İçeriğe Yönlendir

Ford Focus II Orjinal Park Sens&#246rü çalışmıyor..

Serhan Özipek

Recommended Posts

Serhan Özipek

Merhabalar..

forumda park sensoru arızası hakkında pek birşey bulamadım.. ve buraya yazmaya karar verdim.

2006 model ford focus tdci aracımda orjinal park sensoru var fakat artık çalışmıyor

geri vitese attığımda 2 3 saniyelik bir bip sesi çıkıyor fakat sensörler kesinlikle çalışmıyor.

4 sensöründe durumu iyi herhangi bir darbe veya hasar yok, geri vites lambası ve geri vites uyarı sesi (bip) çalışıyor.

sensörlerin merkez kutusu arabanın neresinde bulunuyor ?

şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı

kitapcık varsa siğortasını kontrol edin.geri vites müşürüne bağlı galiba ondada sorun olabilir.kutusunun yerini bilmiyorum ama soket hatasıda olabilir.

Yorum bağlantısı
Serhan Özipek

evet orjinal sensor var

simdi kitapçığa baktım.. sensoru falan guzelce anlatmışta hangi sigortaya bağlı olduğundan pek bahsetmemiş

Sizdeki focus I 1.8 tdci değil miydi? Orjinal park sensörü mü var?
Yorum bağlantısı
evet orjinal sensor var

simdi kitapçığa baktım.. sensoru falan guzelce anlatmışta hangi sigortaya bağlı olduğundan pek bahsetmemiş

siğortaların olduğu sayfası vardır orada yazar.sensör sayfasında yazmaz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

FI ise yada FII ise tahminen beyin bagajda sağ yada sol çamurluk kısmında izalosyonun /halıflex yani :p) altında. Bizimkini oraya takmış zamanında servis :lol:

Yorum bağlantısı
Serhan Özipek

orjinal sensorleri

tampondaki siyah şeritte bulunuyor içine gömülü şekilde bi ara fotoğraf çekmeye çalışıcam

Orjinal değildir o... Ford avrupada da ford bence :lol:
Yorum bağlantısı
Serhan Özipek

eklentiye bi resim yükledim sensor onun aynısı..

yani çok fazla orjinal gibi duruyor

tabi orjinal değilsede artık başka bi sensor sipariş edip takıcaz galiba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sensör arızası değildir bence...

Sensörlerin hepsi birden bozulmuş olamaz...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Resimdeki mercury felan diyor abd usulü sanki.

Orjinal ise de fiyatı az değildir diye düşünüyorum. Sensör çapı ıygun bir üniversal kit alıp takmak daha ucuza gelebilir.

Yorum bağlantısı
Serhan Özipek

tavsiyeniz için teşekkürler sanırım öyle yapacağım.

Resimdeki mercury felan diyor abd usulü sanki.

Orjinal ise de fiyatı az değildir diye düşünüyorum. Sensör çapı ıygun bir üniversal kit alıp takmak daha ucuza gelebilir.

Yorum bağlantısı

serhan bey öncelikle sensör siğortasına soketlerine bakın.sensör kolay bozulmaz diye düşünüyorum.en son çare sensöre yönelin.kutusunu bulun kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Serhan Özipek

inanın sigortasını bulamadım kullanım kılavuzunda geri vites lambası vs. var ama park sensorunun sigortasından hiç bahsedilmemiş

sensörler orjinal fotoğraflarını gönderdim bakabilirsiniz

sigorta hakkında bilgisi olan veya merkez kutunun nerede bulunduğunu bilen biri var mı ?

teşekkürler

evet sanırım orjinal ama siz yüklediğim fotoğraflara bakıp bu konuda düşüncelerinizi iletirseniz sevinirim.

teşekkürler

Sizdeki focus I 1.8 tdci değil miydi? Orjinal park sensörü mü var?
Yorum bağlantısı
Serhan Özipek

:angry: evet banada orjinal gibi geldi.. ah bide çalışsalar daha güzel olucak..

orjinal :angry: oturma şeklinden belli :seytan: Yoksa takan adama helal olsun .P
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Orjinalse bağlantı şeklini bilemem ama, park sensörüne sadece geri vites ceryanı bağlanır. Onun dışında bir elektrik girişi olmaz. Siz aracı geri vitese taktığınızda bip sesi geliyorsa (ki öyle olduğunu yazmışsınız) sigortayla, geri vites müşiriyle hiç bir işiniz olmaz...

Sensör arızası da olmadığıda belli. Bütün sensörlerin aynı anda arızalanması olası değil. Geriye beyin kalıyor. Ben beyni sol arka çamurluğun içine yerleştirmiştim. Sizinki de ya solda ya da sağda bagaj içindedir (keçenin arkasında). Sensörlerden gelen soket bir şekilde yerinden çıkmış da olabilir. Bakmanızda fayda var.

Yorum bağlantısı
Önder Ayvazoğlu

merhabalar

aynı problem bende de var dı,

park sensörü kafasına estiğinde çalışıyordu, işin garibi servise götürdüğümde orada çalışacağı tutuyordu, servistren çıkınca yine çalışmıyordu

şuan tamamen gitti, çalışmıyor

bir ara tekrar servise götüreceğim fakat yine orada çalışacağı tutar diye korkuyorum

:D

Yorum bağlantısı
Serhan Özipek

sigortası veya merkez kutusu nerde bulunuyor bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İlker Öztürk
(düzenlendi)

benim araçta aynı model,park sensörü bi kaç kere çalısmadı,

park sensörü (kırmızı yeşil ışıklı parça) arka tavan lambasının orada,

o parçayı çekin çıkıyor tekrar takın ozaman çalısır,bazen temassızlık yapıyor

tarihinde ?lker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
yardımınız için teşekkürler ama bizim modellerde arka tavan lambası yok.başka bi yerde mi o parça.

Sizin araçta modül, bagaj sağ yan duvarda teker üstü pandizotun altında...

5330808370_680a010def_z.jpg

camera varsa modül bagaj sol tarafta, arka pandizotun (bagaj kapağıyla beraber açılan kısım) dayandığı plastik kısmın altında bulunuyormuş.

5330795918_3ea265fd4d.jpg

5330796006_6183b38d46.jpg

Ayrıca bu gibi arıza durumlarında genelde sensörler değişiyormuş.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Şahin-2

Benim park sensörü de hiç susmuyor :) geri fitese takınca once bir sinyal geliyor ardından başlıyor ötmeye :) kirden olabilir dedim temizledim tıkattım hatta aralarındaki tozları bile temizledim ama malesef duzelmedi

artık geri vitesi kullanmama kararı akdım :)))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...