İçeriğe Yönlendir

Arac Devirden Düsüyor, Filtre, Turbo, Mazor Pompası?

Canhasan Adıgüzel

Recommended Posts

Canhasan Adıgüzel

herkese merhaba,

Önce aracımın özelliklerini anlatayım: 2006 dizel araç. 94000 km de aldım. Çok memnunum aracımdan. 112000 km. deyim. Normalde çeyrek deponun altına düşürmüyordum. Ama geçenlerde çeyreğin altında kullandım. Mazot fitresini, hava filtresini, yağ filtresini en son 94000 km de değiştirdim.

Geçenlerde yağmur varken Forum istanbulun orda hafif rampada ekran ( hız, km, yol bilgisayarı ekranı) görüntüsü gitti. Araba stop etmedi, ama 1. vitesten 2. vitese geçti ama hızlanmadı. Herhalde su geldi felandedim. Birkaç saat alışverişmerkezinde dolaştıktan sonra normal şekilde çalıştı. Bu defa beşiktaşa doğru giderken Telekom Arenanın orda rampada 4. vitesdeyken gene hata verdi. Stop etmedi ama 1 ve 2. vitese düştüm. Hızlanmadı ve ekran gene hata verdi. 2. vitesde levent girişte sanayiye kadar gittim. Yol kenarına park ettim. USta buldum hareket ediyorsa getir dedi. Tam araca bindim kontağı çevirdim. 1-2 metre gitti gitmedi düzeldi. Usta şimdi görünüde birşey yok dedi vs. EN son geçen hafta beylikdüzü rampada aynı hatayı verdi. Kenara çektim. Biraz hareket ettim, 1. vitesde hızla 15-20 metre gittim, düzeldi.

Şimdi internetten bir sürü şey okudum. En yüksek ihtimal nerde problem var?

1. Fitrelerden mi?

2. Hortumda kaçak mı var?

2. Turbodan mı? Turbo kaç senede arıza yapar? NAsıl anlarım?

3. Mazot pompasından mı?

Araç normal haldeyken hiç problem göstermiyor. TAvsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Diesel araç derken? Modeli-markası nedir? Şanzımanı nedir? Hata verdi ne demek acaba?

Yorum bağlantısı
Canhasan Adıgüzel
Diesel araç derken? Modeli-markası nedir? Şanzımanı nedir? Hata verdi ne demek acaba?

2006 FORD Fusion Comfort 1.4 TDCi 5K ABS. Hatadan kastım elektronik ekranlarda görüntü olmuyor. Motor devri düşüyor. Gaza bassamda motora etkisi olmuyor. Araç hızlanmıyor. Sadece 1 ve 2. vitesde gidiyor. Daha öncede belirttiğim gibi bir müddet sonra düzeliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Araç yüke bindiğinde arıza veriyor sanırım.Cihaza bağlanıp arıza kodu varmı yokmu bakılmalı.Yakıt ne kullanıyorsunuz?Normal motorin- euro dizel?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ehil teknisyen elinde, arıza teşhis cihazına bağlanmalı, mekanikten çok elektronik bir soruna benziyor.

Yorum bağlantısı
Canhasan Adıgüzel
Araç yüke bindiğinde arıza veriyor sanırım.Cihaza bağlanıp arıza kodu varmı yokmu bakılmalı.Yakıt ne kullanıyorsunuz?Normal motorin- euro dizel?

Euro dizel, OPET'ten alıyorum hep. Servise gitmekten başka çare yok galiba.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Euro dizel, OPET'ten alıyorum hep. Servise gitmekten başka çare yok galiba.

Hangi servise gidiyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Canhasan Adıgüzel
Hangi servise gidiyorsunuz?

Büyükçekemece Ford Servisini düşünüyorum .Ama sizin önerdiğiniz bir yer varsa deneyebilirim. Aracı mayısta aldım. İstanbuldaki ford servislerine ilk defa gideceğim.

Yorum bağlantısı
Canhasan Adıgüzel
Benzer bir olay fiesta dizel de başımıza geldi katalitik konvertör ici dağıldı icin eksoz emisyon gazı sıkışıyor ve arac gaz yemiyordu 1 gün icinde çözdük müşteri isteği ile kat iptaline gidildi

Parçalanan katalitik konvertör çıkışı tıkıyor ve emisyon gazını yeterli seviyede atamayan araç çekiş kaybı yaşıyor hatta ve hatta yürüyemiyor bile ,

Size tavsiyem DOLAPDERE LİDERLER Osman ustayı tavsiye ederim yardımcı olacaktır yada 4.LEVENT Yeşilce mah aytekin sok Aktif FORD özel servisi Adem Ağacyetiştiren'de yardımcı olabilir (levente arızalandı filan diyince yakın olacağını düşündüm aklınızda bulunsun)

Hocam çok teşekkür ederim. Bana bu tamir işi kaça patlar? Aşağı yukarı bir rakam söyleyebilir misin?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...