İçeriğe Yönlendir

Agr Ventil Problemi

Guest Mustafa Bozkurt

Recommended Posts

Guest Mustafa Bozkurt

slm arkadaslar benim aracim 2006 ford focus II 2.0 tcdi 136 pies.arabami aldiktan 6 ay sonra araba gaz yemedi bir an sonra acildi ford servisine getirdim almanyada dediler agr ventil degisecek ve isiticilar degisecek degisti.6 ay böyle kullandim ve tekrar ayni arizayi yapti gaz yemedi yani tekrar gittim servise agr ventil yine bozulmus dediler ve oda yag radyötürünü bozmus dediler yine degisti 1 ay böyle kullandim tekrar yapti ariza tabi yine servise gittim ayni seyler.en son 1 sene kullandim yine yapti ve servise gitmedim cünkü güvenmiyorum artik.araba hala ara sira yapiyor ama otobanda basinca 200 -210 gidiyor ara sira yapiyor ya kalkis yaparken yada kücük viteslerde kücültünce vitesi ya da büyüttükten sonra gaza basinca birden ara sira.simdi sizin basinizida böyle bir sey geldimi sizce bu arabada bu hastalikmi yoksa servismi hatali yapti ne yapabilrim bu problemi nasil asabilirim arabamda baska bir problem yok memnunum aslinda ama bu agr ventil isi moralimi bozuyor yardimlarinizi bekliyorum tesekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Egr ventili (subabı) ve motor ısıtıcı bujileri değişecek. Yalnız sizdeki motor için, egr sistemi iptal eden program yetkili servislerde mevcut, keşke yetkili servise gitseydiniz, bedavaya işiniz görülürdü.

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Bozkurt

zaten yetkili servise degistitdirmistim hemde 3 kez isiticilarda degistmisti arabamin garantisi bitti o yüzden simdi gitmek mistemiyorum artik.aten güvenmiyorumda yetkili servise 3 kere onlar yapti yine ayni ariza yine ayni ariza bu 4. oldu daha gitmedim simdi sizlerre fikir danismak istiyorum almanyada agr abgasrückführung yani türkiyede egr olarak biliniyor arabanin normal cekisinde hic bir sey yok ayni ama yakit artiyor ben kesin bir cözüm ögrenmek istiyorum.yetkili ford servisi yapmisti arabami

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yedek parça garantisi var? Ford kısaltmalarda ingilizceyi kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Bozkurt

yedek parca garantisi var ama burda yani almanyada iscilik pahali simdi biz burda agr(egr)ventil iptal edersek sorun cözülürmü

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.6 tdci için iptal yok, 2.0 tdci için iptal var. Egr yi iptal ettirip, o parça kaynaklı sorun yaşamassınız, ısıtma bujileri ayrı konu tabii.

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Bozkurt

insallah cözüm olur ama merak ettigim madem bu egr olmayincada oluyor ya da eger fazla bir ise yaramiyorsa neden bu parcayi arabaya takiyorlar hocam olmasada oluyor bu burda yazilanlara bakarsan dahada iyi oluyormus

Yorum bağlantısı
Misafir
insallah cözüm olur ama merak ettigim madem bu egr olmayincada oluyor ya da eger fazla bir ise yaramiyorsa neden bu parcayi arabaya takiyorlar hocam olmasada oluyor bu burda yazilanlara bakarsan dahada iyi oluyormus

yanlış düşünüyorsunuz.forumda egr diye aratın.çok tartışılıp çok değerli bilğiler paylaşılmıştır.işlevini anlayacaksınız.sökülünce neden etkisi yokmuş varmış sorusunada yanıt bulursunuz.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çetiner

Bende bu Egr konusunda çok bilgi sahibi olamadım iyice kafam karıştı iptal ettirsek mi ettirmesekmi,ettirmezsek arabayı iyice kasar duruma geldi ne yapmak lazım?1.6 TDCİ için.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çetiner

Evet o başlığı okudum ama sonuçları hakkında halen karar vereilmiş değilim,servis ısrarla Egr yi iptal etmek istemiyor,fabrika etmeyin diyormuş.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)

EGR iptali legal değil, Fabrikanın EGR iptaline yanaşmaması çok normal, Almanya'da ESP'niz var ve ESP modülü arızalı ise muayeneden geçemezsiniz.

EGR iptal edilince Egsoz Muayenesinde sorun çıkmasın?

Türkiye'de Egsoz muayenesinde sorun olmuyor demeyin, Gaz Analiz cihazlarının çoğu kalibresiz, ya da herkesi geçirecek şekilde ayarlı...

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Bozkurt

valla almanyada iptal ettirmek yasak cünkü guya cevre kirliligi icinmis o muayne olsa muayneden gecmezmis daha arastiriyorum türkiyede iptal edilince daha iyi oluyor diyorlar arabayi ama sizde arastirin

valla ettirenler pisman degil ama hepsi soruyorum daha iptal edeli 6 ay ya da en fazla bir sene olmus su anda iyi görünüyor yani memnunlar ama ilerde bir problem olurmu bilemem ben hala aratiriyorum

evet haklisiniz onu arastirdim muayneden gecmesi zormus artik baska cözüm yollari bulacagiz temizletecegiz yani egr yi ya da daha iyi bir ustaya getirecegiz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...