İçeriğe Yönlendir

Uzaktan Kumanda çalışmıyor

İsa Tuncer

Recommended Posts

İsa Tuncer
(düzenlendi)

merhaba 2000 ford focus aracımın uzaktan kumandası önce uzaktan almadı kapıları açmıyordu bende uyumlu pil ile degiştirdim .daha sonrada uzaktan kumanda çalışmadı nedeni ne olabilir .

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

anahtar araca takılır. bip sesi duyana kadara kontak marşa basmadan 0-II arasında çevrilir.(4-5 kere) bip sesini duyunca anahtar kontaktan alınır bir tuşuna basılır bir bip sesi daha duyulunca kumanda kodlanmıştır. sonra araç çalışltırlır stop edilir kodlama tamam ( son işlem kitapçıkta yazmıyor ama ben kodlarken öyel yaptım :good1:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Tuncer

kodlama ile alakası yok çünkü imbobilizer kodlamasınını yaptım hala çalışmıyor anahtarlık ta mı sorun oldğunu düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar varmı anahtarlığı nerede yaptırabilirim

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
kodlama ile alakası yok çünkü imbobilizer kodlamasınını yaptım hala çalışmıyor anahtarlık ta mı sorun oldğunu düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar varmı anahtarlığı nerede yaptırabilirim

İmmobilizer kodlaması derken kumandayı kasdediyorsanız yapıcak başka birşey yok gibi..

Siz taktığınız pili bir kontrol edin bence ; temas etmiyor olabilir ; yeni takılan pil boş olabilir, kodlama yanlış yapılmış olabilir vs...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet bence pil değiştirme esnasında bir şeyler olmuş olabilir.Pili kontrol edin,birde düğmelerin tam bastığından emin olun.Switchler basmıyor olabilir.Buna rağmen düzelmemişse servislerde sadece uzaktan kumanda kısmı satılıyor.Onu alıp anahtarınızı takıyorsunuz.Tabii kullanmadan önce tekrar kodluyorsunuz.Eğer immo da sorun yoksa immo yu yeni anahtarlığa transfer ediyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
merhaba 2000 ford focus aracımın uzaktan kumandası önce uzaktan almadı kapıları açmıyordu bende uyumlu pil ile degiştirdim .daha sonrada uzaktan kumanda çalışmadı nedeni ne olabilir .

Anahtarın uzaktan kumanda özelliği mi çalışmıyor yoksa araba mı çalışmıyor ? Eğer kumanda ise kodlamayı Mustafa tarif etmiş, eğer araba çalışmıyorsa pil ila alakası yok...İmmo tekrar kodlanacak...Yedek anahtarda durum nedir ?

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer
Anahtarın uzaktan kumanda özelliği mi çalışmıyor yoksa araba mı çalışmıyor ? Eğer kumanda ise kodlamayı Mustafa tarif etmiş, eğer araba çalışmıyorsa pil ila alakası yok...İmmo tekrar kodlanacak...Yedek anahtarda durum nedir ?

Abi sadece tuşlar çalışmıyor arabayı çalıştırıyor ama kapılar uzaktan açmıyor

peki en uygun pil nedir?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2032 kodlu herhangi bir 3 v. luk pildir...Kodlama esnasında kontak aç kapa yaparken bip sesi geliyor mu ?

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer
2032 kodlu herhangi bir 3 v. luk pildir...Kodlama esnasında kontak aç kapa yaparken bip sesi geliyor mu ?

1 defa bip sesi geliyor aç kapa...dan sonra dahasonra yok bir ses

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kumandaya bsınca aynı bipten gelmiyorsa ( ki tuşlardan her hangi birinie bassanızda olur) kumanda ya bozuk ya kodlanmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı kumandayı 7 yıl kullandım... En az 7 pil değişmişimdir. Ortağım da 10 yıl kullandı.. O da en az 10 pil değişmiştir.. Hiç kodlamaya gerek görmedik...

Pili değişirdik.. Çalışırdı...

Bence kodlama geremez.. Başka sorun vardır...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2 defa değiştim :nargile: 2 sinde de düzgün çalışmadı. hatta birinde sanayide kumandaya arızalı dediler yeni anahtar aldım. yeni anahtarı kodlamamam gerektiğini öğrenince önce eskisini deneyeyim dedim. kodladım çalıştı :good1: yeinisini kullanıyorum o ayrı :) diğeri yedek.

Yorum bağlantısı

Focus 1 kumandası yaklaşık kaç metre mesafeden çekiyor arkadaşlar? Ben pili birkaç kere değiştirmeme rağmen(2032 tip) 20 metreden sonra algılamıyor. Özellikle de yanında başka araçlar varsa 3-4 m. varken ancak algılıyor. Sorun nerede olabilir?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim Fiesta 100 metreden bile açıp kapatıyordu kapıları...Galiba anahtarla ilgili bir durum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Focus 1 kumandası yaklaşık kaç metre mesafeden çekiyor arkadaşlar? Ben pili birkaç kere değiştirmeme rağmen(2032 tip) 20 metreden sonra algılamıyor. Özellikle de yanında başka araçlar varsa 3-4 m. varken ancak algılıyor. Sorun nerede olabilir?

Sorun yok, normal.. Hatta iyi bile...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İsa Tuncer

arkadaşlar sorun anahtarı elektronikciye götürdüm ne yaptı reset attı ve düzeldi iyi çok iyi 30 tl bilecikte böyle sorunu olana yardım ederim

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz

benim kumandalı anahtarda sorunlu. sadece açma yapıyor. kapı kilitleme ve bagaj açma işleri yapmıyor.

Ben de kaç kez pil değiştirdimse hiç kodlama ihtiyacı duymadım. Sürekli çalıştı.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kenan Yılmaz

Kumandalı anahtarı birkaç kez elimden düşürmüştüm. Sadece kapı açma düğmesi çalışıyor diğer düğmeleri çalışmıyordu. Hafta sonu tv tamircisine götürdüm. Yaklaşık 20 dakika uğraştı, lehimleri temizledi yeni lehim yaptı. Şimdi sorunsuz çalışıyor. Bu iş için verdiğim ücret sadece 5 Liradır.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ahmet Korkmaz

bazen açma kapama tuşlarının altıda oksitlenip akım gecirmiyor.kujmandayı açıp tuşların altını silerseniz iyi olur.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Şu kumandanın daha uzak mesafelerden de çalışmasını sağlayacak modifiye yokmu çok nişime yarar.20 mt çok kısa gerçekten.

Açık alanda 20mt den fazla olması lazım zaten?? Ama fikir olarak BMW nin yaptığı gibi alıcı sensör araç antenine entegre edilebilir. O zaman daha rahat alır bence. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Varmıdır peki bunun bir yolu

Bizim forumun bir kaç tane kafadan çizik elektronikçisi var,onlar daha iyi bilir yolu yordamı. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şah damarınıza anahtar ksımı tutturduğunzda kumanda fazla mesafeden çekiyor :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Lokman Özbek

anahtar araca takılır. bip sesi duyana kadara kontak marşa basmadan 0-II arasında çevrilir.(4-5 kere) bip sesini duyunca anahtar kontaktan alınır bir tuşuna basılır bir bip sesi daha duyulunca kumanda kodlanmıştır. sonra araç çalışltırlır stop edilir kodlama tamam ( son işlem kitapçıkta yazmıyor ama ben kodlarken öyel yaptım :biggrin:)

Kumanda durduk yere algılamamaya başlamıştı.Yukardakileri yapınca düzeliverdi.Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...