İçeriğe Yönlendir

C- Max Arka Koltuklar Vip Nasıl Yapılır?

Metin Mustafa Oral

Recommended Posts

Metin Mustafa Oral

Arkadşlar c-max ın arka sağ sol koltuklar birbirine yanaşıyorda orta koltuk nasıl bir konuma geliyor bir türlü bulamadım, bilen varsa bana bir tarif edebilir mi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mustafa bey bagajı açtığınızda orta koltuğun 2 tane mandalı var onları kaldırıyorsunuz, bu şekilde orta koltuğu çıkarıyorsunuz ve bagaja atıyorsunuz. arabanız 4 kişilik oluyor ozaman. yanlış hatırlamıyorsam böyleydi. 1 defa denemiştim.

Yorum bağlantısı

öne masa şeklinde yatırıldığında koltukların içe çapraz olarak kayacak yeri olmuyor. Önce orta koltuğun sırtlık kısmını öne doğru yatırıyoruz.Sonra oturma kısmının altındaki mandala basıp bu ikisini(sırtlık ve oturma yeri) beraber bagaja doğru kaldırıyoruz.Daha sonra kenarlardaki koltukların ön dış köşelerindeki parçaya basıyoruz veya çekiyoruz tam hatırlamıyorum.Ardından koltukları çapraz arkaya doğru itiyoruz.Hepsi bu kadar.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Öne yatırılıp masa oluyor...

Evet sanırım bu doğru yani masa olan şekli ama orta koltuğun ön tarafının tahminen 10 cm yukarı kalkmasını sağlayan bir mekanizma olmalı diye düşünüyorum. Söküp arkaya atmak basit bunu tahmin etmiştin ve uygulamak kolay.

İlginize teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

VİP için grand cmax çok güzel olur. Arkada sağ ve sol koltuk var, ortası boş. en arkada da 3 lü var. Oturma grubu gibi :nazar:

28342009091415335470320.jpg

Yada arkaya geçin, öndeki koltukları masa yapın :D

2010fordgrandcmax10.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan tamamen çıkıyorda :s

Bizimkileri söküp taktık abi defalarca...Çok pratik çıkıyor ama takılması biraz zahmetli...Koltuğu 45 derece kaldırmak gerekiyor alt oturma kısmından...

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin
VİP için grand cmax çok güzel olur. Arkada sağ ve sol koltuk var, ortası boş. en arkada da 3 lü var. Oturma grubu gibi :rolleyes:

Yada arkaya geçin, öndeki koltukları masa yapın :)

iyi batak oynanır he burda uzun yolculukta adamın canı falan sıkılmaz hiç :biggrin:

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
(düzenlendi)
Arkadşlar c-max ın arka sağ sol koltuklar birbirine yanaşıyorda orta koltuk nasıl bir konuma geliyor bir türlü bulamadım, bilen varsa bana bir tarif edebilir mi?

orta koltuk one katlanip masa olup sonra onden sanırım mandalı vardı arkaya dogru bagaja gidiyor

iki yan koltugunda on kenarlarında kol var cekip kilidi acip koltukları birbirine dogru geriye dogru itip birlestiriyorsunuz arka ikili ayak boslugu yayla oluyor

bir kez denedim arka cok genisledi cocuklar top oynar diye eski haline aldım :shok:)

en dogrusu klavuzda var

sayfa 134-135

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Ford-Max-Klavuz-t163883.html

tarihinde Burhan Kahraman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

mustafa kardeşim gayet kolay ve basittir. her nekadar cmax ı satsakda ilgimiz devam ediyo

arka kapıdan egilin ve orta koltugun arkasını yatırın sonra koltugun önünden, altta elinizle araştırın bir mandal elinize gelecek onu yukarı çekin onunla birlikte koltugu geriye dogru kaldırın katlanık pozisyonda bagaj içine hapsedin koltugu. daha sonra yan koltukların dış köşelerinde viraz alta dogru tam köşelrde mandallar göreceksiniz. bunları çekerek koltukları çapraz pozisyonda bagaja dogru itekleyin. işte aracınız 4 kişilk oldu. ha bu arada birde bu kalan ara için masa görevi gören kolçak da bulabilirsiniz nette ararsanız

