İçeriğe Yönlendir

90 Kiloluk Halismulis Balkabağı

Murat Uludağ

Recommended Posts

Murat Uludağ

1

2

3

4

5

6

7

Burası türkiye diyoruz ve konumuza başlıyoruz... :lol2:

bundan 5 ay önce babam(ahmetbayramuludağ) ın bir manavcı arkadaşı babama amerikadan bir fabrika çiftliğinden bir kabak çekirdeği getirdiğini ve bu kabağın fabrikanın bulunduğu eyaletteki en kücük kabağı ürettiği icin o çekirdeklerin ve o köklerin olduğu çiftiliğin sürüldüğünü ve bahceye ekilmemiş olan çekirdeklerin dağıtıldıgını öğreniyor ve yurt dışında okuyon oğlundan çekirdeklerden almasını söylüyor bu çekirdek amerikada 15 kgden büyük kabak yetişmediğini söylemişler o cekirdek bizim bahcemizde 90 kg lik bir kabak oldu ve antalya bölgesinde kücük caplıda olsa duyuldu dünya rekorunun 2006 yılında 406 kg la dünya rekoru kırılmış ve 2010 yılında bu rekor amerikada 660 kg mış. ama bize bu başarıda yetti türkiyedeki rekorun 3.cü sahibi olduk. 1.220kg 2.120 kg 3.90 kg oldu manavcılardan güzel rekabete dönüştü otel sahiblerinden iyi fiyata istemeler oldu yaklasık bahceden cıkalı 1.5 ay oldu ve 4 ay daha kesmeden duracak

90 kiloluk kabagın ne gibi yararı olur.... forum sitesine acarsın bi başlık bizde o başlıgın altında forumlasıp eğleniriz. :unsure:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

kabak gerçekten dehşet ama dikkatimi çeken bir şey daha var fotodaki amcalar kabağı kaldırcaz derken kabak rengi olmuşlar sanki resmi çeken çekiyorum kıpırdamayın diye eziyet etmiş... :rofl:

Yorum bağlantısı
Murat Uludağ
kabak gerçekten dehşet ama dikkatimi çeken bir şey daha var fotodaki amcalar kabağı kaldırcaz derken kabak rengi olmuşlar sanki resmi çeken çekiyorum kıpırdamayın diye eziyet etmiş... :rofl:

sormayın annem bize eziyet etmekten değilde bizim rengimizi görüp gülmekten fotorafı cekemedi=)

süper..bir aksekili olarak gurur duydum :rofl:

bende sizingibi bir memleketlimi görmekten grur duydum seneye bu kabağın tohumundan daha iyi bir verim alacagımızı düşünüyorumm belki sizede bir 150 kiloluk kabak yollarız :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Türkiye de pek tanınmayan bir bahçe ürünü, kabak yağı özellikle inanılmaz pahalıya alıcı buluyor. Ayvalık tarafında da birisi 3-4 sene önce deneme üretimi yapıyordu, 40-50 kg lık kabakları taşımaya yardımcı oluyorduk, tutacak yeri yok, 3-4 kişi ancak başa çıkabiliyor.

ELinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Murat Uludağ
Türkiye de pek tanınmayan bir bahçe ürünü, kabak yağı özellikle inanılmaz pahalıya alıcı buluyor. Ayvalık tarafında da birisi 3-4 sene önce deneme üretimi yapıyordu, 40-50 kg lık kabakları taşımaya yardımcı oluyorduk, tutacak yeri yok, 3-4 kişi ancak başa çıkabiliyor.

ELinize sağlık.

teşekkürler ağabeyim.

Yorum bağlantısı
Murat Uludağ
Bu da bizim Kırşehir'in Mucur İlçesinden;

20012008815.jpg

İki yıl öncesiydi; onun için kırptım fotoğrafı :D

maşallah :flowers:

Öncelikle Maşallah diyelim, :flowers:

İnşallah rekorlarını da görürüz bu tosun paşanın.

Bu arada tohumlarından edinme olasılığımız nedir? Ben de meraklıyımdır bu bağ-bahçe işlerine, denemek isterim doğrusu.

Tabiki mustafa abi nedemek allah izin verirse kesildiği zaman tohumlarından yollarım abicim şimdi işin aslı icindende ne cıkacagı belli değil ama inş güzeldir dısı gibi inş yollıyacagım abi

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Maşallah. Kesildiği zaman eğer verebilirseniz bende çekirdeğine talibim. Bizim buralarda pek böyle büyümez ama :flowers:

Yorum bağlantısı
Onur Demirer
(düzenlendi)

Kabak iyidir :lol2:

25tgp04.jpg

52yrv8.jpg

2j2c5fq.jpg

tarihinde Onur Demirer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Uludağ

:) yahuu bizim forumda baya kabakcıktı arkadas :) :) inş bu sayfam kapanırsa bile kabağımız kesildiği zaman isteyen abilerime arkadaslarıma tohumdan ileteceğim. İnşallah.

Maşallah. Kesildiği zaman eğer verebilirseniz bende çekirdeğine talibim. Bizim buralarda pek böyle büyümez ama :)

sabri abi 2.ci sıradasın ve aklımdasın. :)

Yorum bağlantısı
Murat Uludağ
Valla neden olmasın soydaşım yalnız evde büyürmü.. :)

abi yokmu evin yakınlarında falan 1 e 1 bir toprak alan :) orda büyür abi ama evi bilmem :)

Yorum bağlantısı
Murat Uludağ
Apartmanda malum ,ama sırf zevk için balkonun bi kısmını kullanırım..postayla gönder olmassa Murat.. :nazar::nazar:

bi şekil uydurcaz artık abi :wub:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sedat Şeker

Hey maşallah, sindirella için kabak araba yapılsa uygun kabak bundan başkası olamaz :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben bunun çekirdeğinden isterim,nasıl yaparız?

Yorum bağlantısı
Murat Uludağ
Ben bunun çekirdeğinden isterim,nasıl yaparız?

Kabağımız kesilince inş. =)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu kabak ancak kurban bayramında kesilir:) Ama kesilince mutlaka biraz çekirdek isterim:))

Yorum bağlantısı
Murat Uludağ

!!!!ilgilenenlere :p kabağımız aile meclisi tarafındankesilmiştir.... durun ;) icinden cekirdekleride cıkmıştır yanlız boş cekirdek fazla oldugu icin. 10 15 civaında cekirdek vardırr eger olumlu sonuç alınacak cekirdek sayısı kalırsa yollanacaktır :D

http://img543.imageshack.us/img543/7462/dsci0049z.jpg

http://img510.imageshack.us/img510/963/dsci0051p.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/8721/dsci0050b.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

bizim evdede 500 ml cola şişesinde 7-8 senedir bozulmadan duran bir salatalık var :p bizimkinden bişey olmuyor ama bundan iyi tatlı olur ;) sonra da sülalece yenir :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık
(düzenlendi)

Çekirdek kalırsa ben halen talibim:)

tarihinde Cem I??k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...