İçeriğe Yönlendir

Türkçe İsimli Ford!

Burhan Kahraman

Recommended Posts

Burhan Kahraman

Türkçe isimli Ford!

Türk çalışanlardan yönetime mektup var!

20 Ocak 2011 Perşembe, 15:25:51

Almanya'nın Köln kentindeki Ford otomobil fabrikasında çalışan Türk işçileri, şirket yönetiminden Türkçe isimle bir araç üretilmesini istedi.

Ford'daki işçi sendikasında görev yapan Metin Şirin, bu yıl Türklerin Almanya'ya gelişinin 50. yılının kutlanacağını hatırlatarak, "Bu nedenle Ford yönetimine bir mektup yazarak, yeni bir araç üretilmesi durumunda isminin Türkçe olmasını istedik" dedi.

"Alternatif Liste" adlı bir oluşum kurduklarını ve bu oluşumla göçmenlerin Alman toplumuna uyumu konusunda çalışmalar da yaptıklarını belirten Şirin, Almanya'da yaşayan Türklerin artık "misafir işçi" olmaktan çıktığını ve ev sahipliği konumuna geldiğini kaydetti.

Türk işçileri olarak 50 yıldan bu yana üretiminde çalıştıkları Ford'un birçok ödül aldığına da işaret eden Şirin, "Mektubumuzda aynı Taunus, Granada, Fiesta, Taurus bölge ve yer isimleri gibi, Türkçe bir isimle de araç üretilmesini istedik. Henüz daha yeni bir konu olduğu için gelişmeleri dikkatle izliyoruz" diye konuştu.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

inşallah gerçekleşir bugünde sayın Başbakan tusiad toplantısında Koç a yerli üretim bir otomobil fabrikası çalışmamız gerekiyor demiş

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Ford Tutku Ghia :)

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İstek güzel ama sanmıyorum yerine getirileceğini.Çince isim koyarlar yine de Türkçe koymazlar :)

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Ww yapmıştı böyle bir jest ( Bora ). Belki Ford'da yapar. :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya-2

Düşüncesi bile ayrı güzel.. Hayata geçirilirse bizden yana bayağı satışı olur gibi.. Arkadaşın dediği gibi Vw yapmıştı Bora ile, her ne kadar yurtdışında o kasaları Jetta ile satmış olsada Türkiye pazarına Bora olarak girmişti belki Ford'da böyle bir uygulama yapar aynı araç ama farklı isimlerle

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
İstek güzel ama sanmıyorum yerine getirileceğini.Çince isim koyarlar yine de Türkçe koymazlar :D

+1

Gıcıklık olsun diyede ingilizce: turkey (Hindi) koyarlarsa şaşmayın..

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Türkçe Ford diyince, aklıma maille gelen son Ford Otosan bülteni geldi, yeni fiesta lara Türkçe ikazları anlayan yeni bir ses sistemi entegre edilmiş sanırım :flowers:

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
Ww yapmıştı böyle bir jest ( Bora ). Belki Ford'da yapar. :(

gerçekten Türkiye ye jest olsun diye mi bu isim kondu?

ilk defa duyuyorum ancak; ömrü çok uzun olmadı nedense!

halbuki beğenilen ve tutulan bir modeldi golf gibi devam edilebilirdi üretimine!

ilginç...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Türk deyince akıllarına gelecek şeyler belli zaten...

Ford Hamam Comfort...

Ford Lokum Titanium

Ford Geceyarısı Expresi TitaniumX

Ford Besiktasim Oley...

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Türk deyince akıllarına gelecek şeyler belli zaten...

Ford Hamam Comfort...

Ford Lokum Titanium

Ford Geceyarısı Expresi TitaniumX

Ford Besiktasim Oley...

En alttaki olur Sami hocam, en uygunu o.. :(

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
En alttaki olur Sami hocam, en uygunu o.. :lol2:

Bu araç sadece Beşiktaş ilçesi ve çevresinde görülür :unknw:

Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)

F-ord-u

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Bu araç sadece Beşiktaş ilçesi ve çevresinde görülür :good1:

Bende Avcılar, hadımköy civarını gösteririm canımm..

Gıcıklık olsun diye ikitelliye Çalıkuşu Fatihimin yanına, Mecidiyeköye Sühacımın yanına, Arasırada bakırköye sana getiririm, senin söyledin şeye bak Mertim Canım.. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...