İçeriğe Yönlendir

2001 Fiesta Turbo

Evren Ulusoy

Recommended Posts

Evren Ulusoy

İnternette biraz araştırdım ama en iyisi size sormak herhalde. 2001 Fiesta'ya turbo uygulaması yapılır mı ? avantaj dezavantajları ne olur ? Fiesta Shelby olsa fena mı olur ? :D

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Üstündekini söküp komple Turboşarj motor koyulursa neden olmasın..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Modeo motoru konsa nasıl olur? :yes:

Sport trend satın alınsa daha iyi olur :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Ulusoy

Yok yahu durup duruken arabayı değiştirmeyelim şimdi :fiuw: Benim Fiesta lacivert, üstüne iki tane beyaz şerit çektirsem görüntüden dolyayı hızlanır mı acaba :yes:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Yok yahu durup duruken arabayı değiştirmeyelim şimdi :p Benim Fiesta lacivert, üstüne iki tane beyaz şerit çektirsem görüntüden dolyayı hızlanır mı acaba :spiteful:

+ 10 hp garanti :p

Sislere de xenon takarsanız + 5 hp de ordan gelir.. Toplamda 15 hp garanti :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3,8Ps artar :p

Bagajı-torpidoyu boşaltın, stepneyi evde bırakın, 1/4 depo doldurun, 50 kg tasarruf edilmişse, 5 beygir alınmış demektir :spiteful:

Yorum bağlantısı
Evren Ulusoy
3,8Ps artar :p

Bagajı-torpidoyu boşaltın, stepneyi evde bırakın, 1/4 depo doldurun, 50 kg tasarruf edilmişse, 5 beygir alınmış demektir :spiteful:

Tamam hocam tavsiyelerinizi yarın uyguluyorum, Boydan boya ortadan 2 kalın beyaz şerit, xenon far +15bg

Stepne,yangın söndürme tüpü,paspas,hoparlörler,arka koltuk,iç paspaslar,kapı döşemeleri hepsini atıyorum.

Lastiklere hava yerine helyum basıyorum.

Fren,marş motoru gibi gereksiz yükleri de söküyorum.

Son olarak evden çıkmadan önce tuvalet ihtiyacımı da gideriyorum ki extra yük taşımayalım. :p sanırım bu şekilde Shelby Fiesta'yı elde etmiş oluyoruz.

Şaka bir yana, hiç ilgim alakam olmamasına ve otomobil modifikasyonu ile hiç ilgilenmeme rağmen geçenlerde bir arkadaş doğanı ile benim fiestaya nal toplatacağını söyledi. O sırada hiç sallamadım o tip işlerde gözüm olmadığı için ama demek ki kanıma dokunmuş :p yakıt tüketimini çok artırmadan ne yapabilirim diye düşünmeye başlayınca bu turbo sorusu gelmişti aklıma.

Yorum bağlantısı
Evren Ulusoy

Can bey cevabınız için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla bayaca zahmetli ve özel parça ürettirmeye kadar gidecek bir işlem gerekecek. Youtube'de kendisini mustang zanneden bir iki fiesta videosu görünce belki, kolayca ulaşılıp satın alabilecek parçalar vardır diyerek açtım konuyu ama bahsettiğiniz gibi uzun bir işle uğraşmak beni bozar :spiteful:

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Hüseyin Dağlı
Yok yahu durup duruken arabayı değiştirmeyelim şimdi :) Benim Fiesta lacivert, üstüne iki tane beyaz şerit çektirsem görüntüden dolyayı hızlanır mı acaba :)

:)) :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Gökhan Tongay
(düzenlendi)

1.25 motor turbolansa bile cok verim alınmaz. yanma odası kucuk  1.6 motorunu koyacaksın celik piston kol kol yatakları blok guclendırmesı manifolt değişimi yakıt besleme + yazılım yapılması lazım. bunlar yapıldıktan sonra 1.6 motor sanırım 103 beygir olur 150 civarı ya da bıraz geçer. ben de cok ıstedım ama cok masraflı bır ıs onun yerıne hazır turbolu arac daha mantıklı ayrıca dızellere chip tunıng ve nos takvıyesı ıle baya guc elde edılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Hr4tnQJZdOc

tarihinde Gökhan Tongay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...