İçeriğe Yönlendir

Uzun Farlara Mercek Yapsak Olur Mu ?

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

arkadaşlar herkese merahablar bu gün nette dolaşırken böyle bi ilana rastladım : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...cekli-far/detay? benim amacım uzun farlarıma zenon almaktı ve bi anda bu çıktı karşıma aklımı çeldi sizce bunun montajı nasıl yapılabilir delme vs olur gibi gelio bana sizce artı eksi ne olur böle bi şeyi yaptırsak zararlı çıkarmıyız bu işten ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlandaki ürün, H4 kullanan, uzun-kısa tek ampülde çalışan tipler için, Kısa-uzun farklı 2 ampüll farla için değil.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Çok güzel olur; ancak, almak işin basit kısmı. İşçiliği zordur. İyi işçilikle tavsiye ederim.

:D

alıp yapmak lazım ama kim uğraşacak :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

hakan abi kesinlikle güzel durur o konuda hiç şüphem yok ama aynı noktada takılıyoruz işte işçilik çok iyi olması lazım... çağlar abi onu söyledin çok iyi oldu ama sence sakıncaları neler bunu tek olanını buldum farz edelim dimyata prince giderken evdeki bulgurdan olmayalım ? :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
hakan abi kesinlikle güzel durur o konuda hiç şüphem yok ama aynı noktada takılıyoruz işte işçilik çok iyi olması lazım... çağlar abi onu söyledin çok iyi oldu ama sence sakıncaları neler bunu tek olanını buldum farz edelim dimyata prince giderken evdeki bulgurdan olmayalım ? :D

Sizin aracınız yeni kasa fiesta mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

H7 kısa farlar için, merceğe ihtyiaç duymadan, göz almayan ve ışık çizgisini bozmayan xenon ampüller varken, uydurmaya çalışmak, farı parçalamak , kıyım olurdu.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
H7 kısa farlar için, merceğe ihtyiaç duymadan, göz almayan ve ışık çizgisini bozmayan xenon ampüller varken, uydurmaya çalışmak, farı parçalamak , kıyım olurdu.

Benimde çakma xenonlara bu ampülden taksak herhangi bir faydası olurmu acaba. Olursa bu ampüller nelerdir?

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

aracım 2010 fiesta kısa farlarmı phlips 8000 zenon taktım zaten çok şık duruyo allah nazar etmesin çağlar abi dedine katılıorum o banada tehlikeli geldi delip ettikten sonra bi daha topalanmazda sonrası başa bela olur perşembe günü kısmetse ilandaki mevkiiye doğru işim olucak gitmişken bu yerede bi uğrar bilgi alırım burdan sizlerle paylaşırım az önceki bi konuda sisller için osramı önermişsin abi onun fiyat konusunda bi bilgin varmı acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu mercek, H4 içindir demek yanlış.. Bi-xenon demek H4 demek değildir..

Farklı bir mercektir. H1 yada H7 hatta H4 farketmez bu merceği takabilirsiniz..

Bu mercek ile reflektör kesmek kırmak gerekmez.. Ampul yuvasına takılabiliyor bu.

Farı açmak yeterlidir..

Konu şurada incelenmiştir..

http://www.geceucusu.com/index.php?showtop...amp;#entry18645

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Bu mercek, H4 içindir demek yanlış.. Bi-xenon demek H4 demek değildir..

Farklı bir mercektir. H1 yada H7 hatta H4 farketmez bu merceği takabilirsiniz..

Bu mercek ile reflektör kesmek kırmak gerekmez.. Ampul yuvasına takılabiliyor bu.

Farı açmak yeterlidir..

