İçeriğe Yönlendir

Corolla Dizel Mi Benzinli Mi ?

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Eray Sireli
Polo ve ibiza C sınıfı mı :nazar: Evet i30 ve ceed, cerato'dan çok farklılar da bize hala uzaklar his olarak :D

Yeni makyajlı cee'd eski kasa corolladan güzel.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Yeni makyajlı cee'd eski kasa corolladan güzel.

Peki fiyat farkına değicek kalite var mı ? :nazar: Şahsi fikrim opirusdan aşağısı hala kalite konusunda düşündürür beni :D

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
Peki fiyat farkına değicek kalite var mı ? :nazar: Şahsi fikrim opirusdan aşağısı hala kalite konusunda düşündürür beni :D

opirusu da sanki kia yapmamış arkadaş :f1:

En iyisi 1.2 motorlu sıfır leon alın kurtulun :)

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
opirusu da sanki kia yapmamış arkadaş :D

En iyisi 1.2 motorlu sıfır leon alın kurtulun :f1:

Dsg'lisi lazım bize nasıl olacak o :)

Başka markalarda olsaydı işin içinden çıkamazdın herhalde.. :)

Bencede almışken aurıs al derim genç işi iyidir .. :nazar:

Şimdi başka marka önerenlerde oldu tekrar başa dönmessek iyidir :) Ağustos'tan beri arabasızım zaten :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

2007 aurisler sorunluydu en son bir tanıdığımda vardı yağ ile ilgiliydi yanlış hatırlamıyorsam düzeltildimi o sorun bilmiyorum... bi araştırın derim...

kararınız corolla olursa yılda 30 bin yapıyorsanız dizel size yarar benzinli haramdır... hakkınızda hayırlısı olmasını dilerim :nazar:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
2007 aurisler sorunluydu en son bir tanıdığımda vardı yağ ile ilgiliydi yanlış hatırlamıyorsam düzeltildimi o sorun bilmiyorum... bi araştırın derim...

kararınız corolla olursa yılda 30 bin yapıyorsanız dizel size yarar benzinli haramdır... hakkınızda hayırlısı olmasını dilerim :nazar:

İlk defa duydum teşekkürler aklımda bu servise sorarım bunu. Netten baktım ama pek birşey bulamadım.

Toyota iyidir... :nazar:

Peki mercedes nasıldır :nazar:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Bu arada iyiki gitmişim benim araç yağ eksiltmeye devam ediyor başıma bela açacak bakalım hayırlısı arkadaşlar yağ cubuğunda alt noktaya geldiyse 1 litre yağ eksiltmiş demektir araçlarınızı kontrol edin özellikle garantileri bitmeye yakın arkadaşlar hassas olsun 2 litre bile eksilse yağ göstergesi göstermiyor. bu eksiltme benim şanssızlığımda olabilir başka kimsede böyle bir şikayet varmı yoksa bana özelmi bu bilgi bana gerekli servisle ona göre konuşacağım yardımcı olursanız memnun olurum.

forum ismi auris funclub...

başka bir forumda buldum bunu...

sizin için paylaşıyorum araştırmanızı iyi yapın...

kolay gelsin... :nazar:

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Bu arada iyiki gitmişim benim araç yağ eksiltmeye devam ediyor başıma bela açacak bakalım hayırlısı arkadaşlar yağ cubuğunda alt noktaya geldiyse 1 litre yağ eksiltmiş demektir araçlarınızı kontrol edin özellikle garantileri bitmeye yakın arkadaşlar hassas olsun 2 litre bile eksilse yağ göstergesi göstermiyor. bu eksiltme benim şanssızlığımda olabilir başka kimsede böyle bir şikayet varmı yoksa bana özelmi bu bilgi bana gerekli servisle ona göre konuşacağım yardımcı olursanız memnun olurum.

forum ismi auris funclub...

başka bir forumda buldum bunu...

sizin için paylaşıyorum araştırmanızı iyi yapın...

kolay gelsin... :nazar:

Teşekkürler. Yağ eksiltme diye aratınca buldum birkaç yerde evet. Sanırım genel bir problem var. 2010 corollalarda karşılaşanlar da var. Enteresan... İyice araştırmak lazım gerçekten :nazar:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Sadece netten bakmıyoruz bir çok arabaya baktık görüştük. Mesela 2006 terra otm. dizel var 156binkm de ama 24'e bıraktı hemde tanıdık yani :D Size iyi fiyat vermişler yada otomatik olduğundan mı farkediyor acaba ? Bide sedanlar daha uygun sanırım.

