İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.4 Benzinli Ile 1.4 Tdci Arasındaki Fark

Hüseyin Şancı

Recommended Posts

Cihan Tiftik

Hala kavram kargaşası var. Dizeller turbolu unutmayalım. Benzinliler, %95 atmosferik.

Passat 1.9 Tdi ile 1.8T karşılaştırın da benzinli-dizel karşılaştırması adil olsun. :vampir:

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
Passat 1.9 Tdi ile 1.8T karşılaştırın da benzinli-dizel karşılaştırması adil olsun. :p

İyi şöför alır bence :vampir:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Hala kavram kargaşası var. Dizeller turbolu unutmayalım. Benzinliler, %95 atmosferik.

Passat 1.9 Tdi ile 1.8T karşılaştırın da benzinli-dizel karşılaştırması adil olsun. :vampir:

Konuyu başka yerlere getirememekte fayda var :p Konu başlığına dikkat :p

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Konuyu başka yerlere getirememekte fayda var :vampir: Konu başlığına dikkat :p

Konu başlığına değil zaten post. :p Yok yahu napsam sevemiyorum mazotlu arabayı. 1 haftadır arkadaşımın 1.4 fiestasıyla muhatap oluyorum yine. Evet çok çok az yakıyor ama... :p

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Babamin araci 1.6 TDCI Cmax, uzun yola ciktigimizda kullaniyorum, yuksek hiz karakteristigini hafiften bilirim. Ha Cmax agir, Fiesta hafif, 68 bg'le ucuyor derseniz bilemem.

Arada sırada dizel kullanmakta dizelin karakteristiğini anlayamassınız. 2005 model fiestamı 150bin kmde sattım. Düşünün ne kadar kullandığımı. Bende arada sırada benzinli kullanırım. Ne siz benim kullandığım kadar verimli dizel kullanabilirsiniz nede ben sizin kadar verimli benzinli kullanabilirim.

Ama peşime takılan küçük motorlu benzinli araçların şöförlerinden hiç birimi vites kullanmayı, vitesi bir alt vitese alıp basmayı bilmiyordu acaba çok merak ediyorum.. Yada arkamdan gelen motor bağırma sesleri karşıdan geçen arabalardan geliyordu...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Ama peşime takılan küçük motorlu benzinli araçların şöförlerinden hiç birimi vites kullanmayı, vitesi bir alt vitese alıp basmayı bilmiyordu acaba çok merak ediyorum.. Yada arkamdan gelen motor bağırma sesleri karşıdan geçen arabalardan geliyordu...

Ankara'ya bekleriz. :p:vampir: "fiesta 1.4 tdci stock" vs "taka stock". :p

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Konu başlığına değil zaten post. :) Yok yahu napsam sevemiyorum mazotlu arabayı. 1 haftadır arkadaşımın 1.4 fiestasıyla muhatap oluyorum yine. Evet çok çok az yakıyor ama... :p

Nası değil :p karşılaştırıyoruz işte alla ala :)

Zevk alırsınız almassınız o kişisel bir tercihtir ama öyle arada abartılacak kadar performans farkı yok hele ki beygirdeki neredeyse 1/3'lük farka bakarsak :vampir:

Düzce-İstanbul arasını mekik dokuyan birisi olarak söyliyim.

Düzce'den beraber çıkalım tam gaz İstanbul'a kadar gidelim. Benden 5 dk hadi en fazla 10dk önce varırsınız İstanbul'a. (Pek sanmıyorum ama son hızdaki iddanıza göre)

Ama ben tam gaz 50Tl yakıyorum siz ne kadar yakarsınız acaba ? :p

Bu arada benim fiesta 180i rahat görüyordu.

Ankara'ya bekleriz. :p :p "fiesta 1.4 tdci stock" vs "taka stock". :p

Bi Yiğit vardı canı sıkılan canı sıkılan...Fiesta gitti sıkıntı bittiii sıkıntı bitti :p :p

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Nası değil :p karşılaştırıyoruz işte alla ala :p

Zevk alırsınız almassınız o kişisel bir tercihtir ama öyle arada abartılacak kadar performans farkı yok hele ki beygirdeki neredeyse 1/3'lük farka bakarsak :vampir:

Düzce-İstanbul arasını mekik dokuyan birisi olarak söyliyim.

Düzce'den beraber çıkalım tam gaz İstanbul'a kadar gidelim. Benden 10 dk bilemediniz 15dk önce varırsınız İstanbul'a.

Ama ben tam gaz 50Tl yakıyorum siz ne kadar yakarsınız acaba ? :)

Sürat felakettir,ben uzun yolda 120 yi geçmem. :) Ciddiyim,son hızı hiç umrumda değil,130 olsa yeter.

