İçeriğe Yönlendir

Sony Mp3 Ve 6000cd çalar

Turkay Enez

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
Beğenmediklerin ve en son karar verip aldığın teypler İstanbul dan mıydı?

İstanbulda var 2-3 tane 350-400 fiyat var bu işi yapan bir dükkanda. Yarın ben en iyisi gidip yerinde inceleyeyim...

Evet tüm hepsi istanbuldaydı yarın sana 2 tane teypci önerecem abi numaralarını verecem şirkette kartları var 2side istanbulda arkadaşlar yardımcı olur sana

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Bende mp3 kullanıyorum, hemde Cowon, ama artık kesmiyor, hadi xenon yerine Sony MP3 alıp takalım bari, ne dersin? :D

Bence aydınlatma daha önemli. :D

Yorum bağlantısı
Bülent Bay

Greyfurt olan; Fiesta'da kullanmıştım. Araç dururken fena değil ama yolda giderken zevk aldığımı hatırlamam. İlk heves cd'leri arabaya torpidoya koymuştuk. Uzun yolda iyi olur diye. Bir süre sonra çantanın içinde bozuldu cd'ler, kullanmamaktan.

bu yoruma aynen katılıyorum, mp3 özelliği artı özellik olmakla beraber zamanla untulup track cd lere dönüyorsunuz. bir cd dolusu mp3 dinlemek zaman açısından neredeyse imkansız gibi, hatta sürekli parça değiştirmekten berberinizdeki yolcular kızabiliyor . ( en başta eşiniz gibi ) bende ekstra bir ses sistemine ihtiyaç duymadan sony mp3 den en iyi verimi alabilmek için değişik varyasyonlar denedim, kanaatimce;

- track cd ler mp3 lere göre daha net ses veriyor, ancak ses düzeyi 25 den sonra sesler karışabiliyor, özellikle bas ayarlarını düşürmek gerekiyor. belki iyi bir hoparlörle bu sorun giderilebilir.

- mp3 cdler düşük hızda hazırlanandığında daha az takılma oluyor.

- şu ana kadar sony cd çalarım herhangi bir marka ayırt etmeden hermarka cd yi çalıştırdı.

- en net sesi 128kbit,44mhz den oluşan parçalardan alıyorum.

- mp3 kaydı parçaları zaman zaman atlama yapıyor, ancak track de hiç denk gelmedi bu sorun.

benim sony mp3 çalardan tek şikayetim çok çabuk çizilmesi ve özellikle güneş vurduğunda ekranın mat görüntüsü, ne yaptıysam üzerindeki lekeleri ve silmeden dolayı oluşan çizikleri gideremedim, yazılar çok net okunmuyor. Muhtemelen aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlar da vardır. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Fark varmış arkadaşlar. Bizzat bugün gittim gördüm. Dükkanda cihazı denedik. Ses idare eder gibiydi. Sonra arabaya taktık. Ses farkı hissedilir derecede daha çok ve kaliteliydi. Bi daha da çıkarmadık. İşte resimler...

bc7e0a80.jpg

ce58d3a1.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Fark varmış arkadaşlar. Bizzat bugün gittim gördüm. Dükkanda cihazı denedik. Ses idare eder gibiydi. Sonra arabaya taktık. Ses farkı hissedilir derecede daha çok ve kaliteliydi. Bi daha da çıkarmadık. İşte resimler...

Hayırlı olsun.. :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ediyorum.

Bu arada 6000cd de boşa çıktı. Birilerine lazım olur mu onu da bilmiyorum ama, satlıktır. Not sony den daha temiz durumda... :rolleyes:

d81c54ac.jpg

Hayırlı olsun.. :)
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

bc7e0a80.jpg

ce58d3a1.jpg

Hayırlı olsun Turkay bey güle güle kullanın

Benim tavsiye ettigimiz yerdenmi aldınız?+ Kaça aldınız

Teşekkür ediyorum.

Bu arada 6000cd de boşa çıktı. Birilerine lazım olur mu onu da bilmiyorum ama, satlıktır. Not sony den daha temiz durumda... :D

d81c54ac.jpg

İlanlar bölümüne konu açarsanız daha hızlı satılır :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Teşekkür ediyorum.

Yok sizin gönderdiğiniz teli sonra gördüm. Yine de teşekkürler. Zaten sizin tavsiyenizle aldım. Ses falan gayet iyi. Cd okumada da sıkıntı yok. Yalnız mp3 cd si taktığımda biraz bekliyor. Bu normal midir.

İlanlar bölümüne de yazdım. Hayırlısı diyelim...

