İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Emre Öğüt

Arkadaşlar ford servisi aradim sordum. 100 binden sonraki araçlarda cc önermediklerini soylediler. Onun yerine wurth marka katki onerdiler

bende bu yazın transiti bakıma götürdüğümüzde turmak ta sordum CC önermediklerini söylemişlerdi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Gökhan ARISOY

155bindeki araca önerir misiniz arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Bu bir risk, kimse yüksek km için önermiyor. En azından yaptıracağınız yere gittiğinizde riskli sorumluluğu alıyorsanız yapalım cevabı ile bile karşılaşabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Risk size aittir diye yazı imzalatmaya kalkmışlardı bana. 

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Risk size aittir diye yazı imzalatmaya kalkmışlardı bana. 

Şekil A da görüldüğü gibi hem parayı al hem arabayı berbat etme riskini de bana yıkmaya kalkış..

Oluşacak sorun 100-150 tl ye halledilecek olsa ben deneyebilirim ama ucu çok acık 3 haneyi göreceği neredeyse kesin masraf çıkartırsa..

Yorum bağlantısı
Misafir

Şekil A da görüldüğü gibi hem parayı al hem arabayı berbat etme riskini de bana yıkmaya kalkış..

Oluşacak sorun 100-150 tl ye halledilecek olsa ben deneyebilirim ama ucu çok acık 3 haneyi göreceği neredeyse kesin masraf çıkartırsa..

Zorla yapılmıyor ki bu cc. 

Hem kullanıcı kendi isteyecek. Motorundaki sağlıksızlık nedeniyle ortaya çıkan tabloyu firma mı üstlenecek? Yaptırmasın hayat meselesi değil ki.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bende wüfth muydu neydi ondan aldım ama kararsız kaldım şimdi kullanma konusunda, 130 binde araç ve iki sene önceki dusuk devirdeki canlılık yok gibi.

Ayrıca depo kapağını nasıl aşıp koyacağım onu bile bilmiyorum aracın kendi hunisi yok bende.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş
(düzenlendi)

Zorla yapılmıyor ki bu cc. 

Hem kullanıcı kendi isteyecek. Motorundaki sağlıksızlık nedeniyle ortaya çıkan tabloyu firma mı üstlenecek? Yaptırmasın hayat meselesi değil ki.

Sıkıntı şu tabi ki kendileri zorla yapmıyor ama yaparız sıkıntı çıkarsa karışmayız diyorlar..Bu kadar idealist iseler yada beni bu kadar düşünüyorlarsa yapamayız abi riskli desinler. Benim demek istediğim hem para kazanmak istiyorlar hem risk almıyorlar. 

İşin ehli o ben değilim ki, o yüzden ona gidiyorum yapsın diye. Yoksa herkes emeğinin karşılığını alacak, riskliyse bunu fiyatına yansıtacak ama yaptığı işin hakkını verecek.

Ben yaptırmak istiyorum bana iki seçenek sunar..

1- Bu şartlarda yapamayız riskli

2-Yaparız ama km yüksek riskli şu fiyata yaparız. 2. seçenekte yaptığı işin arkasında duracak bende işime gelirse yaptıracağım.

Ve birde tam tersini düşünün, % 90 cc yapıldığında motor gidecek firma bunu tecrübesi ile biliyor ve size imza attırarak işe giriyor sizde kabul ediyorsunuz sonra motor pufff ne olacak.. Ben iyi niyetliyim ya karşı taraf değilse..

Velhasılı kelam bu ticaret riskler paraya dönüşebilir ama bütün riski tüketiciye yıkmak haksızlık demek istediğim bu.

tarihinde Yasir Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Bende wüfth muydu neydi ondan aldım ama kararsız kaldım şimdi kullanma konusunda, 130 binde araç ve iki sene önceki dusuk devirdeki canlılık yok gibi.

Ayrıca depo kapağını nasıl aşıp koyacağım onu bile bilmiyorum aracın kendi hunisi yok bende.

