İçeriğe Yönlendir

Ankara Sigorta Mı? Aman Ha!

Özkan Yenigün

Recommended Posts

Özkan Yenigün

Başlıktan da anlaşılacağı gibi Aman diyorum başka birşey demiyorum.3 kuruş fazla olsun başka sigorta olsun...Beni cileden çıkarttılar...Kaza tespit tutanağında alkol sıfır yazmasına rağmen hala benden alkol raporu isteniyor...Bu ne saçmalıktır ya...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
polis tutmadı mı tutanağı?

Eğer polis tutmadıysa istemeleri normal.

Sizi sigorta şirketiyle neden muhattab ediyorlar ki?

Tersi..

Polis tutanak tuttuysa bu rapor istenir,

Polis tutmadıysa gerek yok..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
polisin tuttugu yeterli oluyor.çünkü o olay yerinde kontrol yapıyor.

trafik kazası geçirip polis tutanagı tutturmuş biri olarak söylüyorum bunu.

diğerinde siz tutanak tutuyorsunuz ve sizin beyanınızın resmiyet kazanması için rapor istiyorlar...

en azindan sigorta şirketinin bana söylediği bu ( ankara sigorta)

Nihan Hanım,

Taraflar arasında anlaşma tutanağı tutuldu ise alkol raporu istenmez.. İki taraf İmzaladığı zaman, resmi bir evrak olur.

Eklenecek belgeler; Ruhsat fotokopisi, ehliyet fotokopisi ve trafik sigortası fotokopisidir.

Tutanağı polis tuttuysa, alkol muayenesi yapmak zorundadır, yada hastaneye gönderip yaptırmak zorundadır, yaptıysa yada yaptırdıysa bunun sonuç raporunun olması gerekmektedir. Tutanağa yazmış olması yetmez.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar... Bu konuda sigorta şirketleri farklı tutum sergileyebilirler..

Bana göre; kaza tutanağında polisin alkol olmadığını belirtmesi ve bu tutanağı imzalamış olması bu testi yaptığını gösterir.

Ödenebilir..

Ancak bu belgeyi isteyen şirkete de bu belgeyi istediği için kötü diyemem.. Özellikle tek taraflı bir kazada ısrarla istemesi normaldir.

Çözüm; Tutanağı tutan polis bulunur, kaza günü testin yapıldığı cihazdan aynı rapor tekrar basım olarak çıkarılır. Sigorta şirketine gönderilir, kavga biter..

pardonnn :D :lol2:

Önemli değil :D

Yorum bağlantısı
Misafir
Başlıktan da anlaşılacağı gibi Aman diyorum başka birşey demiyorum.3 kuruş fazla olsun başka sigorta olsun...Beni cileden çıkarttılar...Kaza tespit tutanağında alkol sıfır yazmasına rağmen hala benden alkol raporu isteniyor...Bu ne saçmalıktır ya...

Polisler ölçüm yaptığı zaman kaza tespit tutanağına alkol raporunu eklerler. Adli tıpta yapıldıysa muayene, o rapor eklenir. Sizdeki sorun nedir?, doğrusu çok anlayamadım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yaralanmalı kaza harici polis tutanak düzenliyor mu veya resmi plakalı araç karışmamışsa ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Tek taraflı kazalarda, karşıdaki araç kamuya aitse, taraflar anlaşmaya yanaşmıyorsa, taraflardan birinin alkollü olduğu düşünülüyorsa polis çağrılıyor. Kırıkkalede ortada arkadaki aracın bize vurması, akabinde öndekine temas ettiğimiz kazada, öndeki araç sahibi biz araçtan inene kadar çağırmıştı trafik polisini ve 5-10 dk. içinde intikal etiller Serkan Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
(düzenlendi)

Benim kaza tek taraflı değildi...Polis olay yerine çağrıldı promil kontrolu yapıldı.Tutanak tutuldu...tutulan bu tutanakta zaten alkol promil değeri yazıyoken; benden böyle bir belgenin istenmesi çok garibime gitti..Aradığım da sigortayı tutanakta promil değerinin yazdığını neden benden hala belge istenildiğimi sorduğumda; yanlış yazılmış olabileceği gibi saçma sapan bir neden ortaya sürüldüğünde zaten kan beynime sıçramıştı....Neyse uzatmatım Devletin resmi belgesinde alkol promil değeri yazıyorken, neden hala gereksiz bir belge daha istenir?...

