İçeriğe Yönlendir

Yeni C-max Sony Ses Sistemi

Metehan Özçullu

Recommended Posts

Metehan Özçullu

Merhaba,

Yeni Cmax Titanium sipariş ettim yakında gelecek. Sorun şu ki bu modellerde ses sistemi şansınıza sony ses sistemi veya ford ses sistemi geliyor ve aralarında en azından görüntü açısından büyük fark var.

Eğer ford ses sistemi gelirse bunu Sony ile değiştirmek mümkün olur mu? Olursa kaça ve nerede yapılır.

Yardımınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Metehan Özçullu
Titanium, SOny ile gelecektir.

Hocam forumları araştırdım. titanium X paketli olupta sony gelmeyen bile var. Hatta Sony gelen azınlıkta.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Özellikle bu donanımı istiyorum, ona göre sipariş geçin deseniz kabul etmiyorlarmı, fabrikada durumunu bile izledikleri halde böyle saçma şey olurmu, fiestada ki gibi teyple geliyorsa o arabanın iç görünüşü bana göre çok kötü oluyor, siz bu şartı öne sürün birşeyler yapsınlar, şansınıza ne gelirse diye birşey olamaz, aldığım arabanın ne olduğunu bilmem gerek, bune totomu oynuyoruz Allah aşkına ya.

Yorum bağlantısı
Metehan Özçullu
Özellikle bu donanımı istiyorum, ona göre sipariş geçin deseniz kabul etmiyorlarmı, fabrikada durumunu bile izledikleri halde böyle saçma şey olurmu, fiestada ki gibi teyple geliyorsa o arabanın iç görünüşü bana göre çok kötü oluyor, siz bu şartı öne sürün birşeyler yapsınlar, şansınıza ne gelirse diye birşey olamaz, aldığım arabanın ne olduğunu bilmem gerek, bune totomu oynuyoruz Allah aşkına ya.

Kabul etmiyorlar. Hatta tanıtım fotolarında bazen sony bazen ford müzik sistemi görünüyor ve görüntü çok farkediyor. En azından opsyon olarak sunsalar insanın içi rahat edecek ama ortada böyle bir saçma durum var

Yorum bağlantısı
Metehan Özçullu

Fotoğraflarıyla Aynı arabada 2 ayrı müzik sistemi

SONY

FORD

Yorum bağlantısı
Ömer Demirağ
(düzenlendi)

inanın bende bundan muzdaribim :)

hem dosya masrafından muaf, hemde 4.0000 indirim için ay sonuna kadar kaporayı verip sipariş etmek zorundayım ama ford teyp gelirse ve daha sonra sony teyp standart hale getirilirse aracın değeri çok düşecek diye korkuyorum :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç

1. fotodaki gelecek, bluetooth özelliği de var. Açtım kurcaladım. Ford a gittiğimde satılan araçlarda gördüm, dediğim tepler geliyormuş.

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

böyle fiyattaki iddialı bir araçta neden can sıkıcı şeyler yaparlar ki?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

SONY

FORD

Direk berbat etmiş arabayı, zaten hiç sevmediğim bir tipi var, bence almayın vazgeçin, yada Sony teypli gelince onu verin onun dışında kabul etmiyorum diyin.

inanın bende bundan muzdaribim :)

hem dosya masrafından muaf, hemde 4.0000 indirim için ay sonuna kadar kaporayı verip sipariş etmek zorundayım ama ford teyp gelirse ve daha sonra sony teyp standart hale getirilirse aracın değeri çok düşecek diye korkuyorum :bambam:

Tekrar yazayım, vazgeçin almayııın, böyle iş olmaz, 2. si Ford un yeni modelinin ilk gelen serisi asla alınmaz, sonra demedi demeyin, indirimide bırakın, indirim herzaman olur, arabayı zevk için alırsınız, o teyp olmadıkça yerim ben öyle zevki, hatta ben onuda almam, navigasyonlusunu beklerim.

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
Direk berbat etmiş arabayı, zaten hiç sevmediğim bir tipi var, bence almayın vazgeçin, yada Sony teypli gelince onu verin onun dışında kabul etmiyorum diyin.

Tekrar yazayım, vazgeçin almayııın, böyle iş olmaz, 2. si Ford un yeni modelinin ilk gelen serisi asla alınmaz, sonra demedi demeyin, indirimide bırakın, indirim herzaman olur, arabayı zevk için alırsınız, o teyp olmadıkça yerim ben öyle zevki, hatta ben onuda almam, navigasyonlusunu beklerim.

