İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Lovato Lpg Hakkında

Gökhan Karabulut

Recommended Posts

Gökhan Karabulut

arkadaşlar aracımız 2. el olarak uygun bir fiyata aldım ve aracın ses probleminden başka bir sıkıntısı olmadığını düşünüyorum (bindiğim kadarı ile) aracımıza görsellik açısından bir takım işlemler yapılacak fakat öncelikle yüksek yakıt konusunu çözmeyi planlıyorum bunun içinde işçiliğine çok güvendiğim bir ustan atiker ve lovato takıyor hafta sonu gittim ve konuştum lovato taktırmaya kararverdim sebebi gerek enjektörlerinin sessizliği gereksede ustamın tavsiyesi üzerine depo olarak yeni çıkan daha doğrusu önceden ne gördün ne de duydum 30 lt lik ince stepme büyüklüğünde depolar çıkmış ondan takılacak ve her hangi bir sorunda %100 para idaesini garanti ediyor. fiyat olarakta 1.250 tl fiyat aldım 10 taksit düşüncelerinizi paylaşırsanı sevinirim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar

Nerde Taktırıcaksınız Bilmiyorum Ama Öz Oto da taktırmayın .. Enjektörlerin sesine gelince usta banada aynısını soyledi fakat kaputu kapalıyken bile içerden yine enjektör sesini duyabiliyorum ama usta sessiz olduğunu iddaa ediyor demek ki daha sesli çalışanlarıda varmış diyorum ..

Fiyata hepsi aynısını soyluyor 1200 peşin 1250/10 taksit

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
arkadaşlar aracımız 2. el olarak uygun bir fiyata aldım ve aracın ses probleminden başka bir sıkıntısı olmadığını düşünüyorum (bindiğim kadarı ile) aracımıza görsellik açısından bir takım işlemler yapılacak fakat öncelikle yüksek yakıt konusunu çözmeyi planlıyorum bunun içinde işçiliğine çok güvendiğim bir ustan atiker ve lovato takıyor hafta sonu gittim ve konuştum lovato taktırmaya kararverdim sebebi gerek enjektörlerinin sessizliği gereksede ustamın tavsiyesi üzerine depo olarak yeni çıkan daha doğrusu önceden ne gördün ne de duydum 30 lt lik ince stepme büyüklüğünde depolar çıkmış ondan takılacak ve her hangi bir sorunda %100 para idaesini garanti ediyor. fiyat olarakta 1.250 tl fiyat aldım 10 taksit düşüncelerinizi paylaşırsanı sevinirim.

Lovato taktırırsan sorun yaşamazsın bendede lovato var aşağı yukarı 1 yıldır hiç sorun olmadı arıza lambam yanmadı enjektör sesi hiç yok ve çok güzel bir kit. Tek dikkat edeceğin hususlar şunalr:

1: Lpg enjeksiyonunu takarken emme manifolduyla arası olabildiğince kısa tutulsun ve aradaki hortumun uzunluğu 10cm'yi geçmesin.

2: Regülatör ve filire enjeksiyonların yukarı kısmına monte olsun ve lpg enjeksiyonu ile mesafe yakın olsun

3: Aracınızın lpg enjeksiyon memesi 1.6 motor ise B nozzle 2.0 ise D nozzzle olmasına dikkat edin.

Ustaya siz tarif edin bu şekilde monte etmeye çalışsın baştan sağma yapmasın yoksa sorun yaşarsın.

Linki incele istersen.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Focus-cin-...ya-t198261.html

Yorum bağlantısı
Gökhan Karabulut
Nerde Taktırıcaksınız Bilmiyorum Ama Öz Oto da taktırmayın .. Enjektörlerin sesine gelince usta banada aynısını soyledi fakat kaputu kapalıyken bile içerden yine enjektör sesini duyabiliyorum ama usta sessiz olduğunu iddaa ediyor demek ki daha sesli çalışanlarıda varmış diyorum ..

Fiyata hepsi aynısını soyluyor 1200 peşin 1250/10 taksit

mavi togaz yusuf usta ama tartarini marka aracta vardı serviste lovtoda ama lovatonun ki baya bir sessiz diğerine nazaran

Lovato taktırırsan sorun yaşamazsın bendede lovato var aşağı yukarı 1 yıldır hiç sorun olmadı arıza lambam yanmadı enjektör sesi hiç yok ve çok güzel bir kit. Tek dikkat edeceğin hususlar şunalr:

1: Lpg enjeksiyonunu takarken emme manifolduyla arası olabildiğince kısa tutulsun ve aradaki hortumun uzunluğu 10cm'yi geçmesin.

2: Regülatör ve filire enjeksiyonların yukarı kısmına monte olsun ve lpg enjeksiyonu ile mesafe yakın olsun

3: Aracınızın lpg enjeksiyon memesi 1.6 motor ise B nozzle 2.0 ise D nozzzle olmasına dikkat edin.

Ustaya siz tarif edin bu şekilde monte etmeye çalışsın baştan sağma yapmasın yoksa sorun yaşarsın.

Linki incele istersen.

teşk. ederim

1. ve 2. şıkta belirtilen olayları ustam kendisi söyledi böyle olursa daha iyi olur diye 3. maddede belirtilen konuyuda ben ileteim. tekrar teşk.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Focus-cin-...ya-t198261.html

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel

Aman lpg enjeksiyon memesi takılırken dikkat et motora uygun takılmalı yoksa yakıt tüketiminde, rölantide, sorun yaşarsın hepsinden önemlisi hangi kiti takarsan tak uyumlu meme takılmazsa enjektörlerin sesli çalışır ve ecu kalibrasyon tutmaz.

Aşağıda ki linkete benim arabanın fotoları var motor kaputu açık fotosuda var lpg kiti gözüküyor bendede lovato var incele istersen.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/2009-Focus...el-t212026.html

Yorum bağlantısı
Gökhan Karabulut

montaj konusunda ve uygun parçalar konusunda pek şüphem yok bilgin teşk. ederim bu arad araban çok şık olmuş

body kit ve lastiği nerden aldın aceba sana maliyeti ne kadar oldu birde ekler fibermi plastikmi?

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel

Buda farklı açıdan çekilmiş fotoğraf Lovatonun nasıl takıldığını bu fotodan daha net görebilirsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...