Wurth ismi..Ben şu ana kadar 3 kere kullandım, bir sıkıntısını görmedim. Haa nasıl depoya koydum sorusuna gelince zihni sinir sonucu ortaya bir ürün çıktı.

Bir tane huni birde 40-50 cm çamaşır makinesi için temiz su boruları var gri ondan aldım huni ile boruyu birleştirdim. Depo kapağından içeri boruyu sokabildim burası biraz zor oldu ama oldu sonra dolu depoya katkıyı boşalttım..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Wurth ismi..Ben şu ana kadar 3 kere kullandım, bir sıkıntısını görmedim. Haa nasıl depoya koydum sorusuna gelince zihni sinir sonucu ortaya bir ürün çıktı.

Bir tane huni birde 40-50 cm çamaşır makinesi için temiz su boruları var gri ondan aldım huni ile boruyu birleştirdim. Depo kapağından içeri boruyu sokabildim burası biraz zor oldu ama oldu sonra dolu depoya katkıyı boşalttım..

Bize dert yok, aç kapağı hunisiz dök gitsin :D

wurth u 20 bin 30 binde bir kullan kardeş, arabayıda ara sıra devirli kullan, başka şeye gerek yok, motorun zaten temiz kalır, risk ise yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

155bindeki araca önerir misiniz arkadaşlar?

saç yıkarken şampuan önerilir mi?

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Çağlar bey super bir cevap olmuş :) fakat bilgi sahibi olmadigim için bilgi verenlerde o kmye yapilmaz diyince kullananların fikirlerini almak istedim. Tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

Bize dert yok, aç kapağı hunisiz dök gitsin :D

wurth u 20 bin 30 binde bir kullan kardeş, arabayıda ara sıra devirli kullan, başka şeye gerek yok, motorun zaten temiz kalır, risk ise yok :)

abi geçen hafta würth kattım depoya 20.000 falan olmuştu en son katalı ama küçük şişesinde 3000 km de bir koyun yazıyordu ne ayak bunlar sonra motorda  biryerleri elimize almayalım   :D

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

abi geçen hafta würth kattım depoya 20.000 falan olmuştu en son katalı ama küçük şişesinde 3000 km de bir koyun yazıyordu ne ayak bunlar sonra motorda  biryerleri elimize almayalım   :D

Birşey olmaz aslında, zarar vermesi için depoda mazotun çok az, 4-5 lt. falan olması lazım, o durumda enjektörü kesebilir, onun dışında istesende zarar vermez, bu arada CC de dahil saf olarak ne koyarsan koy (tabii belli başlı markalardan bahsediyorum, tırtlar her şekilde zarar verir) ilk önce enjektöre zarar verir, kuralına uygun kullanacaksın...

kısaca devam et, 3000 dede koyabilirsinde gerek yok, tabii sürekli şehir içinde ve düşük devirli çok kullanmak zorunda kalıyorsan kullan, yoksa gereksiz bence...

benim daha 20000 olmadı, baktım hafif bir hantallık var, 90-100 giderim hep, hızlanmadan hissediyorum, 5 dakika 3000 devir de gittim arada 3500 de yaptım olay bitti, rampa testimde hemen farkı hissettim :)

Dizel uzun yol motorudur, uzun yol yapacaksın, rahatlaması bile 300-400 km. aralıksız sürüşle oluyor çünki, ondan sonra zaten durmak istemiyor alet, bastınmı gidiyor alet, uzun yol yapanlar ne demek istediğimi anlar, benzinli gibi tırt değil anlayacağın   :D  :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Birşey olmaz aslında, zarar vermesi için depoda mazotun çok az, 4-5 lt. falan olması lazım, o durumda enjektörü kesebilir, onun dışında istesende zarar vermez, bu arada CC de dahil saf olarak ne koyarsan koy (tabii belli başlı markalardan bahsediyorum, tırtlar her şekilde zarar verir) ilk önce enjektöre zarar verir, kuralına uygun kullanacaksın...

kısaca devam et, 3000 dede koyabilirsinde gerek yok, tabii sürekli şehir içinde ve düşük devirli çok kullanmak zorunda kalıyorsan kullan, yoksa gereksiz bence...

