İçeriğe Yönlendir

Focus, Albea, Era

Anıl Aslan

Recommended Posts

Anıl Aslan

20 bin tl ye era mı albea mı yoksa makyajlı kasa 2003-04 focus mu almalıyız bir arkadaşım bu konuda kararsız kaldı ben ise focus alması konusunda ısrar ediyorum sizce ne almalıyız :lol2: focus ikisinden de üstün değilmi :D

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Benzinli mi , dizel mi , hızlı mı ekonomik mi ? :lol2: Era iyidir. :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

temiz denk gelirse focus. Gelmeyeceği için sinir harbinden sonra ERa.

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
Benzinli mi , dizel mi , hızlı mı ekonomik mi ? :lol2: Era iyidir. :D

benzinli performansı ve yol tutuşu önemli tabi

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
benzinli performansı ve yol tutuşu önemli tabi

Performans önemli ise 2,0 motor focus almalı arkadaşınız. Bir lpg taktırır olur biter , basmak istediği zaman benzine geçer , 2.0 focusu da az araç geçer. :lol2:

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
Ben bir fanatik olarak değil ancak bir profesyonel gözü ile yorum yapmak istiorum lütfen Albea , ERA ve Focus kıyaslaması yapılamaz focus,golf,megane aynı kategoriye sahip araçlardır era albea 2010 modelini alabilirken 20.000 tl focusun 2004 temizini ancak 20.000 alırsınız arkadaşınız ne segment araç istediğine karar versin sonra karşılaştıralım derim

bu üç araç içerisinde kaldı ben yaklaşık 2 yıldır focus 1.6 kullanıyorum 2003 çok memnunum lpg de bile 190 görüyor çok da seri yol tutuşuna diyecek yok zaten ama era ve albea hakkında bir bilgim olmadıgı için sizlere danışmak istedik. 2.0 motor un da vergisi yüksek. birde düşündügümüz zaman 2004 focus ile 2010 era neredeyse aynı para

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Temiz, bakımlı bir focus, yeni bir era'dan çok daha iyidir bence

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
Temiz, bakımlı bir focus, yeni bir era'dan çok daha iyidir bence

aslında bende bu fikirdeyim era hakkında pekde hoş şeyler duymadım ama nedense bu aracın yakıtnın çok az oldugunu söylüyorlar focus un adı çıkmış çok yakıyor diye ama çokda yakmıyor focus.

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
Performans önemli ise 2,0 motor focus almalı arkadaşınız. Bir lpg taktırır olur biter , basmak istediği zaman benzine geçer , 2.0 focusu da az araç geçer. :D

2.0 ın vergisi ne kadar acaba :D focus dan ben çok memnunum adeta benim için yaratılmış ama gelde arkadaşı ikna et işde era az yakıyormuş :lol2:

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
kasko değerinden dolayı 1 alt basamaktan vergi ödeyecek 2001 model 2.0 focus 1 283 tl 1 taksit yanlış hatırlamıyorsam

gayet ucuz aslında 1.6 ya ben 152 lira 1. taksit yatırdım. Peki 1.6 ile 2.0 ın motorları arasında fark varmı parça fiyatları bakımından.

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
Yok mondeo 99-01 arası mk2 lerde kullanılan motorla aynı periyodik bakım masrafı

orj hava 12 benzin 15 yağ 15 filtre fiyatları bu ön takımda herşey aynı denebilir aks vs farkı var debriyaj baskı balatada fark 20 30 tl ya oynar ya oynamaz focus 1 e yakın fiyatları var parcası boldur sıkıntısı olmaz bir çok spor aracıda Türkiye şartlarında üzer

2.0 daha bi cazip hale geldi bnm için siz bunları söyleyince :) 1.6 yı satıp 2.0 mı alsak :rolleyes: focus daha cazip değilmi diger saydıgım araçlara göre kalite bakımından konfor bakımından

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
4 kapı sedan ghia sı ve 2 kapı sport trend versiyonları bulunmaktadır ,çoğunda sunroof ve digital klima standarttır.

