İçeriğe Yönlendir

Farklı Bir Araba İlan Sitesi

Baris Eker

Recommended Posts

Baris Eker

Bunun ciddi bir eksiklik oldugunun farkindayim aslinda.

Ford/Focus/Titanyum'u Marka/Model/Detay seklinde isimlendirirsek,

Model seviyesinde bile sitelerin isimlendirmesinde farklilik var, biz bunlari tek bir baslik haline

toplamaya calisiyoruz. Ornegin, birisi normal Fiesta'ya da Fiesta Van'a da Fiesta diyor, baskasi

bu ayrimi yapiyor. Detay seviyesinde ise is iyice cigrindan cikiyor. Birisi GHIA diyor, birisi GHIA 1.6

diyor, baskasi 1.6 GHIA diyor, vs. Bu seviyede de duzgun bir siniflandirma hem cok ciddi bir caba

hem de ciddi bir bilgi gerektiriyor. Ben Focus icin bunlarin ayni oldugunu bilebiliyorum ama cok asina

olmadigim markalarda bu tarz bir siniflandirma zor. Bu tarz bir siniflama yapmadan da kriter olarak

detay seviyesinde butun sitelerdeki olasi degerleri getirmek cok pratik gelmiyor.

Aslinda bu tarz bir siniflandirma daha cok kriter girerken sadece Titanyum'lari secmek icin gerekli.

Belki kriterleri secerken bunu ihmal edip, sonuclar geldikten sonra, gelen butun sonuclarin

farkli detaylari solda bir yerde gosterilebilir, sonra bunun uzerinden suzme yapma imkani

saglanarak bu problem bir nebze cozulebilir. Ancak bunun icin de kullanicin tek bir marka/model

secmis olmasi lazim, yoksa detaya inmek anlamli olmayacaktir.

bence de güzel bir girişim ancak ben de (daha doğrusu bana göre de) şöyle bi eksiklik var!

sıf bu yüzden sadece sahibinden.com da ilanlara bakıyorum.

şöyleki aracı/serisini seçtikten sonra modelini de seçmek isterim.

Örnek: Ford/Focus/Titanyum (benzinli/dizel) gibi

sadece titanyum modeline bakmak istiyorum, comfort, collectin vs gibi modellerin de arama motorunda önüme gelmesi

benim tek tek ilanlara ya da fotoğraflarına göre tekrar bir eleme yapmamı gerektiriyor..

kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

yani ben sahibinden.com da çok daha detaylı arama yapabiliyorum yani burda seçenek bulamadım belki bu detaylar eklenirse güzel olabilir..

Yorum bağlantısı
Baris Eker
lpg/dizel :nazar:

Bu secenek tasit.com ve mynet.com'da var.

Buralardan gelen toplam 21 tane ilan var bu tarz. Belki yanlislik girilmis belki bilerek girilmis orasini bilmiyorum.

Bir aralar dizel araclara da lpg takiliyor diye haberler vardi, buna binaen mi koydular bilmiyorum.

Bu secenekten kasit bu yani. LPG secenegi aslinda LPG/Benzin demek, belki onu bu sekilde

degistirirsek karisiklik giderilmis olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...