Konu şurada incelenmiştir..

http://www.geceucusu.com/index.php?showtop...amp;#entry18645

emmi şimdi inceledim verdiğin linki bence harika bişi benim fiestaya yada çok şık durur gibi geldi bana kısalar zaten mercekli zenon takılı bi taraftan uzunlarıda merceğe çevirdim mi çokta süper olabilir fakat geliyorum yine sizlerin yorumuna angel olması çirkin bi görüntüye neden olabilirmi ? yoksa bmwler gibi çift angel olmasımı iyi olur oda özenti işimi olur ? :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Farı açmak da ayrı bir dert tabi :D Hoş diğer şekille mukayese edilemicek kadar fark var ama riske girmeye değermi uzunlar için?

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Farı açmak da ayrı bir dert tabi :D Hoş diğer şekille mukayese edilemicek kadar fark var ama riske girmeye değermi uzunlar için?

yiğit far açma olayını birazdan incelicem işten çıkınca gece yine buraya yazarım bu hafta içide detaylı bi inceleme yaparım istanbulun silivri ilçesinde oladuğumuz için ( silivriyi bilmeyen yoktur bu ara ergenekonla epey meşuruz ) istanbula uzak kalıoruz biraz geç olsada bu konu hakkında iyice bi detay almayı umud ediyorum değermi diyince sorunsuz ve adam gibi bişi olursa bence değer fazla sıkıntıya gelen bi insan olmadım için bana zırt pırt sorun çıkarcak bişi olursa hiç bulaşmam zaten :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence angel olmayanından al..

Ben saplantılı adamım...

Angel sadece bmw'ye gündüz farı da sadece audiye yakışıyor :D

Ford farı kolay açılır... Dert etmeyin..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
yiğit far açma olayını birazdan incelicem işten çıkınca gece yine buraya yazarım bu hafta içide detaylı bi inceleme yaparım istanbulun silivri ilçesinde oladuğumuz için ( silivriyi bilmeyen yoktur bu ara ergenekonla epey meşuruz ) istanbula uzak kalıoruz biraz geç olsada bu konu hakkında iyice bi detay almayı umud ediyorum değermi diyince sorunsuz ve adam gibi bişi olursa bence değer fazla sıkıntıya gelen bi insan olmadım için bana zırt pırt sorun çıkarcak bişi olursa hiç bulaşmam zaten :lol2:

Yok ben uzun farları mercek yapmaya değermi demek istedim yani. Zaten bodoslama aydınlatması için yapılmış niye mercek lazım olsun ki :D

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
arkadaşlar herkese merahablar bu gün nette dolaşırken böyle bi ilana rastladım : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...cekli-far/detay? benim amacım uzun farlarıma zenon almaktı ve bi anda bu çıktı karşıma aklımı çeldi sizce bunun montajı nasıl yapılabilir delme vs olur gibi gelio bana sizce artı eksi ne olur böle bi şeyi yaptırsak zararlı çıkarmıyız bu işten ?

Burayı baştan sona kadar okuyun.Ona göre karar verin.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

emmi söledinde haklısın tabiki onlara yakışıo öle şeyler ama benimde çok hoşuma gidio ne yalan sölim olsun istiyorum ama cins durursada hiç gerek yok dimi ? bu arada az önce farları inceledim sanki farlar geçmeli gibi duruyo tırnaklı ama gece pek göremedim yani ama basite benzio... belki gerek yok yiğit ama görüntü güzelliği bence mercek olunca daha şık olucanı düşünüyorum ben... :) servet abi yorumun için sağ ol emmide verdinde iyice bi inceledim takıldım kısmı ise bunların çabuk bozulabilmesi olayı zaten orda da belirtmişler bunu benim fiestaya güzel olur ama dimi çift mercek yakışırrrr... :) servet abi senden daha ayrıntılı bi bilgi istiyorum eğer zamanın olursa tabi... :)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

ampuller yanarsa, sadece ampul değişebiliyormu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
emmi söledinde haklısın tabiki onlara yakışıo öle şeyler ama benimde çok hoşuma gidio ne yalan sölim olsun istiyorum ama cins durursada hiç gerek yok dimi ? bu arada az önce farları inceledim sanki farlar geçmeli gibi duruyo tırnaklı ama gece pek göremedim yani ama basite benzio... belki gerek yok yiğit ama görüntü güzelliği bence mercek olunca daha şık olucanı düşünüyorum ben... :) servet abi yorumun için sağ ol emmide verdinde iyice bi inceledim takıldım kısmı ise bunların çabuk bozulabilmesi olayı zaten orda da belirtmişler bunu benim fiestaya güzel olur ama dimi çift mercek yakışırrrr... :) servet abi senden daha ayrıntılı bi bilgi istiyorum eğer zamanın olursa tabi... :)

