İçeriğe Yönlendir

2. Focusum

Fedai Özoğlu

Recommended Posts

Fedai Özoğlu

Arkadaşlar focusumu sattıktan sonra 2 ay kadar Golf 5 kullandım . Sonra dönüş yine focusa.

2008 1.6 ti vct. 8500 km deydi şu anda 11600 civarlarında.

dsc06984h.jpg

dsc06985t.jpg

dsc06986p.jpg

daha sonra golf 5 le karşılaştırmalarını yazacağım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Güle güle kullanın.

Golf'te güzel araba. Neden Focus'a döndünüz ve karşılaştırmaları bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Golf'te güzel araba. Neden Focus'a döndünüz ve karşılaştırmaları bekliyoruz.

+1

iyi günlerde kazasız cezasız arızasız günlerde kullanın :):)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Ateş
(düzenlendi)

allah kaza bela vermesin gayet güzel araba güle güle kullanın

bende sizin gibi golf 5 ten focusa geçtim sizin anlatacaklarınıza önden ek yapıyorum kusura bakmayın aslında açmak istediğim bi konuydu siz yazınca bu konuya ekleme yapmak istedim

bence en büyük fark araçların içinde

focus trend s.p. & golf primeline

1, kapı cepleri : focusta cepler derin ve dar golfte uzunlamasına komple kapı altı fakat çok derin değil

golfteki cepler çok daha kullanışlıydı en azından çok daha fazla şeyi barındırıyordu en önde içecek bölümü bile vardı

torpido : aynı şekilde focus dar ve derin golf ise genişti herşeye aynı anda ulaşabiliyordunuz focusta araç kullanırken torpidoda karışıksa bişey bulmak hayal golfte hem kilit hem soğutma hemde herşey kapaktaydı araç sürerken bile herşeyi bulabiliyordunuz

orta konsol : eğer kolçaksız modelse ikiside nerdeyse aynı duruyor vitesten arkaya doğru içecek gözleri aynı fakat golfte daha derinde konumlandırılmış buda kol çarpma riskini yok ediyor focusta yüksek ve kolunuz su şişesine kesinlikle takılıyor !

koltuklar : arka taraf kesinlikle golften daha geniş fakat ön koltuklar focus ta biraz daha küçük yapılmış aynı zamanda yüksekte golf ise hem alçakta hemde daha geniş daha rahat koltuklara sahipti kumaş kalitesi focustan daha iyiydi

iç aydınlatma kontak elektrik : golfte anahtarı çıkarsanız bile herhangi bir kapı açılana kadar camları kontrol edebiliyordunuz focusta ise illede anahtar olacak ve marş konumuna getirmelisiniz bu beklemelerde rahatsız edici

tavan lambaları golfte hem kitap ışıkları vardı hemde arka taraf için orta ışık ikiside önden kontrollüydü focus ise öne bi ışık koymuş oda bozulmaya meyilli tek düğmeli (birkez garantiden değişti bile) taunuslardaki kaydırmalı düğmeli minik lambayı koyacaklarmış utanmasalar bide bir göz alıyor açıkken araç kullanmak çile :D

bagaj : focusun bagajı golften baya geniş kaplamaları yanlardaki bölmeler hemen hemen aynı fakat focus baya bi derin ve bagaj ağzı daha geniş. demirbaş 30cm lik sub kutusu olunca golfte bi bavul koyabiliyordum kalan boşluklara bavul girmiyordu focusta ise güzel bi düzenlemeyle 3 bavul koyabiliyorum

yakıtta da focus golften iyi bence

görünüm ise zevk meselesi herkes birini öbüründen çok beğenebilir

benden bu kadar sizde yazarsanız tespit edebildiğiniz farkları aydınlatmış oluruz seçim yapmak isteyenleri ve merak edenleri

tekrar hayırlı olsun

tarihinde Engin Ate? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.iyi günlerde kullanın. :D

Yorum bağlantısı
Muharrem Başpınar

Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Caner Bayrakçı

Hayırlı olsun, iyi günlerde ve kazasız belasız kullanın. :p

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

dsc06880.jpg

dsc06881ic.jpg

dsc068870.jpg

arkadaşlar golfle focusun karşılaştırmalarını istemiştiniz.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
(düzenlendi)

golf 1.6 FSI 115 Midline. (araç temiz boyanan parçası yok ve 95000 de)

iç malzeme kalitesi yönüyle plastik malzeme aynı ön taraf dahil. ancak koltuk kumaşları kesinlikle daha kaliteli.

Sinyal kolu-silecek kolu klima kontrolleri ,kapı kol dayamaları ve koltukların oturumu kesinlikle daha ergonomik ve zarif.

içe ses alma aynı sayılır ancak golf sanki yoldaki reflektörlere çarpınca daha az ses alıyordu.

yol tutuş yönüyle golf kesinlikle daha iyi.

donanım olarak resimde görülüyor ancak.10 airbag,6 ileri , elektirikli direksiyon ve asr farklılıkları var.birde farklı olarak servise taktırılmış cruise conrol vardı.

Ancak FSI motorun performansını hiç sevmedim. arabaya basınca focus kadar gitmiyor. hızlanma focustan daha düşük. yakıtıda cabası. 270-280 yakar dediler gaza biraz fazla dokununca 400 yakıyor. FSI motora LPG takılıyor ancak 2500 TL den başlıyor ve tasarruf en fazla %30 oluyor. Aracı aldıktan sonra öğrendim FSI problemli bir motor. WVCLUB da inceledim memnun çok az. Yakıt alırken dikkat etmeniz gerekiyor dediler. enjektörleri çok ince olduğu için problem çıkartıyor dediler.Bende yaklaşık 500 tl karla aracı sattım. Bu araç normal 1.6 102 HP lik olanlarından olsaydı bir kaç yıl binerdim herhalde.

fedaizolu.jpg

birde bununla karşılaştırayım mı?

tarihinde Fedai tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
golf 1.6 FSI 115 Midline. (araç temiz boyanan parçası yok ve 95000 de)

iç malzeme kalitesi yönüyle plastik malzeme aynı ön taraf dahil. ancak koltuk kumaşları kesinlikle daha kaliteli.

Sinyal kolu-silecek kolu klima kontrolleri ,kapı kol dayamaları ve koltukların oturumu kesinlikle daha ergonomik ve zarif.

içe ses alma aynı sayılır ancak golf sanki yoldaki reflektörlere çarpınca daha az ses alıyordu.

yol tutuş yönüyle golf kesinlikle daha iyi.

donanım olarak resimde görülüyor ancak.10 airbag,6 ileri , elektirikli direksiyon ve asr farklılıkları var.birde farklı olarak servise taktırılmış cruise conrol vardı.

Ancak FSI motorun performansını hiç sevmedim. arabaya basınca focus kadar gitmiyor. hızlanma focustan daha düşük. yakıtıda cabası. 270-280 yakar dediler gaza biraz fazla dokununca 400 yakıyor. FSI motora LPG takılıyor ancak 2500 TL den başlıyor ve tasarruf en fazla %30 oluyor. Aracı aldıktan sonra öğrendim FSI problemli bir motor. WVCLUB da inceledim memnun çok az. Yakıt alırken dikkat etmeniz gerekiyor dediler. enjektörleri çok ince olduğu için problem çıkartıyor dediler.Bende yaklaşık 500 tl karla aracı sattım. Bu araç normal 1.6 102 HP lik olanlarından olsaydı bir kaç yıl binerdim herhalde.

fedaizolu.jpg

birde bununla karşılaştırayım mı?

Ben de tam bunu rica edicektim , ağzımdan aldınız lafı... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...