İçeriğe Yönlendir

2 Aylık Araba Arayışım Son Buldu

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli
naylonlar artık toprakta eriyen cinsten üretiliyor biliyorsun değilmi.ona göre kullan derim. :good1::p:p:bambam:

Yalnız naylon bu değil sümbül :good1: varsın erisin, zaten motorum da çevreci, zetec motor gibi havayıda kirletmiyorum daha ne olsun :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin, Gidip gelirken de yolunuz açık olsun, resimleri bekliyoruz. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Hayırlı olsun güle güle kullanın.Allah kaza bela vermesin...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, güle güle kazasız arızasız binersiniz inşallah.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Arabayı aldım getirdim. 1250 km yol yaptım, bir depo yani 180TL mazotla ortalama 1050km yol yaptı, 100ün altına pek düşmedim. Yol tutuş olarak çok çok iyi, fazlasıyla güven veriyor. Abs çok kibar ve sessiz çalışıyor bazı markalar gibi abs devreye girince çeşit çeşit gürültüler olmuyor. Kayseri pınarbaşı ilçesini geçince meşhur uzun yayla denilen yolda aşırı kar ve tipi vardı, yol görünmüyordu zincirimde yoktu, yavaş gittiğimiz için arkamda uzun bir konvoy vardı, tipide durmadan ilerleyen tek ben oldum, diğer arabalar arkamdan kayboldular. Diğer yerlerde aşırı yağmur vardı, yağmurdan bunaldım artık biraz hızlandım 130 civarı gittim maşallah suyu yarıyor. Uzun yol gerçekten çok keyifli geçti. Arabanın hızlanması beklediğimden daha iyi. Yerler ıslak olduğundan çok yüksek hızlara çıkamadım ama 160 civarı gittiğimde bile gayet konforluydu. Cruize control 4 ve 5. viteslerde çalışıyor ama cc bana pek güvenli gelmedi pek kullanmadım. İçi çok ferah ama malesef bozuk yolda arka taraftan bazı sesler geliyor araştırdım kronik sorunmuş hepsinde varmış, birde arka kapı fitilleri ölmüş kapılar sert kapanıyor. Şehir içinde uzun yoldan aldığım zevki alamadım. Motor dışarıdan gürültülü ama içeri pek ses almıyor. Teker uğultusu ve motor sesi içeri pek gelmiyor mesela tcdi fiestam çok daha gürültülüydü. Genel olarak beğendim, tipi çok hoşuma gidiyor. Ona baktığımda zevk alıyorum, önemli olan da bu zaten, Allah olmayanlara çok daha iyilerini nasip etsin, birkaç ufak eksiği var onları halledersem resimleri ekleyeceğim.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan

Hayırlı olsun. Kazasız ve sorunsuz...

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

aracınız hayırlı, uğurlu olsun keyifle güzel günlerde binin. :rolleyes: bu araçta en sevmediğim şey direksiyon göbeğinin sabit kalıp sadece direksiyon simidinin dönmesi sırf bu yüzden almamıştım bu arabadan araç ararken garip gelmişti ve alışamam demiştim.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
Hayırlı olsun Eray Bey güle güle binin. Punto diye başlayıp C4 ile son buldu sizin macera. :lol:

B'den sonra C her halukarda iyi gelir. C4 'ün en beğendiğim yanı iç hacminin ferahlığı ve yakıt tüketiminin düşük olması.

Evet insanlar 17, 18 binlik arabaya 20 binlira isteyince onlara para kazandırmak istemedim :D

Lastiklerin marka-modeli nedir?

Goog year ama modeline bakmadım akşam yazarım.

aracınız hayırlı, uğurlu olsun keyifle güzel günlerde binin. :nazar: bu araçta en sevmediğim şey direksiyon göbeğinin sabit kalıp sadece direksiyon simidinin dönmesi sırf bu yüzden almamıştım bu arabadan araç ararken garip gelmişti ve alışamam demiştim.

Benimde en çok sevdiğim yanı bu aslında :) en azından korna, teyp düğmeleri cruize control düğmelerinin falan yeri hep sabit, direksiyonla beraber dönmüyor :blink:

Hayırlı olsun.Fransız iyidir :blink:

Fransız en son alacağım araba derdim ama büyük konuşmuşum :rolleyes:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
:blink: Nasi ya ? Gobegi sabit mi direksyonun ? :blink:

evet göbek sabit sadece simit dönüyor o da bir garip geliyor adama sanki direksiyon dönmeyecek gibi test sürüşünde alışamadım ben daha doğrusu sarmadı.:nazar:

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
Lastiklerin marka-modeli nedir?

Marka model GOODYEAR HYDRAGRIP. Lastiklerin durumu çok çok iyi, sizce nasıldır bu lastik?

Arkadaşlar c4 için orijinal modelde olan yan sanayi bir takım jant kapağı arıyorum aklınızda bulunsun gözünüze çarparsa haber edin size zahmet :crazy:

22199268rlr.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
İlk arabam olan tek kapı 2009 model fiestamı kasım başında sattıktan sonra araba arayışım başladı. Bütcem en son 18 idi. Bu paraya 2008 punto gibi arabalara bakıyordum, bir grup arkadaşla muhabbet ederken en iyi B sınıfı araba, C sınıfının konforunu sunmuyor diye saçma sapan muhabbete girdik :D

O günden sonra açıkcası ilgim dağıldı. C sınıfı yüksek model araçlara da bütçem yetmeyince kafam iyice karıştı :p Kararsızlığım arttığı sıralarda sağolsun bir arkadaş eniştesinin arabasını sattığını, temiz olduğunu söyledi. Fiyatta anlaştık, arabayı gösterdik, boya darbe yok, motor iyi, arabanın içi pek yıpranmamış, 88bin km de. Daha önce 110hp otomatiğini çok sürdüğüm için bildiğim bir arabaydı. Etrafımdaki kişiler her ne kadar citroen önermese de kararımı değiştirmeye yetmedi. 5bin kredi çektim, cuma günü istanbula devrini almaya gidiyorum. Allah herkese daha iyilerini nasip etsin. İnternetten araba arayan arkadaşlara önerim internet ilanlarına pek güvenmesinler. İlgilendiğim arabaların sahiplerinin söylediklerinin %100'ü yalan çıktı.

Resim temsilidir. Arabayı getirince resimleri eklerim.

hhhku.jpg

Konuyu hortlatıyım biraz :D

Benzinliden Dizel'e dönen otomatik arayışlarımız devam ederken max 22-23-24-25 fiyat aralığında bu araçlara rastladık. İyi kötü hiç huyunu bilmeyiz. Siz Açıklamanızda 110hp otomatiğini çok sürdüğünüz söylemişsiniz. Acaba bir sıkıntılı durumu var mıdır ? Bu fiyatlara temizini bulma şansımız varmı? Sizde belirtmişsiniz nette bu arada var birkaç araç ama ne kadar güvenilir bilemiyorum. Siz tanıdıktan almışsınız bizde baya uzun zamandır bakınıyoruz kafamıza yatan bulamadık. Daha doğrusu benzinli düşünüyorduk dizele dönünce çok seçenek kalmadı. Büyük ihtimal bundan yada D4-D yaris düşünüyoruz.

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...