İçeriğe Yönlendir

Apartman Önünü Kendime Ait Park Yeri Yapmak Istiyorum?

Ahmet Taşkın

Recommended Posts

Ahmet Taşkın

arkadaşlar çok park sıkıntısı olan bir mahallede oturuyorum ve apartmanımız da istekli olanlarla apartmanımızın önünü park yeri olarak kendimize ayırmak istiyoruz yani herkes kendi kazığını çakıcak gelince kendi aracını koyucak

bunun için belediyeden izin alınıyormuş ve ayda 47 lira gibi bir ücret ödeniyormuş bu konu da bilgisi olan arkadaşlardan konu hakkında yardım istiyorum

ikinci olarakta böyle birşey olursa eğer arabaları çizmemesi için zincir yerine ne gibi uygulamalar yapılabilir ?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Böyle birşey İstanbulda da varsa iyimiş ben de alıyım... :D

Desi'nin uzaktan kumandalı bariyeri var, yere sabitli ondan alırsınız..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

sorun zincirden ziyade zinciri resmi olarak dikebilmekte o nasıl oluyor ?

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

kaldırım işgal harcımı? vergisi mi? ne tam bilmiyorum ama ... Esnafların kaldırıma taşma olayından bahsediyorsunuz sanırım ,esnaflarlar kaldırıma mal koyabilmek veya tezgah açabilmek için ödüyorlar ama araç koymak için nasıl olur bilemem

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
arkadaşlar çok park sıkıntısı olan bir mahallede oturuyorum ve apartmanımız da istekli olanlarla apartmanımızın önünü park yeri olarak kendimize ayırmak istiyoruz yani herkes kendi kazığını çakıcak gelince kendi aracını koyucak

bunun için belediyeden izin alınıyormuş ve ayda 47 lira gibi bir ücret ödeniyormuş bu konu da bilgisi olan arkadaşlardan konu hakkında yardım istiyorum

ikinci olarakta böyle birşey olursa eğer arabaları çizmemesi için zincir yerine ne gibi uygulamalar yapılabilir ?

belediyeye ödeyeceğiniz işgaliye parası ile halledebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

konuyu bilen arkadaşlar biraz daha açabilirler mi nasıl yapıldığıyla ilgili

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Apartman önündeki kaldırımdan mı yoksa yoldan mı bahsediyorsunuz?

Yola tek bir çivi çakamazsın...

Kaldırıma da belediyenin izin vereceğini zannetmiyorum...

konuyu bilen arkadaşlar biraz daha açabilirler mi nasıl yapıldığıyla ilgili
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

kaldırım genişçe yani dikleme bile araç alabilse de sadece kaldırım 2 küçük dükkan olunca onlar istemeyeceğinden yol için düşünüyoruz sadece zaten yola araba koyabiliyoruz ama parsellemek istiyoruz kendimize

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

İstanbulu bilmemm ama, Eskişehirde Ayda 50 liraya aracınızı aylık olarak kapalı otopark'a bırakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Galiba yakında güvenilir bir otopark yok...Ben kaldırım zannediyordum yola izin vereceklerini sanmam.İstanbulda çoğu kişi izin almadan öle zincirle çeviriyor isterseniz bir şansınızı deneyin...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Ortaköy de geceliği 50 TL :good1:

Okadar da değil ya 30TL veriyorum ben :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Ortaköy de geceliği 50 TL :good1:

cupra olunca vale ye veriliyor anlaşılan :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

İşgaliye işi eskide kaldı. Belediyeler pek izin vermiyorlar artık. Emsal teşkil edeceğinden ve bunun sonunun gelemeyeceğinden dolayı sıcak bakılmıyor bu tarz isteklere.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

kaldırım da çok uygun aslında geniş ama dükkanlar olduğu için apartman pek sıcak bakmıyor ben aslında çapraz kaldırım kullanmak yanayım ama şuan için o pek mümkün değil tek apartmanın önündeki yol kenarı için düşünebiliyoruz ama bakalım artık

aslında apartmanın arkaya doğru kısma 4 araba üst üste sıkıştırılabilir ama birinci kattaki yaşlı komşularımız bundan bir 15 yıl evvel sıcak bakmadıkları için onlara hürmeten o alanı da değerlendiremiyoruz

emin olun bu park yeri yüzünden arabayı gerekmedikçe çıkaramıyorum geceleri 40-45 dakika döndüğüm beklediğim oluyor

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
(düzenlendi)

Hatay semtinde mi oturuyorsunuz? Ben de 1 sene kadar oturdum, ne çektiğimi bir ben bilirim :)

Bahsi geçen yer yol ise yolun şahıslara tahsisi yasal olarak mümkün olmadığından bir işlem yapılamaz. Gene de belediye imar müdürlüğüne gidip yapılabilecek birşey olabilirmi diye görüşmenizde fayda var. Apartman ön bahçesi gibi özel mülkiyette bir yer ise apartman ortak kararı alarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

tarihinde Sayg?n Can O?uz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

hatay yakınları diyebiliriz doğru tahmin :)

düşündüğümüz yer sokak arası yol kenarı ama sanırım bu mümkün olmayacak yine de bizim yöneticiyi ikna edeyim ben en azından kaldırımla ya da yolla nasıl değerlendirebiliriz öğrenir artık belediyeden

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şunu sorayım?

Hiç 1.5 saat park yeri aradığınız oldu mu??? Olmadıysa, ben bile apartmanımın önüne anıt dikmiyorsam, sizinde yaptırmanıza gerek yoktur derim...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

yer beğenmeme gibi bir lüksüm yok zaten bulduğun yere park ediyorsun civar mahalleleri de sürekli turlayınca zor yani akşam eve yatmaya değil yine çalışmaya geliyorsunuz vakit çok kıymetli siz o vakti park bulcam diye harcıyorsunuz birde o kadar yakıt yakmak hiç hoşuma gitmiyor

aile fertlerinden biri bazen ya sen bırak bizi diyorlar diyorum taksiye binin parasını ben vercem

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Şunu sorayım?

Hiç 1.5 saat park yeri aradığınız oldu mu??? Olmadıysa, ben bile apartmanımın önüne anıt dikmiyorsam, sizinde yaptırmanıza gerek yoktur derim...

Sani Bey, ben herhalde 1.5 saat park yeri arayacak olsam hiç uğraşmaz arabayı iş yerinin önüne çeker arabada yatar sabah direk işe giderdim:)

Yorum bağlantısı
  • 12 yıl sonra...
Azad Mirzade

Keşke olsa böyle bir şey, valla yer aramaktan arabaya binesim gelmiyor.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

12 yıl sonra gelip cevap yazacağım. Saati kurdum. :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

2023 yılı konu hortlatma ödülünü Azad kazanıyorrrrr😁

Kesin gargençuaya yakın olan o sulu gezegendeydi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...