İçeriğe Yönlendir

Oluşan Hafif çizikler

Cenk Ülgen

Recommended Posts

Cenk Ülgen

4 aylık yeni fiesta araç sahibiyim.. aracım siyah bakımı zor fakat ben genede çok seviyorum arabamı.. Allah a şükür henüz önemli veya önemsiz hiçbir kaza gelmedi başıma.. yanlızca beni deli eden boya üzerine güneş vurduğunda görülebilen ufak tefek çiziklerin olması bunları kolayca giderme yolu varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.. NOT: BU ÇİZİKLERİN BEZLE SİLME İŞLEMİNDEN KAYNAKLANDI

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Metalik boya değilse, pasta ile giderilebilir. Lakin; siyah rengin kaderi bu... Pastayı bile iyi yapamazsanız, dalgalar belli olur... :D

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Zamanla oluşabilicek şeyler açıkcası bukadar takmayın derim Cenk bey. 2 tavsiyede bulunabilirim 1.si sonax cila + boya koruma. FOrum üyelerimizden birisi çok memnundu, bu ürün sayesinde göz zevkiniz bozulmaz http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-xtr...ategoryId=26001

2.si ise aynı ürünün hafif çizik giderme özelliğine sahip olanı bir nevi mikro pasta işlemi yapar. Bu ürün iyi fakat 4 aylık araba için çok erken. Ama illaki çok rahatsızım diyorsanız rahatlıkla uygulanabilir. Normal pasta cila işlemi kadar verniğinizi kesinlikle inceltmez.

http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-xtr...ategoryId=26001

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
4 aylık yeni fiesta araç sahibiyim.. aracım siyah bakımı zor fakat ben genede çok seviyorum arabamı.. Allah a şükür henüz önemli veya önemsiz hiçbir kaza gelmedi başıma.. yanlızca beni deli eden boya üzerine güneş vurduğunda görülebilen ufak tefek çiziklerin olması bunları kolayca giderme yolu varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.. NOT: BU ÇİZİKLERİN BEZLE SİLME İŞLEMİNDEN KAYNAKLANDI
Yorum bağlantısı
Cenk Ülgen
Zamanla oluşabilicek şeyler açıkcası bukadar takmayın derim Cenk bey. 2 tavsiyede bulunabilirim 1.si sonax cila + boya koruma. FOrum üyelerimizden birisi çok memnundu, bu ürün sayesinde göz zevkiniz bozulmaz http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-xtr...ategoryId=26001

2.si ise aynı ürünün hafif çizik giderme özelliğine sahip olanı bir nevi mikro pasta işlemi yapar. Bu ürün iyi fakat 4 aylık araba için çok erken. Ama illaki çok rahatsızım diyorsanız rahatlıkla uygulanabilir. Normal pasta cila işlemi kadar verniğinizi kesinlikle inceltmez.

http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-xtr...ategoryId=26001

buna benzer bir ürün var bende ama 20 cm kadar uzunluğunda hafif bir çiziği gidermek 20 dk falan alıyor diğerleriylede uğraşacak kadar zaman olmaz bende bu durumda gülü seven dikenine katlanır diyerek arabamı gölgeye mi koysam acaba :DDDD

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Ben kılcal fırça çizikleri sandım tüm otomobillerde zamanla oluşan. incede olsa herhangi bir rijit cismin oluşturduğu az sayıda çizikler ise mesele, çok narin bir şekilde çiziklerinize pasta uygulayıp 1 nolu cila + korumayı uygulayın. eğer çizikler yoğunsa,tavsiye ettiğim ürünün 3.modeli var, kılcala göre daha derin çizikleri gideren, daha sorunlu yüzeyleri temizleyip parlatmak için.Ondan uygulayabilirsiniz. (4 aylık araba için biraz abartı bir işlem olur açıkcası)

Yılda 2 defa koruma+cila ürünlerinden kullanın faydasını görürsünüz.

tarihinde Semih ?zgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezai Özcan

eyer siyaharabaya biniyorsan bun katlancan bende fırtıa gırı vardı 5 ayda bir boya koruma yaptırıyordum o yuzden arabamı beyaz aldım ama boya koruma sart

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Ben de sizinle benzer sikayetlere sahibim. Kesinlikle bez ve sungerle yikama yuzunden oluyor. Sunger kesinlikle fircadan daha kotu ve cok daha zararli.

Ben artik tavan ve kaputa ne firca ne de sunger surduruyorum, oldugu kadar, yilda bir de koruma yaptiririm artik ne yapalim.

Selamlar

Ben hep sünger kullanırım ve bunca zamandır herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Bakkaldan aldığım 50 kuruşluk bulaşık yıkama süngeri

Yorum bağlantısı
Ali Şendur

bana da ziebart'da sunger vermislerdi, fırcayı onermiyorlar. verdikleri sungeri kullanıyorum (dalin sampuan ile birlikte :fiuw: )

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Korhan Göytan

süngerin dokusu önemli, otoyıkamacılarda leş haldeki gözenekli süngerlerle yıkadıkları için aracı bolcana çiziyor

dışarda yıkama yaptırıyorsanız fırça süngerden daha az çizer

kendiniz yıkıyorsanız çift sünger mümkünse çift kova çizilme riskini en aza indirir

köpüklü ilaçlı yıkamalar da boyaya kimsayal uyguladığından verniği bozuyor - o da çözüm değil yani

en iyisi banliyö tarzı müstakil ev olcak alcaksın basınçlı yıkamayı tertemiz yapıcaksın ama apartman yaşamı...

Yorum bağlantısı
Ümit Çeri

Pratik olması nedeniyle benzinliklerdeki hızlı yıkama makinelerine giriyorum haftada bir.Biraz üşengeçliğimden sanırım,elle yıkamaya zaman ayıramıyorum.Sizce orta vadede bu araca diğer yıkama yöntemlerine göre daha mı fazla zarar verir? Çizikler için de şu yapıştırıcılara benzeyen şerit çiziklere uygulanan ürünleri tavsiye ediyor musunuz? şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...