İçeriğe Yönlendir

Focus I Egzoz Modifiyem

Semih İzgi

Recommended Posts

Hasan Dönmez

Ses çok güzel olmuş.

Ancak 2. egzos ucu sağda olsa daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Beğenmenize sevindim. Biraz sağa kaydırıp baktık son susturucuya,böyle daha güzel göründü gözümüze. Araç üstü görüntüleri Mehmet abiden rica ettim birazdan izleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Güzel olmuş, egsozda yapılan işlemler nedir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bir yerde delik var galiba :) Bizim araçta zorlayınca böyle zırlıyor :good1: Egsozcu susturucunun içinde elyaf yok diye yapıyor demişti ;) Siz ne işlem yaptırdınız. son sustucu tip olarak orjinaline çok benziyor sadece çıkışı çift gibi :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
güzel olmuş,yalnız yolda çok gaza getirir bu adamı :)

teşekkürler. Sesi beni etkiliyor gerçekten :) gaza gelmemeye çalışıyorum

Güzel olmuş, egsozda yapılan işlemler nedir?

Orta susturucu iptal edildi aluminyum boru takıldı ve içine http://ecx.images-amazon.com/images/I/51XK...L500_AA300_.jpg bu tarz bir parça taktırdım. Parça tatlı sıkı, cızırtının sebebi biraz bu :good1:. Son susturucu stok Mustafa Tüfekci'nin belirttiği gibi. çıkış ağzı kesilip genişletildi ve dual uc taktık. Ne çok abartı oldu nede çok sade. tam kıvamında maşallah :)

Bir yerde delik var galiba :p Bizim araçta zorlayınca böyle zırlıyor :good1: Egsozcu susturucunun içinde elyaf yok diye yapıyor demişti ;) Siz ne işlem yaptırdınız. son sustucu tip olarak orjinaline çok benziyor sadece çıkışı çift gibi :p

Delik yok hocam, :) üstte açıkladım umarım beğendiniz.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

çok başarılı bir çalışma olmuş emeğinize değmiş ama 1 depoda 2 litre daha fazla harcarsınız artık :s

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
çok başarılı bir çalışma olmuş emeğinize değmiş ama 1 depoda 2 litre daha fazla harcarsınız artık :s

Çok teşekkürler beğenmenize sevindim, Banada fazla yakmaya başlayacakmışım gibi geliyor :s

Ses güzel olmuş :good1:

Canlı da dinlemek lazım bunu :)

Teşekkürler hocam,yolunuz düşerse beklerim,daha 20 gün Sivas'da olacağım. Canlı iken daha hoş tabiki. Normal dış çekimden memnunum fakat araç üstü görüntüde ses çok başarısız kayıt olmuş. Ben içerde çok daha fazla detay duyuyordum :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bu arada polislerin yüksek sesli araçlara karşı bir tutumu varmı? Gerçi okadar yüksek ses değil benim uygulama fakat,bir arkadaş söyleyince size sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Türkay Beşel

Güzel olmuş;fakat umarım bu sizi gaza getirip hız yapmanıza sebep olmaz.Kazasız,belasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yerinde bir değişiklik olmuş, ses tam kıvamında bana göre ne kafa ütülüyor nede sessiz güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Tüm yorumlar için teşekkür ederim. Beğenmenize çok sevindim. Can Uzunefe ve Ahmet Kıyak hocam polis konusunda aydınlattığınız için sağolun,zaten hem tasarruf hemde dikkat çekmemek için 2.400 deviri pek geçmiyorum. Yinede bazen insanların baktığını hissetmeye başladım.Hem Ford bu! tabi bakacaklar... :p

tarihinde Semih ?zgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Tüm yorumlar için teşekkür ederim. Beğenmenize çok sevindim. Can Uzunefe ve Ahmet Kıyak hocam polis konusunda aydınlattığınız için sağolun,zaten hem tasarruf hemde dikkat çekmemek için 2.400 deviri pek geçmiyorum. Yinede bazen insanların baktığını hissetmeye başladım.Hem Ford bu! tabi bakacaklar... :good1:

hava filtresinin yanında minik bir kutu var adı resenator olması lazım belkide yoktur sizin araçta bilemiyorum ... birde onu çıkartıp sesi denesenize ...

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
hava filtresinin yanında minik bir kutu var adı resenator olması lazım belkide yoktur sizin araçta bilemiyorum ... birde onu çıkartıp sesi denesenize ...

İlk kez duyduğum bir parça, görevi nedir?

Yorum bağlantısı
Osman Öksüz

Zevkler tartışılmaz dedikleri bu olsa gerek. Bu ses benim araçtan çıksa bozuk diye tamirciye götürürüm herhalde :unsure2:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
Zevkler tartışılmaz dedikleri bu olsa gerek. Bu ses benim araçtan çıksa bozuk diye tamirciye götürürüm herhalde :)

:D Hocam haklısınız ama oldum olası sese önem veren biriyim. Yinede teşekkürler.

Melih ve Erkay bey teşekkürler. Zaten çok abartı olsun istemedim,başarılı oldu planlarım. Ben hala Anıl beyin bahsettiği resenator'un ne olduğunu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

gayet tatlı bir ses olmuş. :D yeterli sevide.trafikte sorun olacağını düşünmüyorum.bu sesten sonra açık hava filtresini iyice düşünürsün. :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

basit olarak resenator un görevi susturucudur diye biliyorum. Sökülmesinde filtreden önce olduğu için bir sıkıntı yok içeri birşey kaçmasın diye tülbent yada sineklik konulabilir. Dezavantajı zararı varmı bilmiyorum fakat ben sökeli 7 sene falan oluyor. Filtreyide sık değiştirdiğimden sıkıntı olcağını sanmıyorum.

Çıkan booop boppp sesini engeller.

http://myfordfocus.com/how-to/resonator.htm

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
gayet tatlı bir ses olmuş. :D yeterli sevide.trafikte sorun olacağını düşünmüyorum.bu sesten sonra açık hava filtresini iyice düşünürsün. :rolleyes:

Açık hava filtresi işime gelmiyor malesef hocam. Focus Ilerde filtre boğazı motor bloğunun biraz arkasında kalıyor,buda sıcak hava demek. Kit ile öne almak ise bana çok masraf. Onun yerine KN kapalı filtre düşünüyorum.

basit olarak resenator un görevi susturucudur diye biliyorum. Sökülmesinde filtreden önce olduğu için bir sıkıntı yok içeri birşey kaçmasın diye tülbent yada sineklik konulabilir. Dezavantajı zararı varmı bilmiyorum fakat ben sökeli 7 sene falan oluyor. Filtreyide sık değiştirdiğimden sıkıntı olcağını sanmıyorum.

Çıkan booop boppp sesini engeller.

http://myfordfocus.com/how-to/resonator.htm

Teşekkürler. Yarın deneyeceğim sonuçları burdan yazarım. booop bopp sesi nasıl bir ses merak ettim :f1:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Teşekkürler. Yarın deneyeceğim sonuçları burdan yazarım. booop bopp sesi nasıl bir ses merak ettim :good1:

sesi duyunca anlıycaksın ne demek istediğimi ;) direk bopp booop ;) bedavaya yapılcak en guzel mod. bu plakalık iptalinden sonra :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...