hade kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
mustafa kardeşim gayet kolay ve basittir. her nekadar cmax ı satsakda ilgimiz devam ediyo

arka kapıdan egilin ve orta koltugun arkasını yatırın sonra koltugun önünden, altta elinizle araştırın bir mandal elinize gelecek onu yukarı çekin onunla birlikte koltugu geriye dogru kaldırın katlanık pozisyonda bagaj içine hapsedin koltugu. daha sonra yan koltukların dış köşelerinde viraz alta dogru tam köşelrde mandallar göreceksiniz. bunları çekerek koltukları çapraz pozisyonda bagaja dogru itekleyin. işte aracınız 4 kişilk oldu. ha bu arada birde bu kalan ara için masa görevi gören kolçak da bulabilirsiniz nette ararsanız

hade kolay gelsin

Çok sağolun teşekkür ederim.. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Mustafa Oral

En doğru şekli bu el kitabında yazan.

koltukvip.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest Erc
(düzenlendi)
En doğru şekli bu el kitabında yazan.

koltukvip.jpg

Arkadaşlar merhaba bunu yapan oldumu benim araçta bu olmuyor olmalımı acaba bu arada aracım yeni kasa cmax 5 koltulu

tarihinde Erc tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Dülek
Arkadaşlar merhaba bunu yapan oldumu benim araçta bu olmuyor olmalımı acaba bu arada aracım yeni kasa cmax 5 koltulu

yenilerde olmuyor koltuk sistemi ne grand ne eskisi gibi kaymıyor yatmıyor oysa koltuk arkasında ölü alan dahi var ve arka kısım hayli dar eski cmaxın koltukları uyar mı bir denemek lazım

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

ben c-max ın bi videosunu izlemiştim, arka koltukları 2 kişilik yaptıgımız zaman ortadan orta koltugun oldugu yerden ekstradan bir masa çıkıyordu. bu donanım Türkiyedeki c-max larda yok sanırım. ayrıca arka koltukların altında (ayakların orda değil) gizli gözler oldugu gozukuyor kullanma klavuzunda. benim aracımda bunlar yok. olan var mı arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Misafir
ayrıca arka koltukların altında (ayakların orda değil) gizli gözler oldugu gozukuyor kullanma klavuzunda. benim aracımda bunlar yok. olan var mı arkadaşlar?

paspasların altında iki tarafta da var abi kapaklı göz.baya kullanuşlı oluyor.piknik için ufak bir kullan at mangal ve plastik tabak çatal bardak sürekli orda duruyor benim :)

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Arka orta koltuğun altında bir mandal var, sadece onu tutup kaldırıyorsunuz.Orta koltuğun sırt kısmıyla birlikte bagaja giriyor.Yan koltukların kapı tarafındaki siyah mandallardan içeriye çapraz itiyorsunuz.Arkada iki kişi oturabiliyor ama otobüs koltuğu kadar diz mesafesiyle.Ben bir kaç defa uzun yolda kullandım böyle.Arkada oturanlar çok rahat ediyor.Orta koltuk bagaja girdiğinden bagaj küçülüyor.Ama yinede fiestadan daha büyük bir bagaj kaldığını söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
paspasların altında iki tarafta da var abi kapaklı göz.baya kullanuşlı oluyor.piknik için ufak bir kullan at mangal ve plastik tabak çatal bardak sürekli orda duruyor benim :(

evet o dediklerin benim arabada da var ama bir de arka koltukların altında varmış. o bütün c-max larda yok galiba.

Yorum bağlantısı
Misafir
evet o dediklerin benim arabada da var ama bir de arka koltukların altında varmış. o bütün c-max larda yok galiba.

evet o bizdede yok abi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Metin Mustafa Oral

Olay budur...

kirmanda2.jpg

kirmanda4.jpg

kirmanda.jpg

Koltuklar 25 cm geri gidince bagaj daralıyor ama arka harbiden çok geniş bir mekan oluyor, zevkli bir seyahat yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Olay budur...

Koltuklar 25 cm geri gidince bagaj daralıyor ama arka harbiden çok geniş bir mekan oluyor, zevkli bir seyahat yapılabilir.

:good1: olay budur.

4 kişi+az eşya+C-MAX=Keyif :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ömer Meral

2012 trend cmax de bu yok mu ya...bir türlü yapamadım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...