İçeriğe Yönlendir

Kıyım Devam Ediyor...

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

fizy_Fi_logo.png

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

Online müzik dinleme sitesi Fizy'nin kapatılmasının ardından Binali Yıldırım'dan rahatlatan açıklama:"Vatandaşı mağdur etmeyeceğiz. Dinlemek istediginiz şarkı olursa beni arayın, dilim döndüğünce söylerim..."

fizy

we will be back..

tarihinde Zafer Ayvac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

..ku çıktı bu işin artık ya. İstediğim yere ulaşırım ulaşmam herşeye engel çengel bu nedir ya.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar
fizy_Fi_logo.png

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

Online müzik dinleme sitesi Fizy'nin kapatılmasının ardından Binali Yıldırım'dan rahatlatan açıklama:"Vatandaşı mağdur etmeyeceğiz. Dinlemek istediginiz şarkı olursa beni arayın, dilim döndüğünce söylerim..."

fizy

we will be back..

süpermiş, o başlasın bende vokal yaparım artık bet sesimle :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eee.. Hukuk devleti olmak kolay değil..

Biri dava açmış ve kapansın demiş demekki..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

bu siteyi ben de çok kullanıyordum ama sanatçı olsam ben de kapatılmasını isterdim.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

yılbaşı hediyesi bu bize. tadını çıkaralım. yılbaşında kesin benzine zam gelir. onun için ayrı bi kutlama daha lazım çok demokratiğizz

tarihinde Semih ?zgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
bu siteyi ben de çok kullanıyordum ama sanatçı olsam ben de kapatılmasını isterdim.

Osman emin ol yabancı sanatçılar da en az bizim Türk sanatçılarımız kadar yasal haklarını biliyorlardır. Ama fark mantelitede. Ben bu tip ortamları bedava reklam olarak görürürüm mesela. "Fizy'de en çok dinlenen şarkı..." gibi.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Sanatçıları haklı falan bulmuyorum açıkça söyliyim. Konserden konsere programdan programa çıkıyorlar. Oradan yeterince para kazanıyorlar zaten. Asıl bu internetten müzik olayını engellerlerse kendileri zarar görürler. Artık kaç kişi kaldı ki kral TV yada diğerlerini takip eden. İnternet olmasa kim hangi şarkıcı bu kadar popüler olabilir bi anda.

Osman emin ol yabancı sanatçılar da en az bizim Türk sanatçılarımız kadar yasal haklarını biliyorlardır. Ama fark mantelitede. Ben bu tip ortamları bedava reklam olarak görürürüm mesela. "Fizy'de en çok dinlenen şarkı..." gibi.

Aynen katılıyorum. Bedava reklam yapıyorlar. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

ülkemizde dinleyici kitlesine sahip yabancı sanatçılar zaten hemen hemen dünya çapında bilinen isimler. ayrıca bu isimler yaptıkları bir albümde dünya çapında milyon satarken+milyon tane şarkıları internetten para karşılığı indirilirken, ülkemizde 100.000 satış rakamına ulaşan sanatçı artık yok gibi ayrıca buna internetten herkesin karşılıksız şarkı, albüm indirmesi de eklenince böyle bir tablonun ortaya çıkması çok normal. işte mantalite farkı burada ortaya çıkıyor sokakta çevirin 100 kişiyi en son ne zaman albüm aldınız diye sorun en fazla 5 kişi albüme para verip almıştır nedeni zaten internetten bedava her şeye ulaşılmasıdır.

onun için bizim açımızdan durum süper ya karşı taraf için nasıl acaba bir de onu düşünmeliyiz. mesela emeğinizin sadece 1 ay veya 1 defaya mahsus karşılıksız kaldığını düşünelim önce. tabi fizyde indirme işi yasaktı orası ayrı ama genel hatları ile bu mesele bundan ibaret ülkemizde.