Edit: Fiyatı yazmayı unuttum. Sıkı pazarlıkla 330 TL. + 1 yıl da garanti var. Yani herhangi bişey olduğunda direk aldığım yere geri götüreceğim. Para iade garantisi var. Zaten dükkan benim okula yakın...

Hayırlı olsun Turkay bey güle güle kullanın

Benim tavsiye ettigimiz yerdenmi aldınız?+ Kaça aldınız

İlanlar bölümüne konu açarsanız daha hızlı satılır :D

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Teşekkür ediyorum.

Yok sizin gönderdiğiniz teli sonra gördüm. Yine de teşekkürler. Zaten sizin tavsiyenizle aldım. Ses falan gayet iyi. Cd okumada da sıkıntı yok. Yalnız mp3 cd si taktığımda biraz bekliyor. Bu normal midir.

İlanlar bölümüne de yazdım. Hayırlısı diyelim...

Edit: Fiyatı yazmayı unuttum. Sıkı pazarlıkla 330 TL. + 1 yıl da garanti var. Yani herhangi bişey olduğunda direk aldığım yere geri götüreceğim. Para iade garantisi var. Zaten dükkan benim okula yakın...

Hayırlı olsun güle güle kullanın :D

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Yalnız mp3 cd si taktığımda biraz bekliyor. Bu normal midir.

Gayet normal beklemesi.

Hayırlı olsun.iyi fiyata almışsınız.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkürler arkadaşlar.

Gayet normal beklemesi.

Hayırlı olsun.iyi fiyata almışsınız.

hayırlı olsun çok güzel ve iyi bir tercih olmuş bencede...
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Güle güle kullanın. Bu kadar hızlı olacağını tahmin etmemiştim :nazar:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ederim.

Dün akşam Sony nin farkını sorduğumda net cevaplar alacağımı düşünmüyordum. Fark konusunda ikna edici cevaplar gelince, sahibinden.com daki bir satıcıdan (bana yakın olduğu için) adresini alıp bakmaya gittim. Araç üzerine denemek için taktık. Sesi duyunca iş orda bitti...

Güle güle kullanın. Bu kadar hızlı olacağını tahmin etmemiştim :nazar:

Teşekkür ederim.

Ben de doğru seçim yaptığımı düşünüyorum.

Ekranın içinde çok az is var gibi. Çok kötü değil ama, sanki sizin yaptığınız gibi ekran temizliği yapsam daha net olacak görüntü.

Hayırlı olsun hocam doğru seçim yapmışsınız :unknw:
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

hayırlı olsun bundan 3 yıl kadar önceydi arkadasın sony si bozulmuştu cıkma aradık 650-700 civarındaydı 300 yada 350 liraya tamir ettirmişitk şimdi cıkmaları bu fiyatlara düştü

Yorum bağlantısı
Bülent Bay
Teşekkür ederim.

Dün akşam Sony nin farkını sorduğumda net cevaplar alacağımı düşünmüyordum. Fark konusunda ikna edici cevaplar gelince, sahibinden.com daki bir satıcıdan (bana yakın olduğu için) adresini alıp bakmaya gittim. Araç üzerine denemek için taktık. Sesi duyunca iş orda bitti...

Teşekkür ederim.

Ben de doğru seçim yaptığımı düşünüyorum.

Ekranın içinde çok az is var gibi. Çok kötü değil ama, sanki sizin yaptığınız gibi ekran temizliği yapsam daha net olacak görüntü.

güle güle kullanın Türkay Bey, şu ekran parlatma sorununu çözebilirseniz ve burada paylaşırsanız sevinirim, ben displax veya xerapol arasında kararsız kaldım, ama cila denedim olmadı,hatta daha kötü oldu diyebilirim, ustalara acaba çerçevesini sökebilirmiyiz diye sordum, çok zor, devrelere zarar verebilirsiniz dediler, kaldı. küçük bir sorun ama sürekli göz önünde oluncs göze batıyor.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ederim.

Benim dıştan bir problem yok. Ekranın içinde is var. Söküp silinince temiz olacağını düşünüyorum. Lokman Bey, söküp temizlemişti. Forumda da paylaşmıştı.

Sizin teypte dıştan kılcal çizik olayı varsa, özel plastik parlatıcı sıvılar vardır diye düşünüyorum. Normal cilalar plastiğe kalıcı zarar verir...

