İçeriğe Yönlendir

2 Tane 2.5 V6 Mondeo'nun Yan Yana Gelme Olasılığı Gerçekleşti

Alphan Hazır

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Geçen seneye kadar rektörün makama arabsıydı. Gitti sıfır accord aldı :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Geçen seneye kadar rektörün makama arabsıydı. Gitti sıfır accord aldı :)

Yok bizim makam arabaları A6,A8. 2010-2020 model arası. :) Bu garibim mondeo koruma aracı.

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
(düzenlendi)
Her 2 araçta 10 numara . Renk farkı önemli değil altyapı ve 2.5 V6 motoru yeter . Bu kasada ST200 türkiye de ankarada bir tane görmüştüm 2002 yılıydı galiba .

ST200 aynı motorun V6 205 beygirlik versiyonu , biraz daha performanslı , fabrika çıkışlı V6 dan farklı olarak kendine özgü body kiti ve 17 inçlik jantlarıyla ghia V.6 dan farklı bir Mondeo dur , 4 ay önce sahibnden.com da birtane yeşil olanı satılıyordu 1999 model orjinal ST200 ama baya nazarlığı vardı ve teybinin ses düğmesi kırılmıştı :)

Orjinal ST200

fordmondeost20031.jpg

tarihinde Alphan Haz?r tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Aybars Çağlarca

Dış görünümüyle aracı bilenler için çekici bir araçtı o yıllarda . Özellikle ön ızgarası ve arka difüzör görünümlü tampon ve çift çıkışlı egzoz sistemiyle üretildiği tarihlerde özel bir araç. Resmi olarak ithalatı gerçekleşmedi diye hatırlamaktayım. Yalnız herzamanki gibi rakibi Vectra İ500 de çok özel ve farklıydı özellikle bodykitiyle.

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
Dış görünümüyle aracı bilenler için çekici bir araçtı o yıllarda . Özellikle ön ızgarası ve arka difüzör görünümlü tampon ve çift çıkışlı egzoz sistemiyle üretildiği tarihlerde özel bir araç. Resmi olarak ithalatı gerçekleşmedi diye hatırlamaktayım. Yalnız herzamanki gibi rakibi Vectra İ500 de çok özel ve farklıydı özellikle bodykitiyle.

Bende ithalatının gerçekleşmediğini hatırlıyorum , sadece 1 tane ST200 Mondeo V6 gördüm oda siyah renkliydi ve sahibi tarafından çok bakımlıydı , 3 sene önce istanbulda görmüştm başkada hiç görmedim.... ST220 de başka bir versiyonu gene V6 motor var ama 3000 cc ve 230 beygir ve Türkiyede hiç görmedim

Mk1 v6 larıda es geçmeyelim. :) Benim gözümde harika duruşları var.

Mk1 V6 ları hiç görmedim yollarda , sanırım kısıtlı sayıda satılmış olmalı , resmi varsa bakmayı çok isterim :p

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Çok güzeller ama ikiside benzin pompasından ayrılamıyorlar

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
Çok güzeller ama ikiside benzin pompasından ayrılamıyorlar

Yanılıyorsunuz , uzun yolda 100 km hızla 7.1 litre yaktığını , bir depo (36 litre 83 TL ) LPG ile 410KM yaptığını bizzat belirteyim , şehir dışı 19 kuruş , şehir içi maksimim 28 kuruş yakıyor , sanırım eski bir V6 kullanıcısı Çağlar Bayur burda olsaydı oda aynı cevabı verirdi , forumu gezerken V6 sının yakıtıyla ilgili yazdığı bir cümlesini hatırlıyorum , :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mondeodaki v6 lar tutumludur :D yani bir merso v6 sı gibi yada amerikanlar gibi değildir.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çok güzel görünüyorlar. Yeni çıkacak 2.0 240 Beygir Mondeo kadar iddalılar...

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
(düzenlendi)
Çok güzel görünüyorlar. Yeni çıkacak 2.0 240 Beygir Mondeo kadar iddalılar...

10 gün önce fiyatlar yayınlandı . 2.0 Turbo 240 HP ama fiyatı çok pahalı bence bu para bu arabaya verilmez , en fazla 70.000 TL olmalıydı

Motor hacmi ve tipi

1.6 EcoBoost 160PS 2.0 EcoBoost 240PS 2.0TDCi 140PS

Şanzıman

6 ileri Powershift

Opsiyonlar

Metalik Boya 1.045,00 TL

Tekno Paket 6.140,00 TL

Elektrik Beyazı 2.365,00 TL

Sunroof 1.845,00 TL

Yeni Mondeo Selective 4K 2.0i EcoBoost 240PS PowerShift

Metalik Boya + Sunroof

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı 93.765,00 TL

Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Kredili) 93.765,00 TL

Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)

Buda yeni Focus RS 305 HP , 66.000 euro fiyatı var ...

http://www.ford.com.tr/focusrs/

tarihinde Alphan Haz?r tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Aybars Çağlarca
(düzenlendi)

ST220 yeni kasa (2003-2008 yıllarında üretilen ) mondeo da yurtdışında satılan çok özel bir araç.224 HP gücünde ancak aracın dış görünümü çok güzel.fotolarını bulamadım ama aracı hatırlıyorum arka görünümü çok hoştu ve xenon lu ön dizaynı da farklıydı. Bu araçta resmi ithal edilmedi.

Nihayet bu kasada resmi ithalat var . 240 HP ecoboost kullanmak zevkli olurdu . o fiyatlar uçmuş , test aracı falan varsa ancak öyle kullanır millet.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali ihsan Ergin

Ankara da bir tane beyaz gördüm gelin gibiydi. Sincan dan şehir merkezine doğru gelirken görmüştüm. Maaşallah, çok güzeldi.Mavi boncuğumun da kıskandığını hissettim :D

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
ST220 yeni kasa (2003-2008 yıllarında üretilen ) mondeo da yurtdışında satılan çok özel bir araç.224 HP gücünde ancak aracın dış görünümü çok güzel.fotolarını bulamadım ama aracı hatırlıyorum arka görünümü çok hoştu ve xenon lu ön dizaynı da farklıydı. Bu araçta resmi ithal edilmedi.

Nihayet bu kasada resmi ithalat var . 240 HP ecoboost kullanmak zevkli olurdu . o fiyatlar uçmuş , test aracı falan varsa ancak öyle kullanır millet.

ST220 Mondeo 3.0 V6 225 beygirlik versiyon 2003 2006 yılları arasında üretildi diye biliyorum , Türkiyede birtane gördüm onuda ilanlara göz gezdirirken görmüştüm plakası aklımda 06 AYK 06 , özel bir araçtı siyah kendinden bodykiti xeonon ve içi çok özel gözüküyordu , başkada görmedim ...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alphan Hazır

Bugün İstanbul Kadiköy'de birtane daha park halinde Mondeo 2.5 V6 gördüm herzamanki gibi arabamı yanına çektim fotoğraflarını çektim , ( İstanbulun havası berbat , 6 gündür güneş görmedim sürekli yağmur kar ve çamur arabalarımız kirliydi :shok: )

img0314zk.jpg

img0315rc.jpg

img0316o.jpg

img0317l.jpg

img0318vo.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...