İçeriğe Yönlendir

Scooter Dengesizdir , Yatmaz Diyenlere Cevap !

Okyay Pay

Recommended Posts

Cihan Tiftik

Benim bi arkadaşım burger king'te çalışırken her dönüşte yatıp kıvılcım bile çıkarıyordu. :unsure2: Taxi'deki Daniel misaaali. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Emrahan Irvem

Bunları benim scooter ile yapsam çoktan hastahanedeydim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Benim bi arkadaşım burger king'te çalışırken her dönüşte yatıp kıvılcım bile çıkarıyordu. :) Taxi'deki Daniel misaaali. :)

Danyal o ya, bizim memleketten :p

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Otoparkta, Ferrariyi sollayan Punto videosu da vardı galiba :(

bi de pistte denesin :D

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Arkadaşlar ben başka bişeye dikkat çekmek istiyorum. Yanılmıyorsam bu video ehliyet sınavına ait sonunda polis var not alıyo. birde bizim burda yapılan ehliyet sınavlarına bakın. Bu arada motorsikleri her zaman yan yanaklardaki dişliler tutar dönüşlerde, sırt kısmı düzdür lastiğin.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
18 aralikta yazili 15 ocakta direksyon sinavina giriyorum, bakalim ne olacak :D. Hic scooter kullanmadim, kismet :).

sizin orda scooterlamı sınava sokuyolar

Arkadaşlar ben başka bişeye dikkat çekmek istiyorum. Yanılmıyorsam bu video ehliyet sınavına ait sonunda polis var not alıyo. birde bizim burda yapılan ehliyet sınavlarına bakın. Bu arada motorsikleri her zaman yan yanaklardaki dişliler tutar dönüşlerde, sırt kısmı düzdür lastiğin.

ı ıııh

asfaltda motosikleti lastik dişi tutmaz , hatta kuru asfaltta düz lastik daha bile iyidir , asfalt lastiklerindeki o kanallar sadece su tahliyesi içindir , aksine dişli lastikli motosikleti o kadar yatırırsanız zeminle akraba olma olasılığınız yüksektir .

dişli lastik asfalt olmayan toprak zeminlerde işe yarar.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Muhlis Bey şimdiden başarılar size. Benim bildiğim debriyajlı vitesli motorlarla sınav yapıyolar. Okyay bey ben o iri dişli arazi lastiklerinden bahsetmemiştim neyse.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Arkadaşta R6 vardı üzerinde pist lastikleri vardı özellikle yanaklarına yakın kısımlarında oyun hamuru gibi topak topak kısımlar vardı. Şöyle bir elleyeyim dedim gerçekten çok yumuşak. Ama çok dayanmıyormuş.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Otoparkta, Ferrariyi sollayan Punto videosu da vardı galiba :)

Ayıp alıyor ama :p Sonra benim adım çıkıyor. Şimdi ne alaka sukutur bölümde GP :) Millet diyorki konu birden alakasız şekilde neden Punto'ya döndü ? E işte bu şekilde dönüyor ben tamamen masumun hakim bey.

Bu arada DİP NOT: Her şekil burdaki %95 Ford'u tokatlarım :unknw: Kalan % 5 luk kısım da 5 kapılı 1400 cc Punto'yu geçebilsin bi zahmet :D

bi de pistte denesin :)

Bak bak, Bodrumlu helikopter pilotuna bak, ara gazı veriyor...

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ali kapisalim mi ? :)

Tabi ama çook Golf TSi yedim, keza Audi...

Ama adını koyalım :) Mesela 1 tepsi güllüoğlu baklava....

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Istedigin baklava olsun, kapismadan da ismarlarim nedir ?

Saolasın :nazar: Çok leziz sütlünuriye de alalım.

Benim arac iki teker eksik olacak ama kabul mu ? :D

Yok kalsın :D Bende dedim genelde 4 teker ile bana bulaşmaz forumdaşlar ama bi ihtimal deliyürek olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

Ali , şu an arabam yok , ama aldığım zaman kapışmaya ben de talibim , ama adını düzgün koyalım :)

baklava falan zaten yemem (malum kilo aldırıyor :) )

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Evet Sukutur dengesizdir. Temel Fizik kuralıdır.Tekerlek çapı Küçüldükce (Gyro) denge daha kolay bozulur.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Evet Sukutur dengesizdir. Temel Fizik kuralıdır.Tekerlek çapı Küçüldükce (Gyro) denge daha kolay bozulur.

racing tekerimi küçük enduro mu ?

hangisi daha dengeli?

not : video görünen köy !

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

bir ipucu daha vereyim

gyro etkisinde sadece çap mı önemlidir , dönüş hızı hiç mi hesaba katılmaz :rolleyes:

eşit hızda giderken hangi teker daha hızlı döner :O

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...