teşekkür ederim bilgileriniz için bizim için en cazip focus gözüküyor...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Focus elbette era ve albea yla kıyasanmaz fakat...20 bint ye alacağınız focus 7 - 8 senelik olacak bu yüzden ben era derim.Era albea dan daha iyi bir araba.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Herşeyden önce Focus ve era aynı kaegoride bir araç değil. Ama bir era kullanıcısı olarak okuduğum yorumlara dayanarak era-albea-clio aynı kapasitede araçlar ve bunların içinde era en iyisi diye biliyorum. 2. eli de çok hızlı. Ben de 2003-2004 focus yerine 2008-2009 era select diyorum.

Yorum bağlantısı

Ekonomi için Era alırsanız üzülürsünüz. Diğer konularda özellikle yeni bir araç olması nedeni ile memnun kalırsınız. Hızlanması, seriliği, kullanım kolaylığı bakımından güzel bir araç. Uzun yolda Albea'ya göre çok daha performanslı. Yol tutuş konusunda Albea'ya göre 10km artısı var.

Focus ise sınıf farkı nedeni ile, yol tutuş, sessizlik, boyutlar ve hacim, malzeme kalitesi konularında üstün bir araçtır. Motor performansı modeline ve ağırlığa bağlı olarak çok büyük bir artı yaratmaz diğerlerine göre.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

bence albeaya yaklaşmayın...bu saydıklarınızın dışında opel astraya,megane da bakın derim

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
Herşeyden önce Focus ve era aynı kaegoride bir araç değil. Ama bir era kullanıcısı olarak okuduğum yorumlara dayanarak era-albea-clio aynı kapasitede araçlar ve bunların içinde era en iyisi diye biliyorum. 2. eli de çok hızlı. Ben de 2003-2004 focus yerine 2008-2009 era select diyorum.

yol tutuşu nasıl era nın

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
Ekonomi için Era alırsanız üzülürsünüz. Diğer konularda özellikle yeni bir araç olması nedeni ile memnun kalırsınız. Hızlanması, seriliği, kullanım kolaylığı bakımından güzel bir araç. Uzun yolda Albea'ya göre çok daha performanslı. Yol tutuş konusunda Albea'ya göre 10km artısı var.

Focus ise sınıf farkı nedeni ile, yol tutuş, sessizlik, boyutlar ve hacim, malzeme kalitesi konularında üstün bir araçtır. Motor performansı modeline ve ağırlığa bağlı olarak çok büyük bir artı yaratmaz diğerlerine göre.

Saygılarımla.

yaklaşık 2 yıldır focus kullanıyorum ve kullanıcsına ayrı bir güven veriyor arkadaşımı focus konusunda ikna ettim sonunda. era yıda focus uda kullandı test etti ve focus konusunda karak kıldık. teşekkür ederim bilgileriniz için. :) temiz az km yapmış bir focus arıyoruz :(

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
yaklaşık 2 yıldır focus kullanıyorum ve kullanıcsına ayrı bir güven veriyor arkadaşımı focus konusunda ikna ettim sonunda. era yıda focus uda kullandı test etti ve focus konusunda karak kıldık. teşekkür ederim bilgileriniz için. :) temiz az km yapmış bir focus arıyoruz :(

20 bin liraya 2001-2003 arası belki. Üstü mucize olur. Piyasa delirmiş,F1 lere F2 lerden çok para istiyorlar. :)

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
20 bin liraya 2001-2003 arası belki. Üstü mucize olur. Piyasa delirmiş,F1 lere F2 lerden çok para istiyorlar. :)

evet f1 ler özellikle ankarada çok tutuluyor 2003 f1 comfort gp ye 20.500 verdiler vermedim o paraya zor gözüküyor temiz makyajlı kasa bulmak..

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
yol tutuşu nasıl era nın

Era'nın yol tutuşunun zayıf olduğu söyleniyor. Şuana kadar hep şehir içinde kullandığım için tam test edemedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...