürler :good1:

@ İzzet Açıkel

38.250 e aldım hocam.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Esad Özeren
Hayırlı olsun, güle güle kullanın

:f1:;):):rolleyes:

Hayırlı olsun,komşu sayılırız :fiuw:

teşekkürler komşu, siz ne taraftansınız? :good1:

Güzel araba güzel günlerde daha kullanın bol bol km'ler... :rolleyes:

teşekkürler okula git gel zaten ayda 1200km den fazla yol yapacağım :)

Yorum bağlantısı
Esad Özeren
@ESad kardeş vergisi çok benimkünün, 2bin liradan birazcık fazla ;)

ee o kamyonun yakacağını da düşünmek lazım, sadece vergi ile bitmez onun nazı :)

@ Gökhan Tiftik

baya baya yakınmışız :rolleyes:

@ Osman Yücel Çetin

teşekkürler :rolleyes:

@ Erkan Uludağ

teşekkürler :fiuw:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
ee o kamyonun yakacağını da düşünmek lazım, sadece vergi ile bitmez onun nazı :D

Valla sizin yakıt sarfiyatlarını gördüğüm zaman hep kalbim fazla çarpıyor, dediğin üzere 5 litre civarı tüketimin olmuş. Harika bir sonuç. Tütetimin benimkinin kalkışta yaktığı kadar sadece :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan

Hayırlı, sorunsuz, kazasız kullanmanı diler. bir iki tavsiyede bulunmak isterim.

1 Aracı ilk 2000km fazla zorlama ( 4000 devirden yukarı )

2 tavsiyem 1000 km de motor yağlama yağını değiştir.

Arabanın tam modelini öğrenebilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Esad Özeren

herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim :D

@Bünyamin Mehan

4000 devire hiç zorlamadım.. aracım şuan 560 km oldu menzil olarak daha 300 küsür km var (tam olarak hatırlayamadım).. Aracım 2011 TDCI HB Collection Aytozu Gri.. Heyecandan yazmayı unutmuşum ilk mesajıma.. :D

Bir de neden 1000km de yağ değişimi tavsiye ettiniz, araba konusunda biraz acemiyim, daha açıklayıcı olursanız memnun olurum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...