İçeriğe Yönlendir

Digiturk Play

Bilgin Aksoy

Recommended Posts

Bilgin Aksoy

Herkese iyi akşamlar. Dün gece üye olduğum Digiturkwebtv ile netten güzel güzel maç izliyordum ki FB-TS maçına kadar. Başka digiturkwebtv kullanıcısı var mı? Çözünürlük yada bağlantı sorunu yaşıyorlar mı? Eğer yaşıyorlarsa ne zaman (derbilerde, her maç vb.) yaşıyorlar?

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Biz bir kaç kez denemiştik, pek sorun yaşamadık amcak standart adsl ile çok verimli olacağını düşünmüyorum. Biz fiber internet ile izleyebilmiştik, maç saati gelince yoğunluktan birazcık çözünürlük düşüyor. Bir de maç izlerken DNS ayarlarınızı otomatik yapmanız öneriliyordu yanlış hatırlamıyor isem.

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy

Teşekkürler. DNS ayarlarım zaten otomatik. Zaten bir tek (şimdilik) derbi maçında oldu hayırlıdı artık. Şimdi Eskişehir-Konya maçına bakıyorum sorunsuz.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ertan Çabuk

Maç başlamadan (özellikle derbi) bir iki saat öncesinden bağlanmanız (sıkıntı yaşamamak için) ve bağlı kalmanız gerekiyormuş. ayrıca maç esnasında donmalar oluyormuş. özellikle derbilerde koptuktan sonra bağlanabilene aşk olsun diyorlar.

Bende sizin gibi baya bir araştırmıştım. ancak görüntü kalitesinin bozuk olması ve yukarıda saydığım nedenlerden dolayı türksat üzerinden seyrediyorum şimdi. full paket.

bence hiç bulaşmayın derim.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Görüntü kalitesini bağlantı hızınıza göre ayarlayan bir streaming sistemleri var vede normal çalışıyor. Bu sene 2-3 maçı bilakis kendim evden izledim herhangi bir sorun yaşamadım.Laptop tan projeksiyona aktararak izlerim yani yaklaşık olarak 225 Ekran boyutunda bir görüntüyü biraz sıkıntılı ( görüntü kalite kaybı ile) izledim ama siz 40 ekran bir monitöre veya 116 ekran bir lcd ye aktarıp izleyecekseniz internet hızınızda iyi ise sorun olmaz tavsiye ederim ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Her maçta kopmalar olmaz belki ama mutlaka denk gelecektir.Koptuktan sonra bağlanmakta vakit alabilir.Dikkat ederseniz çok fazla kullanan yok.D-smart falanda çıkartmıştı böyle web tv falan ama pek tutmadı.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sorun olmaz 5 saatte önceden de bağlanırım ama bağlı iken koparsa epey sinir olabilirim. Şimdilik normal dekoder üzerinden izleme şansım yok hazirana kadar dışarıya bağlı olamamak adına almak istiyorum , hazirandan sonra full hd paket alacam şimdi tek galatasaray paket alacam oda 140 lira tüm yıllık pek bir şey değil play of ta dahil .

Daha geçen ay aldım. 189 TL /10 taksit. Tüm maçlar var. Henüz derbi olmadı ama diğer maçlarda sorun yaşamadım. Süha'nın dediği gibi bağlantı hızına göre kalite ayarlıyor, 16 Mbps ADSL kullanıyorum, yayın hiç fena değil. Yine Melih Yılmaz arkadaşımızda var 8 Mbps hız ile kullanıyor, o daha eski kullanıcı daha net bilgi verecektir.

İnternet olan her yerde evde, komşuda, misafirlikte, akrabada oturmada bile izleniyor. En ciddi avantajı bu. Bana mantıklı geliyor.