benim daha 20000 olmadı, baktım hafif bir hantallık var, 90-100 giderim hep, hızlanmadan hissediyorum, 5 dakika 3000 devir de gittim arada 3500 de yaptım olay bitti, rampa testimde hemen farkı hissettim :)

Dizel uzun yol motorudur, uzun yol yapacaksın, rahatlaması bile 300-400 km. aralıksız sürüşle oluyor çünki, ondan sonra zaten durmak istemiyor alet, bastınmı gidiyor alet, uzun yol yapanlar ne demek istediğimi anlar, benzinli gibi tırt değil anlayacağın   :D  :tongue:

aynen abi dizel uzun yol motoru tam 1 sene önce kayın pederin 2011 fiesta ile bodruma gittim hatta o hantal benimki daha seri benimki ile gidelim diyordum kaskosu var bunun dediler ne olur ne olmaz dediler (en fazla 250 km yapmıştır o zamana kadar)  dönüşte sanki altımdaki hantal fiesta oldu roket birde wurth attım içine o günden sonra fiesta çıldırdı  :D  :D  ama kendi arabama 5000 km sonra bidaha atcam wurth şehir içi hanım çok kullanıyor  :shok:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hakan Gürsu

Bugün 2. Bakıma soktum Cmax dizeli. Motor sistem temizleme yaptırdım şu ürünü kullanmışlar depoya koymamışlar. Sistemde dolaştırmışlar. Arabanın ortalama tüketimi 39 litre gözüküyodu yani durduğu yerde baya gaza basmışlar. Bu ürünü ilk defa gödüm baya büyük bi firma daha önce kullanan varmı.

http://www.forch.com.tr/kimyasal-ueruenler/katki-maddeleri/yakit-sistemi-katkilari/dizel-katkisi

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...
Tuncay Arslan

Bosch car servisi için iyi deniyor, Bornova ağaçlı yol arkasındaki merkez servis olan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bosch car servisi için iyi deniyor, Bornova ağaçlı yol arkasındaki merkez servis olan.

Teşekkürler, ilk fırsatta gideceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tuncay Arslan

Teşekkürler, ilk fırsatta gideceğim.

Münir merhaba, cc için araştırma yapıyordun ne yaptın ?

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Mekanik bakımlardan ona fırsat yaratamadım Tuncay Abi. Sen benden önce gidersin belki. :)

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Yarın o tarafa gidicem, aksilik çıkmazsa uğrarım sorarım içime sinerse yaptırırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hakan Gürsu

Bugün Bosch Car Servisin Güngörendeki şubesine gittim. Benim C-Max 34 binde hep şehir içi kullanıyorum ve çok hafifite titreme var gibi rolantide, ama herkes normal diyor. :)

Usta baktı daha 34 binde arabaya yapılmaz dedi 100 bin olsun öyle gel dedi. Bunlar Euro 5 motor DPF li sıkıntı çıkar falan dedi. Sonuçta para kazanacaklar başındanmı savdı anlamadım.

Yaptırsammı karar veremedim, yoksa uzun yola giderken Würth katkılarından falanmı koysam ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
56 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Bugün Bosch Car Servisin Güngörendeki şubesine gittim. Benim C-Max 34 binde hep şehir içi kullanıyorum ve çok hafifite titreme var gibi rolantide, ama herkes normal diyor. :)

Usta baktı daha 34 binde arabaya yapılmaz dedi 100 bin olsun öyle gel dedi. Bunlar Euro 5 motor DPF li sıkıntı çıkar falan dedi. Sonuçta para kazanacaklar başındanmı savdı anlamadım.

Yaptırsammı karar veremedim, yoksa uzun yola giderken Würth katkılarından falanmı koysam ne dersiniz.

Resmen yapmak istememiş :) Sonuçta 1 saat kadar süren bi işlem ve belli ki keyfi yerinde değilmiş.

Fiat'ta 40bin'km de bir bakım prosedüründe olan bir işlem. Sıkıntı yok yani, yaptırabilirsiiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...