Bu mesajdan acayip malzeme çıktı :s

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...t&p=1022543

Erkut Bey.. Sevgili üstadım.. Lütfen biraz dikkat... Konuştuğunuz gibi yazmaya zorlamayın kendinizi..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

O ampulden bulabilirseniz sanırım değişiyor. Konuda merceklerin kendine has bir ampul tipi kullandığından bahsedilmiş. Yedek almak lazım 1 çift

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Bu mesajdan acayip malzeme çıktı :ohooh:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...t&p=1022543

Erkut Bey.. Sevgili üstadım.. Lütfen biraz dikkat... Konuştuğunuz gibi yazmaya zorlamayın kendinizi..

Emmi birtek verdinde yi atlamışın eklememişsin oraya :) verdinde değil verdiğin de olucaktı değil mi ? :good1: Allahtan bir trakyalı olarak trakya şivesi ile yazmıyorum ( asan,üseyin,gelceyiz,yapüüz,gidüüz ) gibi ben bunada şükür ediyorum Mehmet bey :tap2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
servet abi senden daha ayrıntılı bi bilgi istiyorum eğer zamanın olursa tabi... :)

Konu içerisinde bahsettiğimi yineliyeyim.

normal xenondan sa bu kat kat daha iyi aydınlatıyor ama OEM mercekler kadar değil.

Ampül bulmak zor olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi birtek verdinde yi atlamışın eklememişsin oraya :good1: verdinde değil verdiğin de olucaktı değil mi ? :) Allahtan bir trakyalı olarak trakya şivesi ile yazmıyorum ( asan,üseyin,gelceyiz,yapüüz,gidüüz ) gibi ben bunada şükür ediyorum Mehmet bey :)

verdinde kelimesini yazıldığı gibi anlamışım demekki..

Düşün işte, ne kadar alakasız bir yorum çıkarmışım kelimeden.. :D

Şivelere saygımız sonsuz.

Yeni türetilmeye çalışılan chat şivesine geçit yok. Durum budur. :D

Ha tabiki gönlümüzün istediği, Türk dil kurumunca onaylanmış kelimeler ile mesaj yazılmasıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

emmi bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım söz veriyorum... :(

mustafa abi iyi günlerde kullan merceklerini gerçekten çok güzel olmuş şuan aklıma takılan 2 soru var farları açtığımızda camı tekrar yerine oturtabilirmiyiz ? oturtamazsak en ufak bi yağmurda su dolması içine benim için gerçekten büyük bi yıkım olur :rofl: 2.si abi fiestanın far yapısını görmüşsündür mutlaka uzun farlar ile sinyallarin bulunduğu kısım çok yakın iç içe gibi bu etkilyebilirmi ?

servet abi vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim kısmetse yarın yine istanbula gidicem ve firmadan net bi bilgi almaya çalışıcam...

cevap için şimdiden teşekkür ederim... :p

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Yakın tarihte uygulanmış ve halen kullanımdaki halini buradan görebilirsiniz,

OEM kadar olmasada ben çok ama çok memnunum, Başlangıçta eksenlerinde sorun vardı, şimdi onu da hallettim ve ip gibi kesilen bir ışık ile yolculuk yapıyorum. Ben de rahatım karşıdan gelen de.

Yedek ampul mutlaka edinin, ben 6-7 aydır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım ama olmayacağı anlamına gelmez bu.

mustafa abi birde montaj sırasında farları söküp takarken olan fotoların varmı varsa paylaşırsan sevinirim... :angry:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...