İçeriğe Yönlendir

Ford Fusion

Erman Gedik

Recommended Posts

Erman Gedik

arkadaşlar mrb forumda yeniyim çünkü ford fusuıon 1.6 2004 model aracımı yeni aldım arabaya yabancıyım,

1.gaz pedalına basınca motor kısmında pıs diye ses geliyor her gaza basmada bu ses geliyor.

2.Araç boşta iken cam otomatiğine bastığında araçtan çok hafif ses geliyor, farlar çok az da olsa kısılıyor

3.ARAÇ 37.750 KM DE ŞU AN , en son 32.000km de 2009 yılı 9.ay da bakım yapılmış ben aracıma bakım yapmak istiyorum ne gibi parçaların değişmesi gerekir ve adanada bildiğiniz bir çok iyi usta var mı

4.Aracım benzinli lpg takmayı düşünüyorum önerirmisiniz , cebime faydası olur mu ve hangi marka önerirsiniz.

5.Aracı çalıştırmak için marşa bastığımda arka hoparlörden 1 saniyelik bir çok olmasada pat ses geliyor, araç elektriği ile ilgili bir sorun mu yoksa hoparlörden kaynaklanan mı acaba

arabamdan şu an için memnunum, performansı çok iyi .ama bu yukarıda saydığım bazı sorunlar kafamı karıştırıyor, yardımcı olursanız sevinirim. çok teşekürler.

Yorum bağlantısı
Erman Gedik
Hoşgeldiniz Erman bey,aracınız hayırlı olsun,sorduğunuz sorulara bilgili arkadaşlar cevap vereceklerdir,ayrıca forumda ara bölümünü kullanıp orada araştırma yaparsanız oradada birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz fakat benim garibime giden 2004 model bir aracın 38.000 km'de olması,yani km'siyle oynanmadığına eminmisiniz? Sizin söylediğiniz problemlerin hiçbiriyle ben karşılaşmadım.

Evet ilk aldığımda benimde garibime gitmişti ancak daha sonraki yaptığım araştırmalarda belgeli bir şekilde servise giriş çıkışları kendim kontrol ettim.Km nin orjinal doluğuna kana

Yorum bağlantısı
Misafir

Eğer yetkili serviste yapılan bakımlarda triger kayışı değiştirilmedi ise bence ilk yapmanız gereken triger kayışını değiştirmek olmalı, diğer yağ filtre vs. kolay işler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

1 Numaraya cevap vereyim..

Gaza basılınca gelen tısss sesi hava emişinin sesi ve normaldir.

Gaza aniden basınca gelir yavaş yavaş basılınca o ses çıkmaz..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Güle güle kullanın aracınızı.

1-Pıss sesi Ersen'in dediği gibi emiş sesi, yolda giderken belirli devir aralıklarında gaz pedalının hafif okşanmasıyla pıssssss diye uzun uzun da çıkabiliyor :)

2- O ses devir düşmesinden kaynaklı biyerlerden gıcırtı, kayış vs. geliyordur zamanla çözülür. Devirdaimi kontrol ettirin ki zaten triger değiştiğinde el attırısınız büyük ihtimal. Farlar kısılıyorsa Akü çok iyi değil anlamına geliyor yada şarj alakalı diye biliyorum

3- Benim de aracım 2004 76bin km de ve geçenlerde bende trigeri falan değiştirttim. Yıldan kaynaklı sizinde ihtiyacınız var bu şeylere.

4-2007 den beri lpg kullanıyorum zavoli marka, Çok memnunum ve 10bin tl kardayım :) Hani derler ya lpg motoru bitirir, Motor yaptırsam bile hala kardayım :)

Şakası bir yana, Lpg montajı düzgün yapılır ve kaliteli bir kit tercih edilirse çekişte falan bir sıkıntınız olmaz ve yakıtınızda makul seviyelerde olur %40lık bir kar söz konusu ;)

Pipolu diye tabir edilen sistemden uzak durun, manifoltu deldirmicez diye, benzinli kullanımdaki tepkime ve verimlilikten ödün vermeyelim.

5- Sesin, hoparlörün patlak olduğundan dolayı olacağını sanmıyorum (amma devrik cümle oldu) . şase yapıyordur herhalde, tam bilmiyorum başıma gelmedi hiç.

Yorum bağlantısı
Erman Gedik
1 Numaraya cevap vereyim..

Gaza basılınca gelen tısss sesi hava emişinin sesi ve normaldir.

Gaza aniden basınca gelir yavaş yavaş basılınca o ses çıkmaz..

Evet aynen öyle oluyor.yavaş yavaş basınca o ses gelmiyor ancak birden basınca tıs diye ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Burak İşler

erman bey umarım sorunlarınız çözülür benim merak ettiğim form kurallarına aykırı değilse ve sizin içinde sorun olmazsa fiyatını yazarmısınız

Yorum bağlantısı
Erman Gedik
erman bey umarım sorunlarınız çözülür benim merak ettiğim form kurallarına aykırı değilse ve sizin içinde sorun olmazsa fiyatını yazarmısınız

sıkı bir pazarlık SONUCU 16.750 tl aldım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...