İçeriğe Yönlendir

Focus Lancer Takası

İbrahim Akkaya-2

Recommended Posts

İbrahim Akkaya-2
5. senemdeyim malesef 6. senede biter diye umut ediyorum :D Demirbaş olmassak iyi :rolleyes:

6'da biterse iyi artık mezun olma zamanı gelmiş yoksa dediğin gibi artık üzerine bir demirbaş no yapıştırmaları an meselesi :) bu arada üniversite ile yaştasın :blink:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
6'da biterse iyi artık mezun olma zamanı gelmiş yoksa dediğin gibi artık üzerine bir demirbaş no yapıştırmaları an meselesi :D bu arada üniversite ile yaştasın :f1:

Evet ilk mezunu olacaktık mezun olsaydık tabi :nazar:

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

hayırlısı olsun ;) haber bekliyoruzz..bence mantıklı görünüyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya-2

Aracı normalde C.tesi günü yakından görecek ve test edecektim ancak Lacer'a LPG kiti ve spoiler takılması ve benim Focus'unda baskı balata fren işlemleri için uygun vakit bulamadık artık önümüzdeki haftaya kaldı. Bir hafta daha aracı denemek için beklemem gerekecek.. İzlenimlerini ve takas durumunun sonucu tabiki burdan sizinle paylaşacağım.. Genelde yapılan yorumlardan da yola çıkarak şuan için bu takısın olması yönünde düşüncem ancak tabiik yakından görüp kullanmadıkça kesin bişey diyemiyorum..

Başka bir Lancer'a dışardan şöyle bi baktım görünüşü hoşuma gitti ama iç kabin çok basit gösterişsiz duruyor, Focus ile kıyaslayınca iç kabin dizaynı bayağı düşük sıradan ama tabiki içine oturmadan bişey söylemek yanlış olur..

Bilgisi olan arkadaşların yorum, öneri ve tavsiyelerini halen bekliyorum.. Herkese çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya-2
İç tasarımı gerçekten çok boş duran bir araba. Ama avrupa arabaların tokluğunu verebilen nadir japonlardan.

Her ne kadar içine oturamamış dışardan bakmış olsam da ilk izlenim olarak iç dizayn biraz hayal kırıklığı oldu gerçekten o model ve o kasa bir araca bu şekilde bir kabin hiç yakışmamış ama tabi içine oturunca belki daha farklı hisler uyandırabilir..

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya-2
Doğru, içi gerçekten boş ve baştan savma bir iç tasarımı var. Ama kısa süre bile kullansanız kalitesini anlarsınız. Honda, Toyota gibi markaları defalarca kullandım ama Lancer beni çok şaşırtmıştı. Çünkü Japon arabaları genelde avrupa araçlardaki gibi tok bir his vermez. Ama lancer gayet tok ve rijit bir araba olduğunu hissettiriyor. Uzun yol deneyimim olmadı o yüzden yol tutuş, sürüş dinamiği vs. konularında bir yorum yapmam yanlış olur, ama uzun yolda üzmeyeceğini düşünüyorum. Kendi model yılındaki ve sınıfındaki araçlarla arasındaki fiyat farkı düşünüldüğünde binmek için araba arayanlara iyi bir seçenek bence. Ama bir de donanım yönü var. Donanım olarak da çok bir beklentiniz olmasın. Ekstraları olmayan bir araba. Ama ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü donanımı da var. O yüzden Focus için söyleyecek olursam eğer Ghia donanımında bir aracınız yoksa bu da çok önemli değil. Japon arabaları zaten mekanik ve elektronik açısından rüştünü ispatlamış. Motorları her türlü eziyete gelir türden. Yağı suyu tam olduktan ve bakım periyotları aksatılmadıktan sonra kolay kolay sorun çıkarmazlar.

Minimum 1,5-2 sene kullanmak için araç bakıyorum.. Hani hemen satayım derdim yok, benim için en önemli kıstasların biri performans ve sorunsuz olması.. Zırt pırt bakım istememesi önceliklerim.. Şuan kullandığım araç Ghia donanımlısı olduğu için biliyorum ki bazı özelliklerini arayacağım.. ama sürüşünden bu kadar zevk almanız isteğimi arttırdı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...