Sökersem burda paylaşırım...

güle güle kullanın Türkay Bey, şu ekran parlatma sorununu çözebilirseniz ve burada paylaşırsanız sevinirim, ben displax veya xerapol arasında kararsız kaldım, ama cila denedim olmadı,hatta daha kötü oldu diyebilirim, ustalara acaba çerçevesini sökebilirmiyiz diye sordum, çok zor, devrelere zarar verebilirsiniz dediler, kaldı. küçük bir sorun ama sürekli göz önünde oluncs göze batıyor.
Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

Turkay Hocam hayırlı olsun çok güzel olmuş çok fark olmuştur eminim benim bir de ayrı olarak arkada bir adet bass var 6000CD' de sesi 4 ve üzerine kadar açmadığımda amfiye farklı sinyaller gidiyor ve müziği duyamıyorsunuz resmen(bass için) bilenler vardır Sony de böyle bir problem olmadığına emin olsam bende arayışlara başlayacağım umarım memnunsunuzdur..

İyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Bülent Bay
Teşekkür ederim.

Benim dıştan bir problem yok. Ekranın içinde is var. Söküp silinince temiz olacağını düşünüyorum. Lokman Bey, söküp temizlemişti. Forumda da paylaşmıştı.

Sizin teypte dıştan kılcal çizik olayı varsa, özel plastik parlatıcı sıvılar vardır diye düşünüyorum. Normal cilalar plastiğe kalıcı zarar verir...

Sökersem burda paylaşırım...

Lokman beyin yazısını görmedim, araştırayım, sizin şu koltuk temizleme operasyonunu gördükten sonra teybi de fabrika çıkışı hale getireceğinizi düşünüyorum....

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ederim.

Sony de ayrıca bir bass a falan gerek yok. Basslı bir müzikle özellikle denedim. Abartmadan söylüyorum. Bass sesler, 20-22 ye kadar mükemmel. Daha çok açınca bass ta bir artış olmuyor ama tiz sesler çoğalmaya devam ediyor. Son ses 30 a kadar açılıyor ve 30 da bile en küçük bir bozulma yok.

Burda şuna dikkat ettim. Teyp, sesin bozulacağı seviyeyi algılıyor. Daha fazla bass a izin vermiyor. Özellikle 22 seviyesinde vücudumun titrediğini hissediyorum.

Hani anfi ve bass takılı araçlar vardır. Bass vurunca dınnnnnn dınnnnn devam eder ya, sony de ses buna yakın diyebilirim...

Turkay Hocam hayırlı olsun çok güzel olmuş çok fark olmuştur eminim benim bir de ayrı olarak arkada bir adet bass var 6000CD' de sesi 4 ve üzerine kadar açmadığımda amfiye farklı sinyaller gidiyor ve müziği duyamıyorsunuz resmen(bass için) bilenler vardır Sony de böyle bir problem olmadığına emin olsam bende arayışlara başlayacağım umarım memnunsunuzdur..

İyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz
Bass vurunca dınnnnnn dınnnnn devam eder ya, sony de ses buna yakın diyebilirim...

Teşekkür ederim cevabınız için bana da şart bu meret iyi geceler :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Teşekkür ederim.

Sony de ayrıca bir bass a falan gerek yok. Basslı bir müzikle özellikle denedim. Abartmadan söylüyorum. Bass sesler, 20-22 ye kadar mükemmel. Daha çok açınca bass ta bir artış olmuyor ama tiz sesler çoğalmaya devam ediyor. Son ses 30 a kadar açılıyor ve 30 da bile en küçük bir bozulma yok.

Burda şuna dikkat ettim. Teyp, sesin bozulacağı seviyeyi algılıyor. Daha fazla bass a izin vermiyor. Özellikle 22 seviyesinde vücudumun titrediğini hissediyorum.

Hani anfi ve bass takılı araçlar vardır. Bass vurunca dınnnnnn dınnnnn devam eder ya, sony de ses buna yakın diyebilirim...

Tam istediğim gibi. :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bak şimdi gaza getirdin beni. Gidip sökesim geldi teybi. :)

Benim teypte görüntü bu şekilde. Temizlemek gerekir mi? Sizin ki nasıl?

Temizlemek gerekir derseniz yarın bir operasyon yaparım...

77aadb99.jpg

Lokman Beyin linki burda: http://www.otoclubturkiye.com/forum/Sony-Mp3-c...Te-t193252.html

Lokman beyin yazısını görmedim, araştırayım, sizin şu koltuk temizleme operasyonunu gördükten sonra teybi de fabrika çıkışı hale getireceğinizi düşünüyorum....
Yorum bağlantısı
Bülent Bay

yarın bende resim ekleyeyim, akşam pek net olmuyor, ama daha önceki resimde sizinki baya temiz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...