İçeriğe Yönlendir

Hafta Sonu Lpg Taktırıyorum

Seddar Zorbey

Recommended Posts

Seddar Zorbey

herkese selam... öncelikle belirteyim forumda aslında konu ile alakalı bi takım başlıkllar var... hafta sonu lpg taktırmayı düşündüğüm için tavsiyelerinizi almak istedim...

aslında BRC taktırmayı düşünüyordum fakat arada net min 600 tl oynuyor... bende atiker taktırmayı düşünüyorum... bu konudaki fikirleriniz nelerdir... muayenem daha 3 aylık lpgyi ruhsata işletmek için max ne kadar süre bekletebilirim?

Atiker kullanıcısı arkadaşların memnuniyetleri ve şikayetleri nelerdir... montaj esnasında ustayı uyarmam gereken dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? ayrıca çoğumuzda olduğu gibi benim araçtada vss sensörü sorunu var galiba bu sorunu halletmeden lpgye gitsem sakıncası olur mu? yada parça yı alıp gitsem lpg montajı esnasında usta vss yide aradan çikarabilir mi :) ?

Cevaplar için herkese teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bence

boşver lpg yi.

Çok tehlikeli.Alışveriş merkezlerine bile almıyorlar LPG li arabaları.

Çok yuksek km yapıyorsan dizel bak daha güvenli.

Önce güvenlik.

Yorum bağlantısı
Seddar Zorbey

bi de burdaki dedikodulara göre: Sadece kiti Brc takıyolarmış, kalan aksamın tamamını ucuz ürün takıyorlarmış... işkillendim açıkçası...

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Arabalarımızın birinde Brc var diğerinde ise Tartarini ikisindende çok memnunuz. Fakat Brc den şaşmayın derim.

Yorum bağlantısı
Seddar Zorbey

tank önemli değil tabi ama.. diğer aksamlar kesiciler, şamandıra enjeksşyon sistemi aksamı...önemli bence

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Bence

boşver lpg yi.

Çok tehlikeli.Alışveriş merkezlerine bile almıyorlar LPG li arabaları.

Çok yuksek km yapıyorsan dizel bak daha güvenli.

Önce güvenlik.

Hiç lpg li aracınız oldu mu? Ne tehlikesini gördünüz? Sizin aracınız turboymuş oda basınçtan patlar çok tehlikeli :D demem gibi birşey bu. Alışveriş merkezlerine almama sebepleriyse 250tl ye lpg sahibi olan araçlar yüzünden. Benim giremediğim avm yok.

Neyse, asıl konu sahibinin sorusuna gelince; hangi kitin ustası çok tavsiye ediliyorsa ona taktırın lpg yi :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Niye ki? Gelsin Tunalı'dan teleflex taktırsın :D

2 adım yerdi sana.. Sen niye taktırmadın :D

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

990/10 taksit Atiker diyorum. Ben geçen Mart ayında taktırdım hiç bir sıkıntı yok gayet güzel.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Bence kitin markasından çok takan usta önemli...Usta markalı olsun... :) En azından çok montaj yapmış biri olsun...Garantisi olsun...BRC takıyorsanız mümkünse 2A bayisi olsun...En önemlisi ''arıza ışığı yanarsa başının etini yerim'' diye korkutacağınız biri olsun...

BRC nin tüm parçalarının üzerinde BRC logosu olur...Paketinden çıkınca kontrol edersiniz...Gerçi bildiğim kadarıyla beyin dışında yerli üretim malzemeler kullanılıyor artık...

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Hiç lpg li aracınız oldu mu? Ne tehlikesini gördünüz? Sizin aracınız turboymuş oda basınçtan patlar çok tehlikeli :) demem gibi birşey bu. Alışveriş merkezlerine almama sebepleriyse 250tl ye lpg sahibi olan araçlar yüzünden. Benim giremediğim avm yok.

Neyse, asıl konu sahibinin sorusuna gelince; hangi kitin ustası çok tavsiye ediliyorsa ona taktırın lpg yi :)

Bence diye belirtmiştim sanırım Onur Bey.

Sorunuza cevaben evet yanan bir lpgli arac gördüm.Sormadım sahibine belki de sizin dediğiniz 250 lik kitlerdendir.

Allah korusun herkesi.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Evet 2A firması bir sorun karşısında arkasında duruyor. Örneğin kendi tecrübelerimden anlatayım. Aracımda gaz kokusu var arac fazlada yakıyor uzun yol yapıyorum yol üstünde bulunan bir 2A servisine uğradım sorunu buldular enjektörlere giden boru sorunluymuş değiştirdiler o zaman için 20tl aldılar bu garantili değilmi diye sorduğumda başkası takmış ben uğraşamam dediler. Siz yetkili servis değilmisiniz kullanıcı hatası da değil dedim ikna olmadılar. Hemen netten 2A firmasına yazdım servisle görüştükten sonra hesap numaramı istediler ve hesabıma anında geldi param bir müşteri olarak ben çok memnun oldum şahsen bunun gibi hertürlü sorunun arkasındalar.

Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ
Bu 2A sertifikalı firmaları nereden anlayacağız.

İnternetten :)) aradım ve buldum.

Yorum bağlantısı
Seddar Zorbey

değerli arkadaşlar konuyu açtıktan sonra işe gitmiştim şimdi geldim tüm değerli yorumlarınızı inceledim.. sanırım ilk iş olarak 2A sertifikalı bir firma bulmalıyım... bakalım... bide montaj yapacak ustayla görüşürüm ikna kabiliyetine göre...

birde bu tankı simit mi yapsam die kararsızım... simit tank yapsam stepne bagajı kirletecek ve ince tip normaal tanktan daha fazla yer kaplayacak... babamın eski torosta stepne kı9lıfı vardı mis gibi tertemiz duruyodu bagajda... kılıfta düşünülebilir aslında...

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
Evet 2A firması bir sorun karşısında arkasında duruyor. Örneğin kendi tecrübelerimden anlatayım. Aracımda gaz kokusu var arac fazlada yakıyor uzun yol yapıyorum yol üstünde bulunan bir 2A servisine uğradım sorunu buldular enjektörlere giden boru sorunluymuş değiştirdiler o zaman için 20tl aldılar bu garantili değilmi diye sorduğumda başkası takmış ben uğraşamam dediler. Siz yetkili servis değilmisiniz kullanıcı hatası da değil dedim ikna olmadılar. Hemen netten 2A firmasına yazdım servisle görüştükten sonra hesap numaramı istediler ve hesabıma anında geldi param bir müşteri olarak ben çok memnun oldum şahsen bunun gibi hertürlü sorunun arkasındalar.

Hakkınızı aramanız çok güzel.

2a kendisi gerçekten işinin arkasında ancak sizin uğradığınız bayi gibi bazı bayiler müşteriden ne koparırsak düşüncesinde.

Benzer sorundan Erzurum 'daki serviste bende yaşamıştım. Böyle davranan servisleride anında2a ya bildirmek gerkiyor

Yorum bağlantısı
İsmet Aydın
Ankara bölge bayii ve TR'nin en çok montaj yapan bayiinin telefonda verdiği fiyat 1400 peşin, 1500/12 taksit.

Ben geçen hafta mocan 2a da taktırdım sıfır focus collection brc takılıyor 2a da 1000 km de taktırdım 650 km yaptım allaha şükür en ufak problem yok hatta biz iki, tane aldık abimle ikisine taktırdık boş yere sıfır alıp 3 bin 5 bin beklemeyin hemen taktırın biz iki tane taktırdık 1400 10 taksit...

Yorum bağlantısı
Ben geçen hafta mocan 2a da taktırdım sıfır focus collection brc takılıyor 2a da 1000 km de taktırdım 650 km yaptım allaha şükür en ufak problem yok hatta biz iki, tane aldık abimle ikisine taktırdık boş yere sıfır alıp 3 bin 5 bin beklemeyin hemen taktırın biz iki tane taktırdık 1400 10 taksit...

iyi tercih, benimki iki yıl oldu, 40 bin km yol yaptım en ufak sorun çıkarmadı, bu arada garantisi bu günlerde bitiyor, sürpriz yapmaz inşallah, maaşallah deyimde kendi kendime nazar etmeyim. :)

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
fahrettin bey erzurumda hangi firma, ismin ilk ve son harfini yazın ben anlarım,ona göre gardımızı alalım

Kasım Bey ben Erzurum'a 2008 ve 2009 yazın iki defa gittim. Oğlum orada Emniyette.

Yazın arabamızda olan arıza nedeni ile garanti kapsamın da idi.

Ben tam adını yazayım sonuçta bende 2a mühendisliğe bildirmiştim."Dadaş oto gaz" bir bayisi daha var "Tülu Gaz" onlara da gittim onlarda ilgilenmemişlerdi.

Dadaş gaz ısrarla para istemişti. Bu konuyu sanırım bu forumda da açmıştım.

İnşallah başınıza bu tür olay gelmez. Şayet yaşarsanız 2a ile irtibata geçmeniz iyi olur.

Servislerde artık bilsinler ki müşteriler bizi de şikayet edebiliyorlar diye kendilerine çeki düzen versinler.

Yorum bağlantısı
Seddar Zorbey

lpg bayinede uğradım bugün...

BRC taktırmak istiyorum ama bütçem uygun değil... atiker taktırıcam dedim ne dersiniz dedim

-aman hocam atiker çok yakar sanayiden çıkamazsın brc nin şöyle sistemi var böyle garantisi var diye methiyeler düzmeye başladı.. fiyat istedim 1500 +10 taksit dedi... tam ikna olmak üzereydim ki...

atiker ne kadar dedim

-ben atiker bayiliğini bıraktım dedi...

kafam ultra karıştı... adam atiker takmadığı için tavsiye etmiyor diye...

görüşleriniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...