Polo ve ibiza C sınıfı mı :) Evet i30 ve ceed, cerato'dan çok farklılar da bize hala uzaklar his olarak :)

Hayır yahu :)

i30 bak o zaman..

Yorum bağlantısı
Musa Yüzbaşıoğlu

Konuyu okuyunca sende bir an kendimi gördüm. :)

Bende Honda civic almak için gittim beyazı ellerinde yoktu.Sonra Türkiye deki 26 bayisini aradım (bıktığım için gerisini aramamıştım) hepsinde aynı cevap yok ama isterseniz falan fistan.. Neyse vazgeçtim sonra Megane 3 hb bakmaya başladım ondada beyaz yoktu.Beyaz olsa full'u yoktu vs vs. Tabi diğer taraftan biri onu al biri bunu al diye akıl vermeler ayrı tabi. :D Sene sonu paranla bile araba alamazsın derlerdi da inanmazdım doğruymuş :) Neyse uzatmayayım sonunda beyaz full focus almıştım :good1:

Allah tan senin aklında tek marka var modellerinde karar kılamıyorsun :fiuw: ya diğer türlü olsa benim durumuma düşerdin heralde :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Artık babamla sert gerilimli dakikalar yaşamaya başladık :rolleyes:

Son 2 seçeneğe kaldık gibi şu anda ikisini alt alta yazıyorum :D

İkiside dizel ve mmt..

2006 model / 60bin Km / Sol / HB = 27.500Tl

2007 model / 140bin Km / Plusline / Sedan = 24.000Tl

Ben Hb olanda ısrarcıyım. Donanım olarak Sol ve Plusline arasında ne farklar var bulamadım ?

Yaramaz...Araba değil onlar... :D

Hmm merso almayalım o zaman yaa :D

Hayır yahu :)

i30 bak o zaman..

Ben donanım farkına ikna edemiyorum marka farkına hayatta ikna edemem artık geçti o iş :D

Konuyu okuyunca sende bir an kendimi gördüm. :bravo:

Bende Honda civic almak için gittim beyazı ellerinde yoktu.Sonra Türkiye deki 26 bayisini aradım (bıktığım için gerisini aramamıştım) hepsinde aynı cevap yok ama isterseniz falan fistan.. Neyse vazgeçtim sonra Megane 3 hb bakmaya başladım ondada beyaz yoktu.Beyaz olsa full'u yoktu vs vs. Tabi diğer taraftan biri onu al biri bunu al diye akıl vermeler ayrı tabi. :nazar: Sene sonu paranla bile araba alamazsın derlerdi da inanmazdım doğruymuş :blush: Neyse uzatmayayım sonunda beyaz full focus almıştım :good1:

Allah tan senin aklında tek marka var modellerinde karar kılamıyorsun :) ya diğer türlü olsa benim durumuma düşerdin heralde :D

Sormaaa ne haldeyim sormaaa :p:D

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Yok mudur bir babayiğit sol ile plusline farkını bilen buraya yazabilecek olan :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Yok mudur bir babayiğit sol ile plusline farkını bilen buraya yazabilecek olan :D

plus lıne toyotanın 40.yılına özel olarak ürettiği bir modelmiş... hal böyle ise farkı vardır herhalde... ama pek bilgi bulamadım açıkçası... :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
plus lıne toyotanın 40.yılına özel olarak ürettiği bir modelmiş... hal böyle ise farkı vardır herhalde... ama pek bilgi bulamadım açıkçası... :)

Sol ile terra arasındaymış ama ne kadar arasındaymış emin olamadık :D

Dijital klima yok (Hb'de var Sedanda yok)

Yağmur far sensörü yok

otm. kararan iç dikiz aynası yok.

8 hava yastığı yerine 2 yada 4 tane var emin değilim. Bunların dışında bi farkını bulamadım :blink:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Sol ile terra arasındaymış ama ne kadar arasındaymış emin olamadık :D

Dijital klima yok (Hb'de var Sedanda yok)

Yağmur far sensörü yok

otm. kararan iç dikiz aynası yok.

