İçeriğe Yönlendir

Plaka Bandı Sorunu...

Emre Köksal

Recommended Posts

Emre Köksal

Geçtiğimiz hafta arkadaşımın çalıştığı galeride araca armster kolçak boya koruma ve plakalıkları söküp çift taraflı bant ile yapıştırma işlemi yaptık...plakayı taktıktan yarıms aat sonra ayrılmam gerekti ve hemen ardına yağmur yağdı...ön plakanın bir yarısı sağolsun rüzgar ve yağmur yüzünden kalkmış...

dift taraflı dış cephe boyası almam gerekliymiş ancak iş dolayısı ile biyere gidemiyorum netten baktım biyer bulamadım... 3m malzemeleri satan biryer var mı bildiğiniz...siparişini netten verip teslim alabileceğim..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Plakaları yapıştırırken çift taraflı bantın yanında 2 noktaya fındık tanesi kadar silikon koyarsanız iyi olur. Bant sudan etkilenebilir ama silikon etkilenmez.

Silikonu çok fazla koymayın, plakayı yapıştırınca geniş alana yayılıp sökmeniz gerektiğinde sıkıntı yaratabilir. 2 noktadan fındık büyüklüğü kadar yeterli. Yayılınca bozuk para kadar olur.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Emre kardeş,

Başlıkla yazdığının alakası var mı?

Çift taraflı dış cephe boyası mı arıyorsun, çift taraflı bant mı? Mesele plaka mı boya mı?

Geçtiğimiz hafta arkadaşımın çalıştığı galeride araca armster kolçak boya koruma ve plakalıkları söküp çift taraflı bant ile yapıştırma işlemi yaptık...plakayı taktıktan yarıms aat sonra ayrılmam gerekti ve hemen ardına yağmur yağdı...ön plakanın bir yarısı sağolsun rüzgar ve yağmur yüzünden kalkmış...

dift taraflı dış cephe boyası almam gerekliymiş ancak iş dolayısı ile biyere gidemiyorum netten baktım biyer bulamadım... 3m malzemeleri satan biryer var mı bildiğiniz...siparişini netten verip teslim alabileceğim..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Plaka olayını anladım da dış cephe boyası ney onu anlamadım :good1:

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

plaka için tekzen den 3m in çift taraflı bandını almıştım yaklaşık 10 lira gibi bi fiyatı vardı,2 sene oldu yapıştıralı hala taş gibi duruyo

Yorum bağlantısı
Emre Köksal
Emre kardeş,

Başlıkla yazdığının alakası var mı?

Çift taraflı dış cephe boyası mı arıyorsun, çift taraflı bant mı? Mesele plaka mı boya mı?

Pardon nete bir başkasının bilgisayarından kısıtlı süre için girebildim ve yazıyı hızlı yazdım dış cephe bandı yerine kulağıma daha aşina olan dış cephe boyası yazmışım..

kusura bakmayın tekrar..

piyasada 3m in dış cephe bantları mevcutmuş onlardan almam gerekli ama internette maalesef köpüklü ve iç cepheye uygulananlar mevcut..

3m kadar kaliteli bir marka var mı bildiğiniz bir de nereden tedarik edebilirim..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Açıkçası ben şimdiye kadar hiç bant kullanmadım. Hep sista şeffaf silikon kullandım. Nalburlarda bulmak mümkün. Bence daha sağlam olur...

İlla bant olacaksa en kalitelisi 3m dir. Büyük yapımarketlerde bulunabilir. Praktiker, bauhaus, tekzen, vs...

Pardon nete bir başkasının bilgisayarından kısıtlı süre için girebildim ve yazıyı hızlı yazdım dış cephe bandı yerine kulağıma daha aşina olan dış cephe boyası yazmışım..

kusura bakmayın tekrar..

piyasada 3m in dış cephe bantları mevcutmuş onlardan almam gerekli ama internette maalesef köpüklü ve iç cepheye uygulananlar mevcut..

3m kadar kaliteli bir marka var mı bildiğiniz bir de nereden tedarik edebilirim..

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

az önce talihim döndü bi arkadasın d.günü için koçtaşa gidilmesi gerekti ve koşa koşa gittim:) 3m scotch marka dış çephe bandını önermişlerdi onu buldum onu satın aldım..

silikon isterdim ama plaka değişim ihtimalim olduğundan silikon ile sabitlememek yararıma olacaktır.

bantta sorun çıkarsa camcıların kullandığı çekomastik kullanıcam..

Yardımcı olan herkese teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

1.4 metresi 9 tl gibi bişey...

ben her ihtimale karşın 2 tane aldım..

eve de lazım olabilecek bişey..

plakayı söküp temizledim ve yenisini yapıştırdım, plakalığı da yıkadım kuruyor yaklaşık 1 saat sonra da tampona yapıştırıcam...

bir forumda yatay değil de dikey olarak konumlandırın yazıyordu aynen dendiği şekilde çektim şeritleri...

normal uygulama

======== şeklinde

ben II II II II II bu şekilde sabitledim..

bir tane de şeffaf bant aldım ızgaralara yapıştırıcam...

24 saat o şekilde kalsın..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...