İçeriğe Yönlendir

Araçlarda Uzunluk

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Hasan Varnalı

bi kaç arkadasımla tartışırken bu konuda anlaşamadık

1-2007 ford focus sedan(bizim araç)

2-honda civic 2007 model

3-megane 2007 sedan

4-peugeout 407(bunun uzun olduguna ben adım gibi eminim)

5-mazda 3

6-opel vectra (yeni 2005-2006 kasası)

7-Laguna (bunund auzun olduğuna eminim ama arkadaşımı innadıramıyorum bide burda görsün :D)

bu araçların uzunluk degerlerini(hepsi sedan) sitelereine girdik ama çoğunun yeni kasaları oldukları iiçin yada bizim anlıyamadığımız için göremedik bende bunu bizim formda bilen abilerimiz vardır diye düşünüp buraya açmak geldi:)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

focus 2007 : 4,480 mm

megane 2007 : 4,498 mm

407 : 4,676 mm

mazda 3: 4506 mm

laguna yeni kasa: 4,695 mm

vectra :4611 mm

laguna açık ara uzun.

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
(düzenlendi)
Tartıştığınız şey nedir? Hangisinin daha uzun olduğu mu?

evet uzunluk degerleri abi ama galiba evren abinin yazdıklarından yola cıkarak en kısa bizim focus:S

focus 2007 : 4,480 mm

megane 2007 : 4,498 mm

407 : 4,676 mm

mazda 3: 4506 mm

laguna yeni kasa: 4,695 mm

vectra :4611 mm

laguna açık ara uzun.

en kısa bizim focus ama megane den daha kısa olmasına sasırdım abi fabrika verileri mi bunlar?Honda heralde doğal olarak uzundur bizimkinden?

tarihinde Hasan Varnal? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
Kaynak wikipedia ve internet. :) Honda civic: 4545 mm, o da epey uzun.

çok teşekkür ederim abiler:)benim için iyi bi sonuç 1 yanılmayla:D arkadaşlarım için kötü sonuç oldu :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zevkli bir konudur; biraz rakamlara bakınca modeller hakkındaki görüşünüzü değişebilir.

Dış toplam uzunluk yanıltır, bunu esas olarak alınca, Linea yı otomobil sanırdık :D , yani yanlış segmentte satılmakta gibi.

Aks uzunluğuna bakın, zaten segmentleri de bu ölçü den karşılaştırırsanız hiç hata yapmassınız.

Laguna-Vectra-Mondeo-407 aynı segmenttedir, en uzunu da Mondeodur (2850 mm.) (aks mesafeleri) focus (2640 mm.)

Mesela S-max - Volvo S - Mondeo aynıdır, zira aynı şase :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dingil mesafesi , sınıf belirleyici ölçüdür genelde ,evet. Dingil mesafesini uzatmak maliyetli olur, arkaya geniş bir tampon koyarsın, boy uzar. :D

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
Zevkli bir konudur; biraz rakamlara bakınca modeller hakkındaki görüşünüzü değişebilir.

Dış toplam uzunluk yanıltır, bunu esas olarak alınca, Linea yı otomobil sanırdık :( , yani yanlış segmentte satılmakta gibi.

Aks uzunluğuna bakın, zaten segmentleri de bu ölçü den karşılaştırırsanız hiç hata yapmassınız.

Laguna-Vectra-Mondeo-407 aynı segmenttedir, en uzunu da Mondeodur (2850 mm.) (aks mesafeleri) focus (2640 mm.)

Mesela S-max - Volvo S - Mondeo aynıdır, zira aynı şase :D

nasıl yani abi benim dedigim uzunluga göre focus kısa ama dingil mesafesi uzun oldugu için mi bu arablardan uzun gibi gözüküyo?

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
Hangisinden uzun gözüküyor?

megane ve mazda 3 iden uzun gibi abi vectra ile aynı gibi ama vectra ile arasında daglar kadar fark vardigerleride uzun o yüzden kafam karıstı:D

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
Vectra, Mondeo eşdeğer segmentindedir, focus bir altta.

benim dedigim uzunlukla senin bahsettigin uzunluk farklı o zaman demi abi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tampondan tampona ölçüm karşılaştırma kriteri olmamalı. Yoksa aynı modelin sedan-hb-Sw kasasını nereye konumlandırırız?

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
Tampondan tampona ölçüm karşılaştırma kriteri olmamalı. Yoksa aynı modelin sedan-hb-Sw kasasını nereye konumlandırırız?

ama onların uzunlukları farklı değilmi abi ben bu sorduklarımın hepsi sedan ona göre ölçüm sordum

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Uzun dingil sarsıntı ve yol tutuşa faydalı ancak otopark giriş çıkışlarında ortadan oturma sıkıntısı var. OBAMA nın arabası oturmuştu bir kez kapı çıkışında. Öylesine kaldı. benzer şekilde ön tekerin önündeki kısım da hep sorun yaratır. bmw bu konuda malum nedenle avantajlı.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Aybars Çağlarca
(düzenlendi)

Birde şu durum var her yeni nesilde araç boyutları büyüyor ancak şu var ki şehir hayatında bu sıkıntı yaratıyor.

Mesela ben HB ve 4.00 m ile 4.40 m arası dışında bir aracı kullanmak bile istemiyorum .

Park etmek , park yeri bulmak , dönüş manevrası yapmak , sollama yapmak hepsi problem bu boyutların dışında bir araçta.

Gerçi küçük sınıftaki araçların boyu üst segmente her yeni kasada yaklaşıyor ama kalite ve donanım hala alt segmentte kalıyor.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...