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
ülkemizde dinleyici kitlesine sahip yabancı sanatçılar zaten hemen hemen dünya çapında bilinen isimler. ayrıca bu isimler yaptıkları bir albümde dünya çapında milyon satarken+milyon tane şarkıları internetten para karşılığı indirilirken, ülkemizde 100.000 satış rakamına ulaşan sanatçı artık yok gibi ayrıca buna internetten herkesin karşılıksız şarkı, albüm indirmesi de eklenince böyle bir tablonun ortaya çıkması çok normal. işte mantalite farkı burada ortaya çıkıyor sokakta çevirin 100 kişiyi en son ne zaman albüm aldınız diye sorun en fazla 5 kişi albüme para verip almıştır nedeni zaten internetten bedava her şeye ulaşılmasıdır.

onun için bizim açımızdan durum süper ya karşı taraf için nasıl acaba bir de onu düşünmeliyiz. mesela emeğinizin sadece 1 ay veya 1 defaya mahsus karşılıksız kaldığını düşünelim önce. tabi fizyde indirme işi yasaktı orası ayrı ama genel hatları ile bu mesele bundan ibaret ülkemizde.

Bu işin hiç bir şekilde önüne geçemezler artık.

Hemen hepimizin arabasında mp3 çalar var artık. Atıyorum... Bir kişi albüm alsa bunu mp3 formatına çevirse herhangi bir server'a yüklese ve bir yerde paylaşsa hepimiz bunu bulur indiririz. Yada elden ele mp3 cdsi kopyalarız. Yada en basitinden bende olan bir mp3'ü msn yoluyla herkezle paylaşabilirim. Onlarda başkalarıyla ve ağ genişler. Bunun aiçin albüm almaya bile gerek yok artık. İnternet ortamından her türlü videonun da ses kaydı mp3 olarak alınabilir.

Yani diyeceğim şu ki o siteyi bu siteyi yasaklayarak hiç bişey hallolmaz.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
:D +1 Bir site daha açarlar haftaya..

Hatta ismi de fizzy yada fizyy olur :rolleyes:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

bu iş için yasal düzenleme yapılsın, ibret-i alem bir kişiye okkalı bir ceza gelsin, ben dahil bir kişi bile telefon melodisi dahi indirmez. bu ülkede yasal boşluk vatandaş tarafından hemen doldurulur küçücük bir boşluk dahi varsa mutlaka istifade edilir. yani diyeceğim adam öldürmek suç olmaktan çıksın sokaklarda cesetten yürünmez ha adam öldüren asılacak densin ha belki adam yine öldürülür ama kimse sudan sebeple adam öldüremez maalesef ama maalesef böyle. benim her yerde söylediğim kendime ait bir söz var (telifi ben de araklanmasın sakın) belki konuyla doğrudan ilgisi yok ama 'iyiniyet bu ülkede ancak suistimal ile aynı cümlede geçer' ikinci versiyonu 'bu ülkede iyiniyet ancak suistimal edilir' diye kullanım şeklim ne kadar sinirli olduğuma göre değişiyor. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Benim de her parçayı rahatça dinleyebildiğim muzik1tr sitesi vardı onu da yasaklamışlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ne alaka?

Benzinle demokrasiyle nasıl alaka kurabildiniz?

Pes yani..

Kapatılma sebebini bilmeden yorum yapmasak daha isabetli olur.

Tamamen MÜYAP'ın ve Bülent Forta'nın işgüzarlığı.

Fizy'nin sahibinin de açıklamaları burada.

Alper, açıklamayı okudum. Madem adamların ellerinde kanıtları var, tutabilene aşk olsun, adamlara da helal olsun derim.

Bence fizy, şimdilik diğer sitelere örnek olsun diye kurban edildi.