Bi Yiğit vardı canı sıkılan canı sıkılan...Fiesta gitti sıkıntı bittiii :p

Fiesta mı yok piyasada,kap birini gel işte. 50 liraya geliyor. Burada da yedirir içiriz,50 liralık mazot koyar yollarız. :p

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Sürat felakettir,ben uzun yolda 120 yi geçmem. :p Ciddiyim,son hızı hiç umrumda değil,130 olsa yeter.

Zamlardan sonra geçmeyin zaten :):vampir:

Fiesta mı yok piyasada,kap birini gel işte. 50 liraya geliyor. Burada da yedirir içiriz,50 liralık mazot koyar yollarız. :)

Yok :p bizim şu 1.4 206 Pug'lu arkadaş RC'ye transfer oldu onu gördük hepimiz fiestaları elden çıkardık :p

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Buradan gölcüğe FCT toplantısına giderken,tapagaz gittim. 100 liralık yakıtla gidip döndüm. İstanbul - Bolu Gölcük ne kadar?

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Buradan gölcüğe FCT toplantısına giderken,tapagaz gittim. 100 liralık yakıtla gidip döndüm. İstanbul - Bolu Gölcük ne kadar?

Düzce-Bolu arası yaklaşık 50km Gölcüğü bilmiyorum :vampir:

Düzceden de İstanbula gittiğim mesafe yaklaşık 250km civarı :p (Beylikdüzü)

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Burada da yedirir içiriz,50 liralık mazot koyar yollarız. :p

Bu arada söylemeyi unuttum teşekkür ederim teklifin için araba alınca değerlendiriciim :vampir:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Erdinç AKBALIK

Arkadaşlar 2007 dizel fiestamı (İlk aracımdı, 1 sene kullandım) km yükseldiği için sattım ve cmax buldum 1 hafta kullandım daha sonra ağır kazası olduğunu öğrendim ve tanıdıktan olduğu için aracı geri verdim. Ford'dan memnun olduğum için devam etmek istiyorum. İki araç arasında kaldım. Bütün özellikleri ve kmleri aynı. Biri dizel diğeri benzinli. Yılda en fazla 15 bin km yaparım ve bu aracıda max 2-3 sene binerim diye tahmin ediyorum. İki araç arasında 4-5 bin fark var. Acaba hangisini tercih etmeliyim. İkisi arasında yakıt farkı ne kadar olur.?

1.4 benzinli için forumda yakıt tüketim başlığı bulamadım. Araçlar 2011 model titanum 1.4.

Ayrıca dizel araçların bakım masraflarını hesaba katarsak nasıl rakamlar ortaya çıkar. Şimdiden teşekkür ederim. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu farka bu kullanıma benzinli fiesta daha iyi seçim olur. 3 sene sonra bakmışsınız diesel yakıt benzinden de pahalanmışsa....

Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Bence dizel her zaman daha mantıklı .. Alırken belki pahalı alırsınız fakat satarken de aynı farkla satarsınız .. 

Ayrıca 15.000 km de az bir kilometre değil .. Araçların kilometreleri hakkında bilgi vermemişsiniz gerçi ... 

Dizel hem kullanımda daha az yakıt maliyeti demek hemde satarken daha iyi fiyata satılması demek bana göre...

Yorum bağlantısı
Erdinç AKBALIK

Benzinli 24 binde, dizel 32 binde Anıl hocam. Acaba ne kadar yakıt farkı olur ikisi arasında. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

2.elde lpgli benzinli bayağı aranıyor ben söyliyeyim

lpg siz benzinli daha mantıklı değil mi? :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İkinci el araçların bu kadar değerli olduğu bir ülkede bence dizel mantıklı. Sıfır dizel alacaksın, 3 sene binip birine satacaksın.

Yorum bağlantısı
Erdinç AKBALIK

Karar vermek hakikaten zor. Aracı 2-3 yıl bineceğim için o farka değer mi bilmiyorum. 1.4 Benzinli fiestaların yakıt tüketi mi nedir acaba? 

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

ben dizel tercih ederdim. benzinliye binip yakıtı çok gelince lpg taktıracaksınız. oda ayrı bir deert. 4,2 lt dizelin ortalma yakıtı 5,7 benzinlinin ortalama yakıtı. kağıt üzerinde tabiki.

Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

100 liralık benzin ile 1 hafta

100 liralık motorin ile  ile 1 ay gezmek gibi bir tercih var.

ben mesela 100 liralık benzin ile 1 ay gezmenin hazzını hiç yaşamadım, o duyguya hasretim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Karar vermek hakikaten zor. Aracı 2-3 yıl bineceğim için o farka değer mi bilmiyorum. 1.4 Benzinli fiestaların yakıt tüketi mi nedir acaba? 

Konunuzu birleştirdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...