İçeriğe Yönlendir

"0" Km Araca Lpg Takılmalı Mı ?

Öztürk Işık

Recommended Posts

Öztürk Işık

Selam ben yeni alacağım aracıma lpg taktırsam acaba garantisi bitermi.Birde motor arıza ışığı sürekli yanıyor diyorlar bu doğru mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otosan garantisi biter ama.. sadece ilgili kısımlarda biter..

Yani lpg takıldı diye kapı kilit garantisi bitmez..

Ankara'da Başer Ford.. Lpg takıyor ve kendisi garanti veriyor..

Belki İstanbul'da da böyle servisler vardır..

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Garanti ile ilgili kısımları Mehmet abi belirtmiş, arıza ışığı konusu takan ustanın marifetine kalıyor genelde. Taktıracağınız yer ile kesin kesin konuşun, özellikle "bu focuslar böyle, illaki arıza ışığı yakar " gibisinden şeyler kabul etmeyin. Bence LPG taktırın. İyi günler.

Yorum bağlantısı
İsmet Aydın
Selam ben yeni alacağım aracıma lpg taktırsam acaba garantisi bitermi.Birde motor arıza ışığı sürekli yanıyor diyorlar bu doğru mu?

Fikirvermek açısısndan söyleyeceğim bende ekim ayının başında sıfır collection focus aldım ve bir hafta sonra brc taktırdım yaklaşık 1000 km yaptım allaha şükür en ufak sorun yok eğerki dizel almayacaksan hemen git taktır sıfır araç motora bişey olmaz allahın izniyle...diğer garanti devam ediyor zaten bana söylenen sadece yakıt sistemi ile ilgili kısım garanti dışı kalır dendi..2A mühendislik bayisi bir yer bul taktır ışık mışık yanmaz adamlar uzman bu işte ben ankarada taktırdım mocan otogazda hemde iki araç aldık ikisinede taktırdık şu an gaz 2300 tl ve km de 210 krş yakıyor şehir içi benzinde olsa 380 krş hesap ortada brc 10 taksit 1400 tl hemde pipolu sistem...yani 10 bin kmde ruhsata işletme masrafıyla berber kendini amorti eder ve herhangi bir performans kaybıda yok....

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Deniz Dursun

Herkese günaydın arkadaşlar ,

ben kısa bir süre içinde ford dünyasına focus ile katılacağım inşallah :bravo:

ama birkaç sorum var , bilgisi olanlar ilgilenirse çok sevinirim.

1. 0 km bir araç alındığından itibaren nasıl kullanılmalı ?

( hani yeni aracın motorunu açma , kısık kalması , yüksek devirde kullanılması vs. gibi bir sürü dedikodu var ya onlar için soruyorum. )

2. aracı alır almaz gidip lpg taktırsam bir sorun olur mu ya da taktırmalı mıyım ?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Deniz Dursun
aracınız hayırlı olsun.LPG takılır ama bir 2-3 bin km yapıp öyle değerlendirmeli.forum içinde çok detaylı konular var oradan aradığınız her soruya cevap alabilirsiniz.

öncelikle ilginize teşekkür ederim.

lpg ile ilgili konuları okudum ama bi süre sonra başım döndü desem yeridir o kadar çok şey var ki.. kafam karıştı.. :bravo:

ben de buradan direk sorarak yardım almak istedim.

eğer bana ilgili konunun linkini verebilirseniz direk oraya ulaşırım. çok da memnun olurum :bravo:

Yorum bağlantısı
Deniz Dursun
Birleştirdim,burdan devam edelim.

Benim şahsi görüşüm bin km benzinde binilip sonra LPG ye geçiş yapmak.

evet forumda size katılan arkadaşlar var gördüğüm kadarı ile, ancak alır almaz taktırıp binenler de olmuş.

ben her gün yaklaşık 70km yapıyorum bu sebeple 1000km kısa sürede dolacaktır.

sonra gidip taktırmak yerine arabayı almışken lpgyi taktırıp 1000 km sonra çalıştırsam gereksiz uğraş mı olur acaba? :(

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Güven Ekşioğlu

İyi bir kiti ideal şekilde taktırırsanız ışığınız falan yanmaz.

2011 Fiestaya taktık ve benzinden daha başarılı çalışıyor araç. Günde 400 km yapıyor; şu anda 7000 - 8000 km kadar oldu ve ışık da yanmıyor.

Neden %35 daha ucuza gitmeyesiniz ki bir yere....

Şöyle düşünün; siz her gün yaptığınız yolun yarısı kadarını 2 araba ile yapıyorsunuz :D)))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...