Diğer arkadaşlarım, konuyu siyasete taşımadan, haksız dahi olsa müyap'a fazla yüklenmeden konuyu devam ettirelim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yıllardır korsan hiçbir ürün kullanmayan bir enayi olarak, müyap'a da giydirme hakkını kendimde buluyorum. Yasal olarak mp3 indirmek istersek, parasını verip alabiliyoruz. Ben de çok aldım. Ama bu adamlar DRM sistemini o kadar katı kurmuş ki, bilgisayarıma format atarken yedekleme alıp, tekrar aynı makineye kurduğumda şarkı çalışmıyor. Bu konuyla ilgili olarak en az 10 kere mail atmama rağmen olumlu/olumsuz bir dönüş de yapmadılar. Ama iş korsana hayır kampanyasına gelince Orhan'ıydı Mahsun'uydu hemen meclise koşmayı biliyorlar. Tamam emeklerine saygı duyduğum ve haklarını yemek istemediğim için yine de gidip korsan almıyorum; ama, ben de yolunacak kaz mıyım Allah aşkına?

Bunun sebebi muhtemel olarak bilgisayarlardaki SID'ler olmalı. Mp3'leri SID ile eşleştiriyorlarsa....

Hiç orijinal kullanmadığım için bilemeyeceğim...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Doğrudur tabi. Ancak mesele burada zaten. Burada yapılan işler de kaliteli olsun, avrupada, dünyada dinlensin, satsın. Artık öyle bir zamandaki Türkiye'de müzik sadece gündemde kalmak için, unutulmamak için lazım. Eğer zaten çok ciddi bir sorun olsa bu mp3 meselesi şarkıcı kalmazdı piyasada. Bir kısım bırakıyor, bir kısım devam ediyor, bir kısım yeniden çıkıyor.

Emeğimle sadece bir yerden gelir elde ediyorsam itirazım olur elbet ama emeğimin karşılığını birkaç yolla alıyorsam ve "emeğimin karşılıksız kalışı" bana bir başka yönden de avantaj sağlıyorsa, işlerimi açıyorsa, beni piyasada tanınır yapmaya devam ediyorsa hiç sesim çıkmaz.

Fizy.com'da indirme yok, dinleme var, resmi olarak tabi. ttnetmuzik.com.tr'nin de incelenmesi lazım o zaman. Üye olmadan bile sadece ADSL kullanıyor olmak bu siteden de binlerce şarkıyı dinlemeye kafi. Ttnet'in her şarkı için telif ödediğini zannetmiyorum, belki onlar adına başka bir kuruma/kişiye ödeme yapıyor olabilir. Böyle olunca emeklerinin karşılıklarını almış mı oluyorlar? Hiç zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Eee ben adsl kullanmıyorum, turkcell kullanmıyorum ne olcek?

Prensipleri bir kenara bırakıp, eMule, bearshare, limewire (bu da kalmadı gerçi), torrent gibi oluşumlara yöneleceksin Hakan abi :good1:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Tamam o zaman ben indirip sana gönderirim abi. Benim için ha bir eksik ha bir fazla, ben yandım sen yanma falan da felan :good1:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

bu işin hukuki detayları ile ilgili bilgi edinmeden daha fazla yorum yapmak istemiyorum. yazdıklarım sadece benim doğrularımdı katılın veya katılmayın önemli değil, sizin fikirlerinize de saygım sonsuz yanlış anlaşılma olmasın. :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
bu işin hukuki detayları ile ilgili bilgi edinmeden daha fazla yorum yapmak istemiyorum. yazdıklarım sadece benim doğrularımdı katılın veya katılmayın önemli değil, sizin fikirlerinize de saygım sonsuz yanlış anlaşılma olmasın. :D

Yok bu işin hukuki detayı. Ortada olan alınır, çalınan aracın bile kapıları kilitli değilse hırsıza ceza indirimi olur. Bu mesele de bütün kapılar açık, hatta çalışır durumda, deposu da full.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Yok bu işin hukuki detayı. Ortada olan alınır, çalınan aracın bile kapıları kilitli değilse hırsıza ceza indirimi olur. Bu mesele de bütün kapılar açık, hatta çalışır durumda, deposu da full.

bence bu örnek ile bu olay arasında bağ kurulcak tek nokta yok. ortada olan alınır ise ev adresinizi söyleyinde gelelim ortada bıraktığınız neyiniz varsa alalım var mı böyle bir olay Zafer Bey?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İçeri girebilirseniz alabilirsiniz tabi. Kapıyı açık bıraktıysam tabi. Bağlantı detayda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...