İçeriğe Yönlendir

Uzun Farlara Mercek Yapsak Olur Mu ?

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

uzun farlara xenon uygulamasını uygun bulmuyoruz. nedeni ise xenon ampulunun 5-7 saniyede tam yanmasından dolayıdır. yolda ilerlerken selektör yaptıgınızda hiç farkedilmez. bunun yerine beyaz ampuller var onlardan kullanın derim!

firmadan aldığım cevap bu yönde arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Beyaz yanan ampüller yağışlı havada kısalarda zaten belli belirsiz aydınlatıyor. Uzunlarda ise aydınlatmaya hiç etkisi yok.

Yorum bağlantısı
Misafir
arkadaşlar herkese merahablar bu gün nette dolaşırken böyle bi ilana rastladım : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...cekli-far/detay? benim amacım uzun farlarıma zenon almaktı ve bi anda bu çıktı karşıma aklımı çeldi sizce bunun montajı nasıl yapılabilir delme vs olur gibi gelio bana sizce artı eksi ne olur böle bi şeyi yaptırsak zararlı çıkarmıyız bu işten ?

uzun farda mercek extra olur ama görünüşü ve faydası tartışılmaz.bu işte en iyi ustalarımızdan ilker kemal üstadımız size çok iyi yardımcı olur.geceuçuşundan ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Uzun fara mercek takarken uzun far merceği takılması lazım. orjinalinde uzun farlarda mercek vw toureg ve pheatonda var benim gördüğüm.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bazı mercekler ışığı kısa mesafede dağıtır ve onlar kısalar için iyidir. Bazıları ise ışığı daha toplu veriyor. Onlarda uzunlar için kullanılabilir. Eğer halojen ampülün ışığı yeterli olursa uzunlarda mercek+halojende olabilir. Toplu ışık olacağından iyi adınlatır.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

sonuç olarak bana nasıl temin ediceğimi ve hangisinin yararlı olacağını tam açıklarsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
sonuç olarak bana nasıl temin ediceğimi ve hangisinin yararlı olacağını tam açıklarsanız sevinirim...

Bence uzunlara mercek gereksiz. İlla takacam derseniz. Uzun far merceği almanız gerekli diye düşünüyorum. O linki olan xenon kiti uzunlara olmaz. Amaç iyi aydınlatma ise yapılacak olan bi-xenon mercek takmak uzunlar hem bi-xenondan dolayı uzun hemde aracın kendi farındaki uzununu kullanarak daha iyi performans verecektir zaten. Böylece kısalarınızdaki halojen mercek yerinede xenon merceği takmış olursunuz.

Yorum bağlantısı
Misafir

ilker kemal üstadım her şekilde yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

hemen mesaj atıyorum kendisine oktay bey... sağ olun :blink:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
ilker kemal üstadım her şekilde yardımcı olacaktır.

oktay bey kendisine mesaj attım umarım en kısa zamanda cevap alırım sizlerede çok teşekkür ederim :flowers:

mustafa liman bey şimdiki önerilerinizi merakla bekliyorum işim iyice çıkmaza girdi galiba :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Merhabalar Erkut Bey.elimden geldiğince iyi işler çıkarmaya gayret ediyorum.

Şu ankı farlarınız Hella marka ve h7 ampül kullanıyor.Uzunlar ise h1 ampül.

Uzunları ayrıca mercek olan çok az araç vardır(eski vw touareg,, vwphantehon,,saab 9-3 bazı modelleri,,cadillac cts ,,bentley continental)

ve bu araçlarında uzunları xenon değildir,halojen ampüldür.Çünki xenonun belli bir ısınma süresi olduğu için selektörde ani ışıma veremez .Ve uzunlara xenon takmakta hem tesisata çok yük bindirir hemde verim alınamaz.Ama dersenizki ben uzunlara mercek istiyorum,valeonun ürettiği uzun merceğini çıkma bir fara montaj çalışması yaparım,olurmu olmazmı size bildiririm.Bu işin malıyetide 400 lira olucatır.montaj 2 gün sürer.

Yapılacak diğer işlem farınızdaki h7 merceği söküp d2s bi-xenon mercek takmaktır.Böylece kısa merceğinden aynı zamanda uzun ışık elde edebilirsiniz.

Bu işin maliyeti 250 liradır, montaj süresi 1 gündür.

İyi aksamlar.

Gece Uçuşu Ekibinden İlker Kemal beyden aldığım cevap sizlerle paylaşmak istedim...

Yorum bağlantısı
Misafir

gayet güzel cevap vermiş.en kısa sürede dönecektir.uzuna mercek yaptıracaksan halojen mercek olmasını tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
gayet güzel cevap vermiş.en kısa sürede dönecektir.uzuna mercek yaptıracaksan halojen mercek olmasını tavsiye ederim.

oktay bey riskli olduğunu belirttiği için bende vaz geçtim mutlaka ilker beyin emeğinin fiyatı o kadardır ama şuan ben onu karşılayamam... :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
oktay bey riskli olduğunu belirttiği için bende vaz geçtim mutlaka ilker beyin emeğinin fiyatı o kadardır ama şuan ben onu karşılayamam... :)

takmaya karar verirsen uyğun olursan.istanbulda oldğun için güvenilir olarak tek adresin bu bence. :)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
takmaya karar verirsen uyğun olursan.istanbulda oldğun için güvenilir olarak tek adresin bu bence. :)

oktay abi bakma istanbul yazdığına istanbula 80 km uzaklıkta ikamet ettiğim yer :rolleyes: oda baya zorlar beni :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...