Bence 12 mbps hızınız olsa, saniyede 1 Mb görüntü aktarımı çekebilirsiniz internetten, hadi olsun 750 KB. Bence ciddi bir rakam. Yayın kalitesi tatmin edecektir.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Deneme yapın. Gelecek hafta tek bir maç satın alıp deneyin. Memnun kalırsanız sezonluk alısınız.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Biz kullanıyoruz ara ara, sıkıntı yok gayet güzeldi. Hd izlenince bir led tv'den bakınca normal'den farkı yok gibi.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Biz de izliyoruz, önemli olan internet bağlantı altyapınız, biz fiber internet ile sorunsuz bir şekilde izliyoruz, nadir de olsa koptuktan sonra da tekrar bağlanmada bir sıkıntı yaşamıyoruz..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Modeminizin arayüzünde bir yerlerde hat değerleriniz yazar. Hat zayıflaması vb. O kısımda hattınızın taşıyabileceği maksimum hız yazar. Örneğin şu anda 8 Mbps kullanıyorsunuz ancak bahsettiğim kısımda maksimum değer olarak 22 Mbps yazabilir. Bu sizin satın aldığınızda rahatça kullanabileceğiniz maksimum hızı gösterir. 22 yazıyorsa, 20 Mbps hızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Modem arayüzünden kontrol edebilirsiniz. Kurcalayın, özet, istatistik gibi yerlerde olabilir. Bağlı olduğunuz santral mesafesi önemli bunda da, yine evdeki telefon tesisatı, kablolarınız da çok mühim. Ancak en önemlisi santral. Ben de 8 Mbps'ye kadar tarife kullanıyordum, sizin gibi 4 Mbps hız alabiliyordum, daha üstüne çıktığımda kopmalar olurdu, sıkıştırdım TTNET'i twitter üzerinden görüştüm, size daha yakın bir santral kuruluyor, hattınızı oraya taşıyalım dediler, taşındıktan sonra maksimum değerlerim 21 Mbps'lere çıktı. Gidip hemen 16 Mbps'ye kadar olan tarifeye geçtim. Konu kaydı biraz ama ilgili olduğunu düşünüyorum. Forumda bununla ilgili arama yaparsanız epey konuşmuştuk.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yayın 1 ve Yayın 2 seçenekleri var maç esnasında. Ben Yayın 2'nin daha düşük bağlantı hızları için olduğunu düşünmüştüm ama Yayın 1'de kalitenin iyice düştüğü anlarda Yayın 2'ye geçtiğimde daha net görüntü aldım.

Ben yeterli diye düşünüyorum, derbi harici maçlarda görüntü daha net.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Böyle bir güzellikleri oldu bu hafta. Bayram değil, seyran değil eniştem beni niye öptü durumundayım :p

20111129153158954.jpg

Liverpool maçı olması 2 kez sevindirdi beni.

jFiLm.png

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Digiturk Web Tv değişmiş. DigiturkPLAY olmuş.

DNhWI.png

Öncekiyle aynı, biraz arayüz geliştirmişler. Bir de yeni paketler var. Aylık 1 TL karşılığında LigTV kanalları, Turkmax, İZ kanalları da izlenebilir hale gelmiş. 2.yeni paket ise 5 TL karşılığında İngiltere Premiere Lig ve Penthouse HD yayınları da veriliyor.

http://www.digiturkplay.com.tr/uyelikdetaylari/Giris/

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Digiturk Play JAVA tabanlı yeni bir oynatıcı eklemiş. Büyük maçlarda kullanılıyor, her maçta bulamıyorsunuz, gerçi sıradan maçlarda ihtiyaç da duyulmuyor.

Görüntü kalitesi için 400 - 800 - 1200 K şeklinde 3 adet seçenek mevcut, bağlantı hızınıza göre en iyi seçeneği seçebiliyorsunuz. 1200K ile görüntü kalitesi an itibariyle aşağıdaki gibi.

Ozgwj.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Zafer ne veriyor bu digitürk sana. :)

Bende normal lig tv nin televizyon aboneliği var.Tv de bile sıkıntı oluyor.Zırt pırt şifre atacam diye donma oluyor.Web i hiç düşünemiyorum bile.

Evde tv yok bizim, akşam haberlerini buradan izliyorum, hem bedava hem sorunsuz. :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Evde tv yok bizim, akşam haberlerini buradan izliyorum, hem bedava hem sorunsuz. :)

:D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Karşılıksız bir şeyler yapılabileceğine inanmıyorsun di mi? :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Karşılıksız bir şeyler yapılabileceğine inanmıyorsun di mi? :)

Hayatta... :)

------------------

Buraya bir el atman gerek.

6TaR1.jpg

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bilinçli olarak değiştirdim, forumun "Ö-Ü-Ş" kardeşliğine itirazı var :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Maalesef. O kelimeyi görmüş diye yazarsan kaydetmiyor. Hata veriyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...