8 hava yastığı yerine 2 yada 4 tane var emin değilim. Bunların dışında bi farkını bulamadım :blink:

bu olay bence şuna benziyor...

toyota auriste bluelıne diye bir model çıkardı comfort ile elgant arası

bluelıne da çelikjant var comfortta yok otomatik klima yok

bluelıne da 4 hava yastığı var elegantta 9

yani comfort ile elegant karışımı birşey

seninde bahsettiğin bundan farkı yoktur diye düşünüyorum...

bende de 2009 corolla elegant var benzinli sersivinden memnun kalıcağına inaniyorum...

kolay gelsin :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
bu olay bence şuna benziyor...

toyota auriste bluelıne diye bir model çıkardı comfort ile elgant arası

bluelıne da çelikjant var comfortta yok otomatik klima yok

bluelıne da 4 hava yastığı var elegantta 9

yani comfort ile elegant karışımı birşey

seninde bahsettiğin bundan farkı yoktur diye düşünüyorum...

bende de 2009 corolla elegant var benzinli sersivinden memnun kalıcağına inaniyorum...

kolay gelsin :)

Peki hangisini tercih edilmeli sizce :D Fiyat ve donanım olarak yazdıklarımdan.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)
Peki hangisini tercih edilmeli sizce :D Fiyat ve donanım olarak yazdıklarımdan.

dizelin km si ahmet beyin dediği gibi doğru ise alın derim yılda 30 bin km sizi dizelden başkası kurtarmaz ama fiyatı yüksek geldi bana biraz... bir kaç özellik için değmez pluslıne'a diye düşünüyorum...

pluslınenin modeli yüksek sedanın rahatlığı var fiyatı normal kusuru ise km si çok ve benzinli olması...

bu arada sol un ağar bakımı yapılmışmı ?

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
dizelin km si ahmet beyin dediği gibi doğru ise alın derim yılda 30 bin km sizi dizelden başkası kurtarmaz ama fiyatı yüksek geldi bana biraz... bir kaç özellik için değmez pluslıne'a diye düşünüyorum...

pluslınenin modeli yüksek sedanın rahatlığı var fiyatı normal kusuru ise km si çok ve benzinli olması...

bu arada sol un ağar bakımı yapılmışmı ?

İkiside dizel abi benzinliyi eledik artık :D Birde plusline sol'den eksik özelliklere sahip.

Ağır bakımları 90bin'de olmuyor mu bunların ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

benim toyota için 60 bin demişlerdi ama bir gene bak sende... 60 bin km olanın fiyatını daha düşmüyorlarmı ? gerçi millet nette uçmuş 30 bin TL 32 bin TL fiyatlar gördüm... :lol2:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
benim toyota için 60 bin demişlerdi ama bir gene bak sende... 60 bin km olanın fiyatını daha düşmüyorlarmı ? gerçi millet nette uçmuş 30 bin TL 32 bin TL fiyatlar gördüm... :)

en son 27.500 diyor daha bi kuruş inmiyor. Sedana yakınız ama ben ısrarla istemiyorum. Yoksa bu gün almıştık :lol2:

Nette benzinlisine bile bu fiyatların fazlasını istiyorlar. Gerçekten nette fiyatlar çok uçmuş :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
en son 27.500 diyor daha bi kuruş inmiyor. Sedana yakınız ama ben ısrarla istemiyorum. Yoksa bu gün almıştık :nazar:

Nette benzinlisine bile bu fiyatların fazlasını istiyorlar. Gerçekten nette fiyatlar çok uçmuş :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-39102659/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-36161635/detay

iki tane denk geldi bi bak sende...

hayırlısı olur işallah...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Fiyatı 27.000 olan açıklamaya bakılırsa ağır bir kaza geçirmiş, iyi inceletmek lazım, ayrıca fiyatı diğerinden yüksek. Bu iki ilan da bir garip, daha doğrusu araçlardan birinde bir gariplik var ama hangisinde anlayamadım.

27 bin olan biraz sarsılmış abi bellide diğeri temize benziyor gibi fiyatıda daha makul...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...