Yapmayın ya bir teyp için arabadan vazgeçilir mi? Fiestaya da öyle dendi hala sony olan teybi gelmedi. Cmax ı alacak arkadaş Sony teyp gelsin diye o kadar beklesin mi? Sony teypli gelir sonraki sene navigasyon eklerler o zaman almasın onu da beklesin oldu sana 2 - 2,5 sene. Çok fazla takmamak lazım bunu. Bence süper bi araç sadece teyp için almamak saçmalık olur. Ömer Bey bence aracınızı alın ve kazasız belasız keyifle sürün.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Arabayı alın,bir kaç ay sonra o sony teyp dediğiniz,yerlere göklere sığdıramadığınız çin oyuncağı, piyasaya 600-700 liradan düşer zaten. O vakte kadar çoktan navigasyonlu,ekranlılar da çıkar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Merhaba,

Yeni Cmax Titanium sipariş ettim yakında gelecek. Sorun şu ki bu modellerde ses sistemi şansınıza sony ses sistemi veya ford ses sistemi geliyor ve aralarında en azından görüntü açısından büyük fark var.

Eğer ford ses sistemi gelirse bunu Sony ile değiştirmek mümkün olur mu? Olursa kaça ve nerede yapılır.

Neyse, bende bakındım biraz, titanyum ve txp paketli olduğunda büyük ihtimal 1. resimdeki Sony gelicek, yok gelmedi biraz para sayıp alırsınız, neyseki yerine uyuyor, bunun dışında bence araba süper, alın gitsin o zaman, inşallah sorunsuzda gelir keyifle binersiniz.

Yorum bağlantısı
Metehan Özçullu

Artık şansımıza ne gelirse bakacaz. Bu saatten sonra siparişi iptal etme şansım yok zaten. Arabayı genel olarak beğendiğim her zaman fikrim almak yönünde ağır basıyor.

Bu arada servisi arayıp sordum. Sony müzik sistemi kaça diye, pek emin değiller ama 3200 TL dediler şok oldum. Çok kafama takılırsa bir süre sonra dediğiniz gibi piyasaya ucuz fiyattan düşer diye bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Orjinal jant + teyp başta olmak üzere birkaç parçanın rakamı, ödeyenin kasko olacağı düşünülerek fiyatlandırılmış olabiliyor :fiuw:

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
Arabayı alın,bir kaç ay sonra o sony teyp dediğiniz,yerlere göklere sığdıramadığınız çin oyuncağı, piyasaya 600-700 liradan düşer zaten. O vakte kadar çoktan navigasyonlu,ekranlılar da çıkar.

Esasen portekiz malı. Standart ford teybi ile aynı fabrikadan çıkıyor.

Göründüğü kadarıyla her iki teybin de MP3, bluetooth ve USB özelliği standart. Sony teybin parlak yüzeyi bizim yıkamacıların ellerinde ilk seferde çiziliyor. Biz sony teypli ford sahiplerinin kronik derdi. Sony'nin avantajı ne olabilir. Ekolayzır vs var, ses kalitesi biraz daha iyi olabilir. Teypden dolayı ikinci elde bir fark olmaz. Ama göstergeler resimdeki gibi birisi tek renk mavi, diğeri renkli ekran olursa can sıkıcı olabilir. Ford otosanın c-max sitesinde de sony ile ilgili tek kelime geçmiyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bildiğim kadarıyla Sony şuan Çin dışında bir tek Japonya'da eser miktarda üretim yapıyor. Ford fabrikasında ancak montajı yapılıyordur diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ömer Demirağ

aslında benim için sony teyp olmuş ford teyp olmuş önemli değil. diğer forumlardan bildiğim yeni c-max alan 10 a yakın tanıdık var. bazılarının aracında sony bazılarının aracında da ford teyp varmış. beni korkutan hangisinin standart hale geleceği..

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
Bildiğim kadarıyla Sony şuan Çin dışında bir tek Japonya'da eser miktarda üretim yapıyor. Ford fabrikasında ancak montajı yapılıyordur diye tahmin ediyorum.

Ford araçlardaki sony'ler aslında Visteon marka Cihan. Visteon'un portekizdeki fabrikasında üretiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Metehan Özçullu

Eğer arabada sony gelmezse sonradan sony ile değiştirmek için ne yapabilirim. Servise sordum uçuk rakamlar söylüyor.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
Eğer arabada sony gelmezse sonradan sony ile değiştirmek için ne yapabilirim. Servise sordum uçuk rakamlar söylüyor.

200 liralık tomtom navigasyonu, rönoda araba ile alayım derseniz 1000 lira istiyorlar. Bu otomotivcilerin nasıl hesap yaptığını ben de anlayamıyorum. Sizin bir kaç alternatifiniz var.

