İçeriğe Yönlendir

Polen Filtresi

Ömer Faruk Yılmaz

Recommended Posts

Ömer Faruk Yılmaz
(düzenlendi)

Öncelikle tüm forum sakinlerine iyi günler dilerim..

Bugün aracımın 15.000 km periyodik bakımı yaptırmak için ford servisine gittim.. İnternetten yaptığım ön araştırma sonucunda connectlerde polen filtresinin olmadığını öğrendim..

Servise gittim, tüm bakım işleri sorunsuz bir şekilde bittikten sonra polen filtresi takılmasını istiyorum ücrete ilave edip onuda takın dedim ve yetkili arkadaş gayet nazik bir şekilde hemen takalım abi siz müşteri hizmetlerinde ücreti ödeyin dedi ve ben o ara servis - bakım bölümünden çıkıp ücreti ödemeye gittim.. Geri aracın başına dönüşüm 3 yada 4 dakikayı geçmemiştir.. Ve gittiğimde abi tamam deyip anahtarı uzattılar.. Takıldı mı polen filtresi diye sorduğumda evet abi takıldı dediler.. Ne çabuk takıldı filtreyi görseydik en azından dediğimde standart abi onlar görülecek bir yanı yok taktık dediler birşey yapamadan alıp geldim aracımı ama takılmadığı konusunda içime bir şüphe düştü.. Bu connectlerde polen filtresi nereye takılıyor ? Kontrol etmek istiyorum..Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Tourneo-Co...285#entry402285

Forumdaki şu konuya baktım. O fotograftaki filtre kısmında herhangi bir değişiklik yok.. Benim aracımda sileceklerin altındaki bölüm olduğu gibi duruyor. Arkadaş filtreden sonra 2 nolu kapağın takılmadıgını söylemiş ama bende o kapak hala duruyor ve içine baktığımda metal aksam gözüküyor.. O kısımda filtre yok :)

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Verdiğiniz linkte Bülent Bey güzelce anlatmış...

Kontrol edin.. filtre yoksa, Yakın başka bir servise gidip tespit yaptırıp ford'a şikayet edin..

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
Verdiğiniz linkte Bülent Bey güzelce anlatmış...

Kontrol edin.. filtre yoksa, Yakın başka bir servise gidip tespit yaptırıp ford'a şikayet edin..

Tespit amaçlı gideceğim servis özel bir olabilir mi ? En yakın ford servisi 80-100km mesafede

Yorum bağlantısı
Sefa Bostan

polen filtresi araçın camı ve kaput arasında kalan siyah plastik ızgaranın içine takılır yani sileceklerin orda sol tarafta kaputu acın orda ya alyans vidalar olması lazım onları söktügünüzde takılıp takılmadıqını görürürsünüz .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vesile ile; Hatta Makbule de burda olsa aynı şeyi söylerdi.. : Servis 3-4 dakikada buraları söküp, filtreyi yedek parçadan alıp, Yerine oturtup, kapağını kapatıp, elini silemez..

Eğer filtre varsa araçta, değişmemiş olma ihtimali çok yüksek.. Eğer değiştirdiyse tırnaklarını kırmıştır...

Her halukarda 3-4 dakikalık iş değil bu..

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
Servis 3-4 dakikada buraları söküp, filtreyi yedek parçadan alıp, Yerine oturtup, kapağını kapatıp, elini silemez..

Elemanların o derece hızlı olduğunu bende düşünmüyorum.. Bakalım inşallah hızlıdırlarda sorun yaşamayız servisle

Yorum bağlantısı
Sefa Bostan
Vesile ile; Hatta Makbule de burda olsa aynı şeyi söylerdi.. : Servis 3-4 dakikada buraları söküp, filtreyi yedek parçadan alıp, Yerine oturtup, kapağını kapatıp, elini silemez..

Eğer filtre varsa araçta, değişmemiş olma ihtimali çok yüksek.. Eğer değiştirdiyse tırnaklarını kırmıştır...

Her halukarda 3-4 dakikalık iş değil bu..

:spiteful:

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
ilk bakımda özellikle sormuştum. polen filitresi temiz demişlerdi daha sonra kendim kontrol ettiğimde polen filitresinin olmadığını görmüştüm. :D

bende internette yaptığım araştırma sonrası olmadığını öğrendim serviste ilk bakımda takılmasını talep ettim ama takılmadığını düşünüyorum..Birazdan gidip kontrol edicem durumu ögrenince paylaşırım sizlerle..

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
sormamda sakınca yoksa bakımı nerde yaptırdınız.

Manisa merkez özkanlar'da yaptırdım bakımı.. Aracıda ordan almıştım 50.yıl indirimlerinin oldugu dönemde

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz

Az önce kontrol ettim ve filtre düzgünce yerinde takılıydı... Dış kapaktaki 7 vidanın hepsi gevşek takılmıştı o kadar.. Bir ücret ödeme süresinde filtreyi takmışlar hakketten :yahoo:

Boş yere şüphelendim servisten :bravo:

Yorum bağlantısı
Az önce kontrol ettim ve filtre düzgünce yerinde takılıydı... Dış kapaktaki 7 vidanın hepsi gevşek takılmıştı o kadar.. Bir ücret ödeme süresinde filtreyi takmışlar hakketten :yahoo:

Boş yere şüphelendim servisten :bravo:

filtre yenimiydi?belli olur bakınca.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
filtre yenimiydi?belli olur bakınca.

Abi yeni gibi duruyordu kirli değildi..Hafif kirli beyaz duruyordu ama o sokak lambası altında baktım diye olabilir..

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
işini layıkıyla yapan servisler de var. :rofl: belki bir dahaki bakımı manisada yaptırırım.

Haklısınız.. Hızlı bir servis ekibine sahipler belli ki..

Yorum bağlantısı
O süre 3-4 dakka değildir :rofl:

katılıyorum.ızgara sökülecek iç kapak sökülecek ooooo.ızgarının üzerinden vidalarımı gevşettiler acaba. :punish:

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz

Filtre muhtemelen yeni.. o filtreye kirli denemez :D Abi süreye gelincede ben tahmini söyledim bakım bölümünden müşteri hizmetlerine gittim kağıtları imzaladım parayı ödedim geri bakım bölümüne geldim iş tamamdı kendimce en fazla 3-4 dakikadır diye düşündüm yoksa süreyi ölçtüğümden değil :p

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ramazan Boran

arkadaşlar polen fıltresi her yıl degişmelimi belli bir süresi varmi..<<

Yorum bağlantısı
Mehmet Akif Acer
(düzenlendi)

Bende bakımı yeni yaptırdım orda plastik bi aksam çıkıyor onun yerine polen filtresi takıyorlar. Neden burda filtre çıkmadı dedim cevap olarak yeni araçlarda plastik filtre gibi bişiy çıkıyormuş sonra normal filtre takılıyormuş ilk çıkan plastik sonrası bildiğimiz filtre yani.

tarihinde Mehmet Akif Acer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Özgür Arslan

Araç su alıyor diye ızgaraları söktüğümüzde Polen filtresinin üstü açık kapaksız bir vaziyette olduğunu gördüm..Servise sordum konuyu 2009 modelden sonra

Polen filtresinin üstünde  koruyucu bir kapak olmadığını direk filtrenin boşluğa konulduğu söylendi..Doğrumudur  kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...