İçeriğe Yönlendir

Çocukların Yeni Kahramanları

Fatih Çalıkuşu

Recommended Posts

Serkan Toker
Ayrıca transformers,voltran....neydi o günler :(

Biz Teksas Tommiks yapraklarını hızlı hızlı çevirip kendi çizgi filmimizi yapardık...:nazar:

Kayu ve Sünger Bob bizinkilerinde favorisi...Ama sünger bob denizde yaşamıyor mu, arada boya falan apıyor dükkanı biraz çelişkili bir durum oluyor... :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Biz Teksas Tommiks yapraklarını hızlı hızlı çevirip kendi çizgi filmimizi yapardık...:(

Kayu ve Sünger Bob bizinkilerinde favorisi...Ama sünger bob denizde yaşamıyor mu, arada boya falan apıyor dükkanı biraz çelişkili bir durum oluyor... :)

serkan abi o zamanlar siyah beyaz pembe panter yokmuydu TRT'de ?

demek ki warner brosstan önce çizgi film olayını siz bulmuşsunuz abi adamlar sizin fikri kapmışlar :nazar:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Sünger bob su altında yapılabilen özel boyalardan kullanıyor heralde :( Birde japon fulbolcu bir çocuk vardı,top bir o kalede bir bu kaledeydi,şut çekerken slow motion gösteriyordu ama ismini hatırlayamadım :nazar:

tusubasa :) koş koş bitmezdi o saha sanki 40 bin dönüm tarla :good1:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bu kayudan sıkıntı geldi artık...Kel uşak esir aldı bizi...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Bu kayudan sıkıntı geldi artık...Kel uşak esir aldı bizi...

Hocam ağzına sağlık :vreka:

bence sakıncalı içerik olarak bilemem ama. isim olarak türkçe isimler olsa daha güzel olur.

mesela Keloğlan 2 :)

Yorum bağlantısı
Reyhan Seçil Bayraktar

Abimin işi zor ,Caillou hikaye kitapları, oyuncakları,çıkartmaları,ve en son battaniyesini bile aldı... :vreka:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Veli olmak ne zormuş ya :vreka:

Ben carton networtk'ü listeden sildim..

Sürekli şiddet içeren çizgi filmler yayınlıyorlar..

Caillou çok güzel..

Türkçe'leri çok düzgün.. Kayu da düzgün bir çocuk..

Eee, oğlumuz ne işle meşgul? :)

Yorum bağlantısı
artık yerli çizgi filmler çıkmalı bence. bizim değerlerimizi anlatan. gelenek ve göreneklerimizden bahseden güzel çizgi filmler yapılır. bence bu kayu mudur nedir ondan da iyi olur. bir ülkede yaşayanlar birbirleri ile konuşarak anlaşırlar. ve birbibrleri ile anlaşamayanlar arasında sorunlar çoğalır. tıpkı şimdi yapıldığı gibi. o yüzden dil bir millet içi en önemli şey. biz çocuklarımıza bu tür şeyleri izletirsek çocuklarımız yarınımız için tehlike diye düşünüyorum. zaten o yüzden okul öncesi eğitim önemlidir. bu zamanda öğrenip kabullen dimi o iş tamamdır.

stv'de çok güzel türk yapımı çizği filmlerde mevcut fakat ilği odağı olarak genel amaçlı çocukları etkileyen çıkmadı.trt çocukta keloğlan var 3 d boyutunda diyebilirim fakat yinede çocuk zihni ile düşünülmeden çiziliyor diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

caillou çoklu zeka kuramı ile hazırlanmış hakikaten faydalı bir yapım. 18 aylık oğlum ile hergün izlemek mecburiyetindeyiz. yalnız güzel olmakla birlikte Türk aile yapısına uymayan bir çok yönüde var, şöyle ki; çocuk olmayacak bir iş yaptığında mesela mutfağı dağıttığında anne-babası hiç kızmıyor, hadi gel yavrum toplayalım falan diyor. oysa bizdeki ilk tepki öyle midir? :)

Yorum bağlantısı
caillou çoklu zeka kuramı ile hazırlanmış hakikaten faydalı bir yapım. 18 aylık oğlum ile hergün izlemek mecburiyetindeyiz. yalnız güzel olmakla birlikte Türk aile yapısına uymayan bir çok yönüde var, şöyle ki; çocuk olmayacak bir iş yaptığında mesela mutfağı dağıttığında anne-babası hiç kızmıyor, hadi gel yavrum toplayalım falan diyor. oysa bizdeki ilk tepki öyle midir? :)

Üstadım istisnalar kaideyi bozmaz cümlesi burda işe yarıyor. :p

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Yusuf Hoca izlememizde ve izletilmesind problem yok dedikten sonra gönül rahatığıyla izlesinler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

Evet bu çizgi filimdeki en gıcık durum hem mutlular ve hiç kızmak yok. Sonra ben kendime bakıyorum oradaki ebeveynlere göre şeytan gibiyim.

Şaka bir yana güzel ve eğitici bir çizgi filim.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar
Üstadım istisnalar kaideyi bozmaz cümlesi burda işe yarıyor. :nazar:

en sabırlımızın bile çığırından çıktığı olmuyor mu? yok işte bu ailede herşey hoşgörü herşey güzellikle? biraz daha gerçekçi olsalar çocuk günlük hayatında bocalamaz en azından.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar
Yusuf Hoca izlememizde ve izletilmesind problem yok dedikten sonra gönül rahatığıyla izlesinler :nazar:

yok estağfirullah, siz bana bakmayın. sosyoloji alanında yüksek lisans yapan bir arkadaşımın araştırma konularından biriydi çizgi filmler ve aile yaşantısına etkileri. ben o yayın grubunun hiç bir kanalını izlemem açıkçası ama çocuk kanallarının içinde bana göre en zararsızı.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Caillou çok güzel..

Türkçe'leri çok düzgün.. Kayu da düzgün bir çocuk..

Benim kız da çok seviyor, üye yapalım abi...:bravo:

Kızkardeşi Rozie ve Arkadaşı Clementine da var...

Bu arada benim kız Playhouse Disney Channel'da Milki Fare'nin oyun evi, Ajan Oso, Hayal Avcıları, Higgly Town Kahramanları, Tembel Kasaba, Little Einsteins, timy, Jojo'nun Sirki gibi birçok çizgi film seyrediyor. Çizgi filme bağlanmış durumda, sınırlama getirdim, yoksa bütün gün çizgi film seyredecek çocuk...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Biz de bir heves kitaplarını aldık. Kızıma okuyorum. Ama kitaplar zaten tv de yayınlanan bölümlerdeki maceralarmış.

Kitabı atlayarak veya yanlış okuduğumda kızım düzeltiyor. Nereden biliyorsun diyorum, televizyonda izlemiştim diyor :nazar:

Sanıyorum aynı bölümleri sürekli izlemiş ve replikleri ezberlemişler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...