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
Benim kaza tek taraflı değildi...Polis olay yerine çağrıldı promil kontrolu yapıldı.Tutanak tutuldu...tutulan bu tutanakta zaten alkol promil değeri yazıyoken; benden böyle bir belgenin istenmesi çok garibime gitti..Aradığım da sigortayı tutanakta promil değerinin yazdığını neden benden hala belge istenildiğimi sorduğumda; yanlış yazılmış olabileceği gibi saçma sapan bir neden ortaya sürüldüğünde zaten kan beynime sıçramıştı....Neyse uzatmatım Devletin resmi belgesinde alkol promil değeri yazıyorken, neden hala gereksiz bir belge daha istenir?...

Alkol raporu istenen evraklar arasındadır. Tutanağın tutulduğu kararkoldan talep edip alabilirsiniz. Üzerine imza atılan bir belgedir alkol raporu ve resmiyet taşır. Hukuki süreçler için imzalı örneği dosyanızda bulunmalıdır.

Saygıalrımla.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

devlet kapısına işin düştüyse yandın arkadaş...geçmiş olsun kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

Bence işin sıkıntısı devletde değil

herzamanki insanda.

herkes film çevirmiş kurallar onun için zorlaştırılmış

zor olan okadar okadar yük içinde birde sıkıntı bir personele düşersen

bak şu eğlenceye

işler yürümez oluyor

yahu nereden geldik buraya

Yorum bağlantısı
Nedim Öner
Devletin resmi belgesinde alkol promil değeri yazıyorken, neden hala gereksiz bir belge daha istenir?...

Alkol ölçümünün kaza raporunda yazılması ve ekstradan ölçüm cihazı çıktısı istenmesinin garipliği durumu, eskiye dayanıyor. Evvelce; alkol ölçüm cihazları, ölçüm raporu çıktısı veremezdi ve ölçümleri hafızasında tutamazdı. Ölçüm yapılır ve sonuç, kaza raporuna elle yazılırdı. O zamandan kalan şablon hala kullanıldığı için, kaza raporu (Yani; trafik kazası tespit tutanağı) üzerindeki elle yazılan bölüm hala mevcut...

:) Ya polis yalan söylüyorsa :good1: Kendi memuruna güvenmeyen yasalara sahibiz ne yazık ki.

Diğer bir neden de, Ahmet beyin belirttiği nedenle alakalı biraz da... :good1: Mesela Alman polisi, eline tabancaya benzer portatif radar ölçüm cihazını alır, uzaktan aracınıza tutar. Cihazda yazan rakam limiti geçmişse, durdurur cezanızı yazar. Kimse de "Hani bunun kamera kaydı, hani bunun ispatı?" diye sormaz... Ya bizde? "Yok kardeşim, adam zurna gibi sarhoş olsa da, illa imza atacak, imzalamazsa kabul etmem. Hatta imzalasa da kabul etmem, sen bir de kanından ölçtür bakalım." diyen, devletin yetki verdiği görevliye, "Ben yine de güvenmem", kaza raporuna yazsa da, bir de cihazın raporunu isterim diyen, "Hukuk" sistemi oldukça, daha çok mağdur oluruz ve olursunuz.... :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Aslında burda garip bir uygulama yok. Kredi kartı ile şifresiz alışveriş yaparsanız imza atarsınız. Nedeni daha sonra alışverişe itiraz olursa, taraflara göre haklılığı ispat etmektir. Yani bu uygulamayı ters mantıkla düşündüğünüzde iki tarafta korunur.

Diyelim ki, kaza tutanağında yanlışlıkla alkollü yazıldınız. Art niyet yok, kötü niyet yok. Nasıl ispat etmeyi düşünüyorsunuz? Alkol miktarı kandan her saat azaldığı için ispat şansınız yok. İşte o zaman diyeceksiniz ki, alkol raporunun çıktısını alacağım. İmzasızsa ve çıktıda alkollü gözüküyorsanız hakkınızı ararsınız. İmzalı ve çıktıda alkolsüz gözüküyorsanız yine suçsuzluğunuzu ispatlarsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...