İçeriğe Yönlendir

Petlas Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Orhan Ünsal

bugün şaşmaz sanayide sordum. 195*65*15 için fiyatlar.

lassa 132.5ytl 6 taksit

b.stone LM25 135ytl 6 taksit

petlas 90ytl 6 taksit hatta biraz daha da inecek sanırım. çünkü 12 adet kışlık alacagız.

fiyat olarak listeler farklı evet, bu diger lastikler içinde aynı. ama iş pazarlıga girince asıl fiyatlar ortaya çıkıyor. bu konuda petlas gerçekten çok uygun.

şimdi lm25= 135 ytl , petlas 90. çok fark var. 4 lastikte 180ytl.

kullanan arkadaşlar memnun olduklarını söylüyorlar. ama yeni oldugu için bende de tedirginlik var. o sebepten sizlerinde görüşünü almak istedim, özelliklede kullanıcı olan arkadaşlardan. yarın sabah gidip alıcam. ama hala tam karar veremedim açıkcası. :rolleyes:

Yanılmıyorsam.Petlası Ankaralı Abdülkadir Özcan Firması özelleştirme kapsamında satın aldı.

Yatırımlarının neredeyse % 100 ünü lastik kalıplarına ve Arge çalışmalarına ayırdıklarını duymuştum.

Ayrıca petlas Uçak lastiği üreten ve bunları satan bir firma.1 ay önce kardeşimin 2006 focusuna kışlık lastik aldık.

Yumuşaklığı ve diş yapısı michelin ile neredeyse aynı.Henüz kar ve soğuk görmedi lastikler bu yüzden lastik hakkında yorum yapamayacağım.

peki ıslak zeminde yol tutuşu ve özeliklede ses konusunda nasıl??

fiyatlar piyasaya göre cok uygun degil petlas fiyatına cogu markayı alabilirsiniz

-1

katılmıyorum.

kalitesinden emin olmamakla birlikte, fiyatı kesinlikle ucuz.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

orhan bey ben ucuz degil derken arastırdıgım için degil bir arkadasın verdigi linkdeki liste fiyatına göre demiştim ama link kaldırılmış tabii böyle olunca bizim mesaj havada kalmış

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
orhan bey ben ucuz degil derken arastırdıgım için degil bir arkadasın verdigi linkdeki liste fiyatına göre demiştim ama link kaldırılmış tabii böyle olunca bizim mesaj havada kalmış

nuri bey dogrudur, ben o lsteyi incelemiştim petlasın kendi sitesinden.

oradaki fiyatlar fazla. ama piyasa fiyatlar dediğim seviyede şuan.

degerlendirme sizlerden artık.

benim asıl takıldıgım nokta kullananlar ne diyor??

aslında şu ana kadar yaptıgım araştırmalar, kullanan arkadaşların memnun kaldıgını gösteriyor.

tedirgin yaklaşanlarda benim gibi kullanmamış olanlar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hankook 440 fiyatı bulabilirseniz fiyatını bir sorun. Bu arada Petlas için 90 ytl ye 195/65/15 çok çok iyi bir fiyat. Hele ki 4 adet takılacaksa, en azından normal lastikten iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

evet 90 ytl kışlık için iyi fiyat.

sanırım petlas taktıracagım.

en azından kullananlar memnun.

batıkentte ne kış olacak ki sanki.

ya olursaa :rolleyes:

Yorum bağlantısı

1 ay kadar önce petlas snowmaster w651 kar lastiği aldık aracımaza.195/65/15 lastiği 95 ytlye 7 taksit yaptılar.şehir dısında okudugum için lastikleri yeni görebildim.2 hafta kullanma fırsatı buldum.genel olarak cok sessiz ve yumuşak bir lastik.bayramın ilk günü yağan yagmurda yol tutusuda gayet iyiydi.ancak kar üzerinde kullanma fırsatım olmadı o konuda bir yorum yapamıcam.toyo ve hankook gibi dusuk fiyatları lastiklere iyi bir rakip geldi bence.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Bende kışlık lastik alırken bir düşünmüştüm aldığım lastikçi bana bu sene kışlık lastikleri çıkarttıklarını söyledi dolayısıyla ilk sene olduğu için ne olacağı belli olmaz ama güzel lastiktir dedi.

Yorum bağlantısı

alırken bizde cok kararsız kalmıstık ama uzerindeki yaz lastiklerinden daha iyi olacagını dusunduk ve aldık..karda deneme sansım olmadı ama ıslak zeminde gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Guest Nursal

Ben 4 adet sıfır Petlas 205 55 16 kış lastiği aldım.Lastik o uzakdoğu lastikleriyle kıyaslanamaz.Bu fiyata çok uygun.Herkese tavsiye ederim.(115 YTL/Adet)Diğerlerine en az iki katını ödemektense bence mantıklı..

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

ben uzun bir kararsızlık devresinden sonr LM 25 aldım. memnunum.

petlas aldırdıgım arkadaşımın aracına bindim son derece sessiz. ve kendiside çok memnun.

bende içimden yanlış karar verdiğimi düşünüyorum.

o fiyat farkına degmezmiş yani.

bundan sonraki lastiklerim, en azından kışlıklarım petlas olacak..

