İçeriğe Yönlendir

Lpgli Arac Benzinde Motor Soguk Iken Gazı Gec Yeme

İsmail Çolman

Recommended Posts

İsmail Çolman

arkadaslar bende 2004 ghia focus var araca lpg montajından bir süre sonra benzinde iken araba gaz yemiyordu fakat lpg de sorun yoktu . bujilerden veya benzin filtresinden olabilecegini soylediler hatta servis katalatik konvektörden olur tıkalı ise dedi.forumlarda ve sanayide :) yaptıgım araştırmalarda aracta sorun olmadıgı sadece belirli bir süre lpg kullanınca aracın ecu su lpgye gore ayar yaptıgı icin benzinde arac boguluyormuş. caresi ise aracın beynine reset atmak veya yakıt kalibrasyon ayarı yaptırmak yada belirli bir süre benzinde kullanıp aracın kendisinin kalibrasyon ayarını yenilemesini beklemek. ben akünün kutup basını sokerek beyni resetledim denemek için( sakıncalı oldugugnu soyluyorlar ama) düzeldi fakat dahasonra yeniden basladı ama sorun etmiyorum arıza olmdıgını ildigim için.

Eger boyle bir sorun yasayan olursa sanayide olur olmadık seyleri degiştirip masraf etmesin diye paylaşmak istedim....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Belli bir süre benzinde bindikten sonra ayar yaptırmak gerekir. Yoksa sorun bitmez.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

lpg kalibrasyonu şart.yakıt tüketimi düzgün değildir bu şekilde.yazılarımız normal font ölçülerinde olmalı.dikkat ederseniz seviniriz.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konu çok konuşuldu... Bu sebeple yeni konu açmaya gerek olmadığı kanısındayım..

Bu tü bir sorunda, beyni resetlemek veya bir müddet benzinde kullanmak, çözüm değil sadece tespit metodudur.. Yeniden lpg kalibrasyonu şarttır..

Yorum bağlantısı
İsmail Çolman
Bu konu çok konuşuldu... Bu sebeple yeni konu açmaya gerek olmadığı kanısındayım..

Bu tü bir sorunda, beyni resetlemek veya bir müddet benzinde kullanmak, çözüm değil sadece tespit metodudur.. Yeniden lpg kalibrasyonu şarttır..

ayarı tekrar kime yaptırmammız gerekiyor lpg montajı yapan yeremi servisemi ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
ayarı tekrar kime yaptırmammız gerekiyor lpg montajı yapan yeremi servisemi ?

LPG montajınızı yapan yerde olabilir veya markanıza göre başka bir bayii de olabilir...Netice de hepsi kalibrasyon yapıyor ama iyi yapanı bulmak lazım :) İsterseniz biraz araştırın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kerem Öner

Aynı sorunu benim aracım da verdi, özellikle hava çok soğukken araç gaz yemiyordu, kalibrasyona ihtiyaç olduğunu söylediler.

Bir süre benzinde kullanmamı da tavsiye edenler oldu. Bir süre benzinde kullandım ancak sorun gene tekrarlandı. Özellikle 2. vitese attığımda daha bariz hissediliyor bu durum, ancak havaların iyi olduğu zamanlarda olmuyor çok soğuk havalarda yapıyor. Bende araca binince hemen gitmiyorum 3-5 dakika rölantide aracı ısıtıyorum, bu durum pek olmuyor bu şekilde ısıttığımda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...