İçeriğe Yönlendir

Çarpıp Kaçmalarda Garanti Sigorta Fonu

Halit Beyinci

Recommended Posts

Halit Beyinci

Merhaba, E-postama gelen maili sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.

ÇOOOOK ÖNEMLİ !

Size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ ve BELİRLENEMEMİŞ İSE veya çarpan aracın sigortası yoksa,

bütün hastane masraflarını cebinizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna veriyorsunuz.

Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor. Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s. masrafları)

Kaza geçiren sigortasız yurttaşların tedavisini,

Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.

BU PARA NASIL ALINACAK?

Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Sağlık bakanlığı bakılacak demesine rağmen , parası olmadığı için hastaneden çevrilen, rehin tutulan insanlar var. Bu hakkımız olduğunu bilsek bile, nasıl kullanacağımız konusunda bilgilendirilmiyoruz malesef

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Birde tüm acil müdaheleler Hastanelerde ücretsiz olmak zorundadır aklınızda olsun.. ( özelde olsa )

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Birde tüm acil müdaheleler Hastanelerde ücretsiz olmak zorundadır aklınızda olsun.. ( özelde olsa )

Ücretsiz derken allah esirgesin kaza yaptım tutup hastahaneye götürdüler.Gerekli tüm işlemeler tamamen yapıldı ve şükür taburcu oldum.Herhangi bir bedel alınmıyormu ? ( Bağkur'luyum normalde )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Garanti Sigorta Fonu yeni kurulmuş bir fon değil..

Bedeni zararlarda, çarpıp kaçma olayı söz konusu olduğunda bu fondan faydalanılabilir..

Araçların sebep olduğu yaralanmalarda, araç belli ise, araç sahibi hariç, yolcu veya yayaların tüm tedavi giderleri trafik sigortasınca karşılanmaktadır.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ücretsiz derken allah esirgesin kaza yaptım tutup hastahaneye götürdüler.Gerekli tüm işlemeler tamamen yapıldı ve şükür taburcu oldum.Herhangi bir bedel alınmıyormu ? ( Bağkur'luyum normalde )

Durumunuz acil ise evet ücret alınmamalı..

Yorum bağlantısı
Garanti Sigorta Fonu yeni kurulmuş bir fon değil..

Bedeni zararlarda, çarpıp kaçma olayı söz konusu olduğunda bu fondan faydalanılabilir..

Araçların sebep olduğu yaralanmalarda, araç belli ise, araç sahibi hariç, yolcu veya yayaların tüm tedavi giderleri trafik sigortasınca karşılanmaktadır.

Bence çok önemli bir ayrıntı vermişsin Mehmet Bey. En az başlık kadar önemli.

Trafik sigortasına sadece karşı tarafın hasarlarını karşılayan poliçe gözüyle bakılır. Aslında mesuliyet(sorumluluk) poliçesidir ve araç trafik sigortası, araç içindekileri de ruhsat sahibi hariç kapsar. Yani karşı tarafın olmadığı bir kazada, araç içindekilerin yaralanmasına mahal verilmişse, aracın trafik sigortası devrededir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...