İçeriğe Yönlendir

El Yapımı Ledli Gündüz Farı Montajı..

Hasan Dönmez

Recommended Posts

Hasan Dönmez

Özellikle son zamanlarda moda olan bir uygulamayı aslına sadık bir şekilde yaptım.Nerdeyse herkes bu uygulamayı far altına yapıyor ve hiç güzel durmuyor.Dükkanımın yanındaki elektrikçiye şerit led geldiğini gördüm.1 metre aldım ve 7.50 tl ödedim.Plastik kornişi kestim ve ray kısmının içine şerit ledi koydum,led şeriti gri boya ile boyadım ve üstüne cd camı yapıştırdım.Etrafına siyah elektrik bandı sarıp bandın uçlarına japon yapıştırıcısı sürdüm.Her bir far için 6 led kullandım.Elektriği aküden aldım.Tesisata 10 amperlik sigortada ekledim gayet güzel oldu..

resimler...

82913843.jpg

nyanmazken.jpg

tekyanrken.jpg

nyanarken.jpg

Yorum bağlantısı
Erkan Yılmaz

pratik ve ucuza mal etmişsiniz. emeğinize sağlık. ledler gündüz çok sönük olmuş asıl amacından biraz uzak gibi! 10 amperlik sigorta çok fazla olmamış mı?

Yorum bağlantısı
Misafir

biraz daha parlak olsa ve biraz daha farklı bir yerde olsa daha iyi olabilirdi.çok içeride kalmış sanki

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Daha büyük ve daha parlak olmaları gerekliydi bence.

Ellerinize sağlık yinede.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)

Fotoğrafı tam ledlere bakacak şekilde çekmedim.Tane tane gözükmesi için biraz üstten doğru fotoğrafı çektim.Fotoğrafı tam lede bakacak şekilde çektiğimde parlamadan dolayı hiç birşey anlaşılmıyor.

tarihinde Arda M. D tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Daha büyük ve daha parlak olmaları gerekliydi bence.

Ellerinize sağlık yinede.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Arkadaşların yorumlarına katılıyorum. Işık şiddeti düşük kalmış. Bunlar gündüz yakılacağı için, ilk anda fark edilebilecek kadar güçlü olması lazım.

Işık şiddeti dışında çok da kötü durmuyor bence. Eline sağlık.

Bir de, "Su girmeyecek şekilde yalıtım var mı?" diye merak ediyorum.

Parklarla birlikte mi yanıyor, yoksa ayrı bir anahtar mı kullandın?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yakışmış ama.. standart ledler ile bu iş olmaz..

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Gündüz ciddi şekilde far edilebiliyor.Özellikle karşı yönden gelenlerin baktıklarını görüyorum.

Anahtar ile kumanda edibiliyorum.

İzolasyonu kenarlarına silkon sıkarak hallettim.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Elinize sağlık. Tasarım olarak farklı birşey yapılabilirdi. Ayrıca far altına yapılanlar konusunda haklısınız.

Fakat gündüz güneşli havada bu ledlerin görünmesi imkansızdır. Kapalı havada dikkat çekebilir.

Yorum bağlantısı
Caner Güneş

sislere yaklaşılabilindiği kadar yaklaşılsa ve 4er kat yukarıdan aşağı inilse çok daha güzel ve gösterişli duracaktır. elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şahin
elinize emeğinize sağlık bence güzel olmuş :D

biraz fazlaştırlmalı diye düşünüyorum alt ve üste birer tane veya sıra halinde konulabilir simetrik olmasında fayda var..kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)
sislere yaklaşılabilindiği kadar yaklaşılsa ve 4er kat yukarıdan aşağı inilse çok daha güzel ve gösterişli duracaktır. elinize sağlık.

Çok teşekkürler caner bey.Önerinizi dikkate alacağım.

elinize emeğinize sağlık bence güzel olmuş :D

Çok teşekkürler Erkut bey.

tarihinde Arda M. D tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Arda bey. Bence pozisyonu çok iyi. Yaşınız ve aracı kullanım amacınızı biliyorum. Amacınızın dikkat çekmekten çok işlevsellik olduğunu da. Bu nedenle sadece ledlerin ışığını artırmanız amacınıza ulaşmanızı sağlayacak. Fazla gösteriş apaçiliğe kaçıyor bu konuda.

