İçeriğe Yönlendir

Yeni Jetta

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Sami Aktaş

10 puanlık uzmanlık sorusu... :p

Bu eski kasa jettaların FSI olmayanlar 8 valflik eski Bora motoru mu?Öyle bir şey duydum sanki...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
10 puanlık uzmanlık sorusu... :D

Bu eski kasa jettaların FSI olmayanlar 8 valflik eski Bora motoru mu?Öyle bir şey duydum sanki...

Aynen öyle. Eski bora motoru değil,çok daha eski bi motor o. 1960 da üretildi ilk kez. :)

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

105 hp 16 valflik motorlu olanlarda var.

ama yeni jettanın 1.2 tsı nin 0-100 km ye ulaşımı 10.9 sn ve 1.6 tdi den daha çabuk. antalyaya deneme sürüşüne giden arkadaşlarımdan hiç beklemedikleri bir performansa sahip olduğunu duydum. ama yakıtta yazılan gibi çıkarmı tecrübeler gösterecek.

arka görünümüyse sanki audi a5 kasanın arka görünümüyle tıpatıp aynı geldi bana.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2000 devir ustunde lineer yakmiyor alet. Bilmem denedin mi ama 2000 devir ile 2500 devir arasinda sadece 500 devirlik yakma durumu yok, daha cok yakiyor, 6. vites 2000 devir 6 litre gorurken, 2500 devirde 9, 3000 devirde 12 goruyorum. Ustune cikinca daha feci.O yuzden TSI'da 2000 devir ustune pek cikmamak gerek.

son vites sabit hız için doğrudur :) ama 2000 dd 2500 dd ve 3000dd yapılan hız önemli.

Dizel gibi sürünce dizelle aynı yakr litre olarak diye düşünüyorum. 140 lık testinde bir sürü hızlanma testi yapmıştım ortalam sıfırlayıp binmiştim indiğimde 8 litre yoktu ki aynı şartlarda kullanduğum dizeller 7 litre civarıydı :D dsg 7 ileri son viteste 3000 dd 120nin çok üstünde olur. tsi alınırsa dsg şart diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

1,2 TSI + 7 İleri Kuru Tip DSG + C Segmentinde 510 Litre bagajlı sedan bir araç...

Şu an sıfır araç fiyatları bence pahalı, VW diğerlerinden biraz daha pahalı...

Yukarıdaki özellikleri ile bence ekonomi odaklı benzinli alternatifleri arasında harika bi motor şanzıman kombinasyonu olmuş... 1.2 TSI gerçekten performans/tüketim değerleri açısından harika bir motor, ve bu motorun tutacağına inanıyorum... Ayrıca ön tasarımını heyecandan yoksun buldum, biraz makyaj istiyor...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
dsg jetta da yok tsi olarak.

ama gelir :rolleyes:

Sahi yeni dikkatimi çekti TDI da DSG var TSI da yok, dahası Almanya'da da 1,2 TSI da DSG seçeneği yokmuş, zor gelir o halde...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Tüpü neresine takacaz? :popcorm1: 7.1lt ş.içi demiş ama 8 den aşağı yakmaz o. 3.83x8/100=30 kuruş/km. :D

Benim 1.4 passat bile o kadar yakmıyor ki vitesli (6.8 ortalamam). Dsg şanzıman ve 1.2 tsi motor gaz pedalına roketleme kullanmadığınız sakin olduğunuz zaman hiçbir şekilde 7 litrenin üstünü göremez.

İlk gelen modellerde tüm gam yok. 1.2 DSG kombinasyonu skoda da var mesela. Buna da gelir bahara.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Aysoylu

Arkadşalar biraza önce yeni jettanın videolarını seyrettim, kasa olarak yeni focus jettadan daha heyacan verici , jetta çok düz duruyor, tabi canlısını da görmek lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

nerde oluyor bu Gökhan? Teşvikiye-Rumeli caddesi Valikonağı- Halaskargazi dönüp duruyor musun? Yoksa çok kısa mesafe mi binip ayda yarım depo harcıyorsun? Yoksa "sanayi kaçkını" kalfa arkadaşlar gibi yan yan mı gidiyorsun :)

Yeni jetta ile yeni focus çok farklı iki araç olmuş. Jetta şirket arabası olmuş. focus ise bekar arabası olmuş. her ikisi de aile arabalığından çıkmış.

Benim tavsiyem CMAX yahut passat sw yönünde. Yeni scenic de iyi görünüyor.

Tabi en uygun araç eğer fiyatı tutarsa renonun yeni latitude aracı. Bakalım kaça satılacak. 1.5 dci var.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tamamdır 7 litre normal. Benim 6.8 genellikle gebze istanbul avrupa yakası hafif trafik biraz çayırova tuzla vs. ilk 3 km de ortalamam 8 oluyor. Sonra düşüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...