Yorum bağlantısı
Misafir

yanlıs tercih olarak dusunmeyin bence.siz lm 25 i denemiş oldunuz bizde petlası..boylece ikisi hakkındada bilgi sahibi olduk :D

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

yoo aslında yanlış tercih degil tabiki. ancak o kadar fiyat farkına degermi diye düşündüm.

lm 25 ten çok memnununm. ıslak zeminde çok iyi. önceki lassa snowways e görede çok sessiz.

karda da denedim hafta başındaki karlı havada. çok iyi.

ancak petlas ta aynı iyi sonuçları verdiginden, fiyat farkına degermiydi diye düşündüm.

birde satıcı bana 1-2 yıl içinde serteşebilecegini söyledi.

aslında 1-2. yılını kullanan arkadaşlarımızın degerlendirmeleri de çok katkı saglayacak.

ama bu yeni lastikler bu sene çıktı sanırım. seneye alırıız cevapları ancak...

Yorum bağlantısı
Misafir

sertleşme konusunda kullanmadan torum yapamayız orhan abi haklısın.kıs lastiklerini takınca yakıtında ne kadar artıs oldu abi?kıs lastiklerinde buda onemli bi konu bence.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Orhan Ünsal
(düzenlendi)

evet arkadaşlar . petlasçılaarrr.

naptınız, kışı yarıladık, nasıl petlaslar memnunmusunuz??

degerlendirmelerinizi bekliyoruzz.

tarihinde Orhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

şimdi babamla konustum orhan abi lastiklerde kılcal catlak yada herhangi bir sorun olmadıgını soyledi.gerçi daha 1000 km kullanıldı.haftaya gelicem ankara ya o zaman fotolarınıda ceker koyarım.fırsat olursa bi ara görüselim abi.

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
şimdi babamla konustum orhan abi lastiklerde kılcal catlak yada herhangi bir sorun olmadıgını soyledi.gerçi daha 1000 km kullanıldı.haftaya gelicem ankara ya o zaman fotolarınıda ceker koyarım.fırsat olursa bi ara görüselim abi.

tabiki çaglarcım. sen batıkentteydin sanırım.

hafta sonu olursa daha kolay olur. haberleşiris.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...

forumdan uzak kaldığım sürede petlas konusu hortlamış yine :mamba: geçen kış 4 adet petlas snowmaster w651 kış lastiği aldık.yaklasık 5000 km yol yaptık kışın ve bizi hiç üzmedi yolda bırakmadı..karşılaştırma yaparkenda karşılaştırılan diğer lastikle arasındaki fiyat farkınıda göz önünde bulundurmak lazım bence.ben petlas mükemmel demiyorum ama fiyatına göre beni tatmin etti..sizin lastiklerin modeli hangisi göktuğ

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent
forumdan uzak kaldığım sürede petlas konusu hortlamış yine :rolleyes: geçen kış 4 adet petlas snowmaster w651 kış lastiği aldık.yaklasık 5000 km yol yaptık kışın ve bizi hiç üzmedi yolda bırakmadı..karşılaştırma yaparkenda karşılaştırılan diğer lastikle arasındaki fiyat farkınıda göz önünde bulundurmak lazım bence.ben petlas mükemmel demiyorum ama fiyatına göre beni tatmin etti..sizin lastiklerin modeli hangisi göktuğ

petlas imperium du, şimdi good year efficent grip, eğer azıcık ahlak sahibi olmasam ikisini kıyaslardım ama bunu yapmak bile ayıp bence, daha öncede dediğim gibi eğer az para verdiğiniz için beklenti içinde olmazsanız beğenirsiniz. ama gecenin bir köründe hızlanmak için orta şeritten sol şeride geçtiğinizde ve geçerken hızlanmanızla karanlıkta bir anda karşınızda atla bağlantısı kopmuş bir at arabasıyla karşılaşırsanız ve o an sonuna kadar frene basarsanız. (hız 80km/h) ve adeta kayak yapar gibi kızaklanarak gider abs nin sadece bir lamba üzerinde yazan ABS harfleri olduğunu düşünürseniz. işte o an petlas denen don lastiği kıvamındaki lastiğin neden bu kadar ucuz olduğunu acı tecrübelerle anlarsınız. üstelik türkiyenin başkentinin orta yerinde böyle bir durumla karşılaşabiliyosanız gerisini siz düşünün.

kazasız belasız petlassız günler dilerim...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
petlas imperium du, şimdi good year efficent grip, eğer azıcık ahlak sahibi olmasam ikisini kıyaslardım ama bunu yapmak bile ayıp bence, daha öncede dediğim gibi eğer az para verdiğiniz için beklenti içinde olmazsanız beğenirsiniz. ama gecenin bir köründe hızlanmak için orta şeritten sol şeride geçtiğinizde ve geçerken hızlanmanızla karanlıkta bir anda karşınızda atla bağlantısı kopmuş bir at arabasıyla karşılaşırsanız ve o an sonuna kadar frene basarsanız. (hız 80km/h) ve adeta kayak yapar gibi kızaklanarak gider abs nin sadece bir lamba üzerinde yazan ABS harfleri olduğunu düşünürseniz. işte o an petlas denen don lastiği kıvamındaki lastiğin neden bu kadar ucuz olduğunu acı tecrübelerle anlarsınız. üstelik türkiyenin başkentinin orta yerinde böyle bir durumla karşılaşabiliyosanız gerisini siz düşünün.

kazasız belasız petlassız günler dilerim...

peki bu durumun kesinlikle lastiklerin kalitesiz olduğundan eminmisiniz ? Örnek vermek gerekire lastik hava basınçlarınız olması gibimiydi ? Aracınızın yük durumu nasıldı? Eğer yüklü ise gerekli lastik baınç ayarlarını yeniden yaptınız mı ?

İyi bilelimde sonra ekonomiye gereksiz katkıda bulunmayalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...