İçeriğe Yönlendir

Ev Kredisi Aldık, Ama Faizler Habire Düşüyor :(

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bu işin piri Finansbanktır..

Refinansman yapmamak yaptırmamak için her yolu dener..

Kendisi refinansman yaparken bile kapama alır.

Bugün söyledikleri, yarın tutmaz.

Gideceğim, kapamamı verin dersen, görevli memuru bile izne gönderiyorlar..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Biz kooperatif olarak toplu kredi çektik, koop başkanı bankayla konuştu bu işi, banka "tamam yapalım ama şuan değil, biraz daha bekleyin faizler daha düşecek o zaman haber veririz yaparsınız" dedi, biraz şıkıştırayım, bakalım ne diyecek adamlar, % 0.79 a düşmüş faiz, benimki %0.92 idi, baya fark oluşuyor.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

Valla benim bir kere finanstan yandı ağzım, fatura yatırmak için bile kapısını açmam. Bana göre Türkiyedeki bilinen 5-6 banka haricinde işlem yapılmaz. Karşında kurumsal bir yapı var. Cazip faiz oranı yok komisyon oranı beni etkilemiyor artık. Garanti, ak, yapı k., iş, ziraat. benim tercihim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Biz kooperatif olarak toplu kredi çektik, koop başkanı bankayla konuştu bu işi, banka "tamam yapalım ama şuan değil, biraz daha bekleyin faizler daha düşecek o zaman haber veririz yaparsınız" dedi, biraz şıkıştırayım, bakalım ne diyecek adamlar, % 0.79 a düşmüş faiz, benimki %0.92 idi, baya fark oluşuyor.

Bekleme... çünkü, şu anda ödediğin hep faiz.. her geçen gün zararın var. Bir müddet sonra, faiz oranı yarıya da düşse senin faydan % 20'de kalır..

Yorum bağlantısı
Ali Kısa

bankaların web sitelerindeki faiz oranları gerçekte olduğundan yani bankada yüzyüze görüşerek alacağınız faiz oranından yüksek görünüyor.

mesela işbank ta 85-120 aya 0,83 görünüyor ama bankada size 0.75 e kadar düşebiliyorlar.aynı şekilde vakıfta 0,84 görünen faiz şubede 0,77.

refinansmanda öncelikle başka bankalardan faiz oranı ve fiyat alınması gerek.fiyat alırkende anaparayı hesaplayarak giderseniz iyi olur.

şu anda 0,74 e kadar düşenler var.burda önemli olan toplam cebinizden çıkacak paraya dikkat etmek,başka bankaya geçince dosya vs. masrafı ile toplam ödeme ne oluyor iyi hesaplamak lazım.

kredi aldığınız banka refinansmanda size ilk defa kredi kullanacaklara verdiği oranı vermez, 1-2 puan fazlasını verir.ama %2 ceza dışında masrafınız olmayacağı için daha avantajlı olur.

refinansman özellikle kredisinin büyük kısmını ödememiş olanlar için avantajlıdır.

refinansman aslında eski kredinin para yatırılarak kapatılıp yeniden kredi kullanılmasıdır.

refinansmanı kredi kullanılmış olan banka yapmayabilir ama %2 cezasını ödemek şartıyla başka bankaya geçmeye engel olamazlar.

sonuçta siz toplu para ödeyerek eski kredinizi kapatmış olursunuz.

yılbaşından sonra faiz oranlarında yükselme beklentisi var diyorlar,

eski kredisi 0,90 dan fazla olanlar 0,75 oranından yararlanma fırsatını 1-2 puan daha düşecek diye kaçırmamalı bence.

tabi bu benim şahsi kanaatim,bakarsınız faizler daha fazla düşer. :nazar:

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bende 0.84 oranından çekmiştim.Şimdi aynı bankadan 0.75 yapmak istiyorum. Bu ayın 22 sinde ödemem var. Bir gün önce gidip yapılandırma yapmak istiyorum desem bu ayın taksidini ödemeden yaparlar mı?

Yaparlarsa çok kıyak olur, %2 ücreti peşin aldıkları için ödeyeceğim taksidi oraya vermiş olurum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bende 0.84 oranından çekmiştim.Şimdi aynı bankadan 0.75 yapmak istiyorum. Bu ayın 22 sinde ödemem var. Bir gün önce gidip yapılandırma yapmak istiyorum desem bu ayın taksidini ödemeden yaparlar mı?

Yaparlarsa çok kıyak olur, %2 ücreti peşin aldıkları için ödeyeceğim taksidi oraya vermiş olurum.

Yaparlar ama, bu sana teknik olarak bir kar sağlamaz... Çünkü 21'ine kadarki faizi tahakkuk ettirmiş olacaklar..

Ha, şu faydan olur.. taksiti bir ay ötelersin.. Bu taksitin parası ile refinansman işini yapmış olursun..

Ancak, kapama ödeyeceksen, faydan olacağını sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Keşke kapama olsa...

Şimdi 1600 lira taksidim var.Bunun bu ay için 1100 lirası anapara 500 lirası faiz. Bu 500 lirayı mı isterler yoksa 1600 liranın 1 aylık faizini mi hesaplayıp isterler?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...