Çok teşekkürler Hakan bey.Önerinizi dikkate alacağım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Arda bey. Bence pozisyonu çok iyi. Yaşınız ve aracı kullanım amacınızı biliyorum. Amacınızın dikkat çekmekten çok işlevsellik olduğunu da. Bu nedenle sadece ledlerin ışığını artırmanız amacınıza ulaşmanızı sağlayacak. Fazla gösteriş apaçiliğe kaçıyor bu konuda.

Katılıyorum.

Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Katılıyorum.

Güle güle kullanın.

Çok teşekkürler.

Hoş olmuş elinize sağlık...

Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir
(düzenlendi)

üstadım konu hastalık dönemime denk gelmiş.kaçırmışım.

eline sağlık.pratik ve hoş olmuş. :D

tekrar sökme imkanın var ise ki bence yapmalısın.taktığın yer kurtaracaktır.smd5050 kullanan şerit led var.resimde ledler anlaşılmıyor.ondan bulabilirsen tek sırada kurtarabilir.ama iki sıra yap derim.bükülmüş orası ovalleşmiş.bant ve japon çok kötü ikilidir ve kullandığın silikon bir müddet sonra bırakır kendini.kutu olarakta kullanman için tavsiyem elektrikcilerde dikdörtgen şeklinde kutular vardır.siğorta takmak için o ideal gibi duruyor.ince geniş çeşitleri mevcut.yada şunu yapabilirsin 1 metre şerit led fiyatından birazcık fazla ama aynı özelliğe sahip ledleri var ve hazır kutusu ve iç aynalarıda mevcut.linkte veriyorum.

birde 10 amper çok fazla 1 amper bile fazla.10amper değeri görevini yapamaz. :)

smd 5050 şerit ledi linkini verdiğim başlıkta ahmet üstadımdan bulabilirsin. :good1:

tekrar emeğine sağlık.güzel bir çalışma.ben sadece fikirler sundum. :good1:

http://www.modacar.com.tr/urun/modacar-can...mba-840850.aspx

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Led-power-...-D-t211903.html

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
üstadım konu hastalık dönemime denk gelmiş.kaçırmışım.

eline sağlık.pratik ve hoş olmuş. :flowers:

tekrar sökme imkanın var ise ki bence yapmalısın.taktığın yer kurtaracaktır.smd5050 kullanan şerit led var.resimde ledler anlaşılmıyor.ondan bulabilirsen tek sırada kurtarabilir.ama iki sıra yap derim.bükülmüş orası ovalleşmiş.bant ve japon çok kötü ikilidir ve kullandığın silikon bir müddet sonra bırakır kendini.kutu olarakta kullanman için tavsiyem elektrikcilerde dikdörtgen şeklinde kutular vardır.siğorta takmak için o ideal gibi duruyor.ince geniş çeşitleri mevcut.yada şunu yapabilirsin 1 metre şerit led fiyatından birazcık fazla ama aynı özelliğe sahip ledleri var ve hazır kutusu ve iç aynalarıda mevcut.linkte veriyorum.

birde 10 amper çok fazla 1 amper bile fazla.10amper değeri görevini yapamaz. :)

smd 5050 şerit ledi linkini verdiğim başlıkta ahmet üstadımdan bulabilirsin. :good1:

tekrar emeğine sağlık.güzel bir çalışma.ben sadece fikirler sundum. :good1:

http://www.modacar.com.tr/urun/modacar-can...mba-840850.aspx

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Led-power-...-D-t211903.html

Çok teşekkürler Oktay ustam.

önerilerin için çok teşekkür ederim.Bir deneme yapıp taktım bende ancak dediğin gibi daha fazla çalışmak lazım.Sigortayı bu akşam değiştiriyorum.Daha düşük amperli sigorta takıcam.

Tekrardan teşekkürler. :good1:

Elinize sağlık güzel olmuş

Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Led konusunda Oktay abiyi dinlemek işi bitirmeye eşdeğerdir :

Kesinlikle. :flowers::)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...