1. Beklersiniz, bir sene sonra sony teyp ikinci ele düşer. O zaman 500-600 lira civarında bulmak mümkün olur.

2. Ebay'den biraz daha ucuza sıfır bulmak mümkün olabiliyor. Ama onun için de erken.

3. Arabanıza hırsız girer, teybinizi çalar. Sizde kasko ile anlaşıp, farkını verip sony teyp taktırırsınız (diğer teybin fiyatı, servisde sony'den pek farklı olmayacaktır).

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İhsan Tosun
Hocam forumları araştırdım. titanium X paketli olupta sony gelmeyen bile var. Hatta Sony gelen azınlıkta.

c maxın üç modeli var trend ford müzik sistemi, titanyum ve selectivide sony müzik sistemi var bu kesin

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Merhaba,

Bugün bayiye uğrayıp durumu sordum ve acele 2-3 foto çektim, söylediklerine göre Sony teyp yokmuş, fiesta teybiyle gelirmiş, titanyum x paketli full ötesi alsakta durum değişmezmiş, pek inanmadım vallahi, alacakların biraz beklemesi iyi olur sanırım, bu arada arabaya bindim ve bana hiçte başka arabaya binmiş gibi gelmedi, fiestama binince ne hissediyorsam aynı, yani Ford havası devam ediyor acemilik yabancılık çekmedim, kırk yıldır kullanıyormuşum gibi geldi, malzeme kalitesi artmış ama kapılarda kullanılan malzemeler hala yetersiz, bunun dışında gayet güzel olmuş, dizel ve full titanyum x + x paket 59000 tl dediler, kabaca fiyatı bu yani, bu arada araba 1.6 ecoboost, tip olarak çok hoş olmuş, resimde arkası şüpheli duruyor ama gerçeği baya güzel, ağırlık olarak nerdeyse mondi kadar, yol tutuşu ve asfalt sesi olayı çok iyi dedi satıcı, tabi sürmeden inanmam :lol2:

5363503890_046dcb6c95_b.jpg

5363503482_938a78648a_z.jpg

5363503028_38bded1509_z.jpg

5363502640_77cb1b5202_z.jpg

5363502214_2e2c188b70_z.jpg

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bence hata var. Sony gelmiyor olabilir. Ama şansına Sony mi çıkar Ford mu diye birşey olacağını sanmıyorum. Ya vardır ya da yoktur.

Eğer ki Sony'yi şu an için hiçbir donanım seviyesinde opsiyon olarak bile koymuyorlarsa bu otosanda zihniyet değişmemiş demektir. Bir kere de parayı bırakıp müşteri kazanmaya bakın be kardeşim. :lol2:

Bende aynen öyle dedim, 60.000 tl lik araba alıyorum, dingilteredeki lerden ne farkım ben dedim, 2. sınıfız abi dedi temsilci, e söyleyin baskı yapın, ithal etmesin otosan dedim, naapalım abi dediler, gelde delirme, araba alıyorsun şans, teybi sony mi değilmi şans, sorunlumu değilmi şans, işimiz şansa kaldı, bir kerede adam gibi olsun kesin olsun yok.

Şimdi alıcam 3-5 ay sonra sony gelicek deliricem, sonrasında navigasyonlusu gelir belki, fıttırırım herhalde artık, bu nasıl düzelicek bilmiyorum, satalımda nasıl olursa olsun mantığına devam.

Vallahi açık olarak C-max için yorumum şu: Evet araba güzel, donanım falan artmış ama beklediğim gibi aman aman bir kalite artışı, vay be konsolun güzelliğine bak olayı olmadı bende, arabaya oturdum kapıları kapattım ve 10 dk içinden çıkmadım, verdiği his ne biliyormusunuz, fiestam' daymışım gibi geldi, hiçbir fark yok (elbette donanım vs. var, araba büyük fiestayla kıyaslamak abes biraz, ama olay aynı kendimi daha ferah hissetmedim, fiestadan az daha geniş gibi geldi o kadar) çokta zevk alamadım açıkcası, c-max ten inip titanyum mondiye bindim, o bile pek kesmedi beni, ön cam açıkken elimle kapıyı tutup sıktığımda (camın geçtiği yer varya o kısım, cam inince kapının üstüne elinizi koyduğunuz yer) sıkınca kapının dışıyla içi birbirine değdi ve çıtır çıtır öttü, aynı şeyi vw merso audide denemedim, acaba onlar nasıl, ama hevesim kaçtı resmen, bu yaptığım ölçüt değil, elbette o kısım zayıf olur ama diğer antika durumlarla birleştirince çok canımı sıktı bu durum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...