İçeriğe Yönlendir

Corolla'dan Captiva'ya Geçiş Yapsam Mı?

Erkut Uysal

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Yeni jenerasyon araçlar CMAX-3008 MPV tarzında olacak. Yüksek sevmeyenlere de steyşın (variant, estate vs) önerilecek.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Neden SUV ? Buyuk ailesiniz, guzel, S-MAX, C-MAX tam sizin icin, ama neden illa ki SUV ? Araziye ne kadar cikacaksiniz ? Koy kent dere tepe ne kadar dolasacaksiniz ? Yasadiginiz yerde kac kere kar yagiyor ve 4x4 ihtiyaciniz doguyor ? Surucu olarak esiniz veya siz, buyuk aracta daha korunakli olacaginiza inandiginiz icin mi almak istiyorsunuz ?

Bence bu sorulara kafanizda net bir cevap olusturup ondan sonra bu degis tokus isini dusunun. Evden ise, isten eve gidip gelmek icin SUV bence gereksiz.

muhlis bey biz 12 kişilik bir aileyiz yaşadım yer silivri merkez ( istanbula 80 km uzaklıkta ) iş yerime yürüyerek gidip geliyorum ve işim içinde zaten fiestamı kullanıyorum... ( mükellefleri ziyaret istanbula gidip gelmek için ) toyotayı nerdeyse ayda 1 yerinden kaldırıyorum fiestayla 8 ayda 23 bin km yaptım toyotayla 4,500 km toyotaya uygulanan muamele onada uygulanıcak... SUV istememin amacı : 1-) yüksek olması bana ayrı bir zevk veriyor... 2-) pazar günleri ailece çıkılan gezilerde biraz daha rahat etmek amaçlı 3 araba çıkmak yerine 2 araba çıkarım geziye... şunu söyliyebilirim toyotadan önce honda cıvıc kullanıyordum 1,6ES ondaki konfor rahatlık toyotada yok çok basık bir araç ve beni artık germeye başladı fiestanın rahatlığını toyotaya değişmem...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Resimdeki araç ix35 değilmi?

özür dilerim iletimde tucsonla karıştırdım...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

bide arkasına Uysal harfiyat nakliyat yazıyım tam olsun... :);) yapmayın arkadaşlar 12 kişilik aileyiz ama tek arabası olan ben değillim ailede... benimki tamamen zevk ve rahatlık :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bir test sürüşü yapın. Madem arada bir biniyorsunuz. Değişiklik olur. Arkasına yazıya gerek yok ama birçok modifikasyon yapılabilir. Bir de otomatik aldınız mı süper.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bende olsam Grand C-max 7 kişilik 180 Bg alırım, keyfime bakarım. O paraya o araba çok uygun.

Hemde yepyeni bir Ford dönemini simgeleyen , güncel teknolojilerden nasibini almış bir araç.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kadıköy-Taksim, hatlı seferlerimiz başlamıştır, Tek rakibimiz de Thy olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

180 hp nin sigortaları ne olur acaba merak ediyorum. Uçak sigortası gibi olur.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ali'nin icine alien kacmis, Ford oneriyor :).

Alyen kaçmasına gerek yok ki iyiyle çok daha az iyiyi veya kötüyü ayırt etmek için :)

İnceledim fuarda, çok güzel araba, içi kaliteli, güvenlik donanımı var, e motor desen kralını koymuş 1600cc 180 bg. Bu sınıfta şu an için bence rakipsiz. Zafira ortada yok, Verso'dan bir cacık olmaz, diğerlerini konuşmaya değmez.

Kısaca bu Cmax veya Grand'i sınıfında tek geçerim.

Bu aracı 68 bg Fiesta ile karşılaştırabilir misin Ali? :)

Hangisi daha iyidir?

Karşılatırırım ama her şekil Fiesta alır. Virajda olsun, uzun ömürde olsun, iç mekan kalitesi olsun 2006-2009 model Fiestaların rakibi Ford bünyesi içinde bile yok. 500.000 km falan minimum ömür.

Tabiki Fiesta iyidir :D Ama 1.4 Tdci 68 bg, Abs'li tel maşa kampanalı olacak

Aahaaa. Ford'a doğru inceden bir göz kırpış sezinledim. ;)

Ahmet, benim 3 tane Ford Focusum oldu. Zamanına ve şartlara göre iyi arabaydı aldım.

Ama şu için almam, zaten Astrayı alırken Focus 2,5 da baktım, kullandım, benzinli olarak içime sinmedi hoşlanmadım, çok beğendiğim Astra H aldım.

N'oldu abi ecoboost cezbedici değil mi? :spiteful: Hem 1.4 ile 1.6'nın vergisi de aynı. :good1::D

Evet , çok iyi bir motor tabi. Anca akıllarına geldi adam gibi motor koymak.

Şaka bir tarafa da ben de bundan sonra VW grubu alırım diye düşünürken Ford'un yeni modelleri cazip gelmeye başladı. Gerçi daha uzuun zaman va değiştirmeye. :(

VW almam, gereksiz pahalı, hoş çok iyi araba ama alırken fazla ödeme benim gibi 1-2 sene max aynı arabayı kullanan adama zarar olur.

Kadıköy-Taksim, hatlı seferlerimiz başlamıştır, Tek rakibimiz de Thy olacak.

Olsa ne güzel olur.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
12 kisi, 3 arabadan 2 arabaya dusmek icin araclardan birinin minimum 7 kisi almasi gerekiyor, yerden yuksek olmasi gerekiyor, makul yakit tuketmesi gerekiyor ve nispeten guvenli olmasi gerekiyor. Bu araci kullanmadiginiz icin bilmiyorsunuz, son derece rahat, ben kullandim. Zevk kismina bir sey diyemeyecegim. Denklemin cozumu bu, ama derseniz ki param 7 kisilik Land Rover Discovery veya Range Rover'a yeter, o zaman aganin eli tutulmazmis, digerleri SUV degil, SUV'cik cunku.

şuan için açık konşmak gerekirse buraya en fazla bağlayacağım para 70 bin tl olur oda zorlayarak tabi... bütün forum c-max diyor buda farklı bir bakış açısı... fakat hala alamadığım bir cevap var corollayı zevkine elden çıkartıyoruz sizce piyasası ne olur yakında onunda fotoğraflarını yükliyeceğim kısmetse yada o zamana mı bıraksak ?

Cupra'yla mi ? :(

bugatti veyrondur herhalde bahsettiği çağlar beyin :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...