İçeriğe Yönlendir

Focus, Albea, Era

Anıl Aslan

Recommended Posts

Era'nın yol tutuşunun zayıf olduğu söyleniyor. Şuana kadar hep şehir içinde kullandığım için tam test edemedim.

Ankara-Bolu-Ankara güzergahında otoyolda aynı gün kullandım. Otobanda hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Dik rampalarda devirden düşüyor ancak, yol tutuşu sınıfı için yeterli. Bolu merkezden, Ankara Kızılay'a 2 saat sürmeden getirdi beni. Güven konusunda sıkıntı yaratmadı. Direksiyon tepkimesinin bu güvende payı var. BEnzinli motorunun hızlanma performansı çok baştan çıkarıcı. Gazı bırakana kadar araç soluksuz hızlanıyor. İlk kullandığımda beklemediğim bu performansı beni şaşırtmıştı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Yol tutuşunu test edemediğim için birşey diyemem ama diğer dediklerinize tam olarak katılıyorum. 1.4'lük motoru bile çok seri hızlanıyor, ilk başta bu performansa ben de çok şaşırdım. Direksiyonu çok yumuşak geldi ve beğendim. Tek sevmediğim şeyi direksiyon ince ve eli tam doldurmuyor focus veya astra gibi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Era'nın yol tutuşu Focus'a kıyasla oldukça zayıf olup, yakıt tüketimi de Focus'tan yüksektir.

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan
Ankara-Bolu-Ankara güzergahında otoyolda aynı gün kullandım. Otobanda hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Dik rampalarda devirden düşüyor ancak, yol tutuşu sınıfı için yeterli. Bolu merkezden, Ankara Kızılay'a 2 saat sürmeden getirdi beni. Güven konusunda sıkıntı yaratmadı. Direksiyon tepkimesinin bu güvende payı var. BEnzinli motorunun hızlanma performansı çok baştan çıkarıcı. Gazı bırakana kadar araç soluksuz hızlanıyor. İlk kullandığımda beklemediğim bu performansı beni şaşırtmıştı.

Saygılarımla.

peki belli bir hızadan sonra kesilme titreme veya buna benzer şeyler oluyormu era da . anlattıkları kadarda kötü değilmiş bu era :good1:

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Saygılarımla.

Evren bey aynen katılıyorum bende ilk aldığımızda izmitten konya ya getirmiştim otomatikti dediğiniz gibi araç soluklanmadan konya ya geldi

Yol tutuşunu test edemediğim için birşey diyemem ama diğer dediklerinize tam olarak katılıyorum. 1.4'lük motoru bile çok seri hızlanıyor, ilk başta bu performansa ben de çok şaşırdım. Direksiyonu çok yumuşak geldi ve beğendim. Tek sevmediğim şeyi direksiyon ince ve eli tam doldurmuyor focus veya astra gibi.

Aynen en kötü yanı direksiyonu ince yapmışlar insanın avucunu doldurmuyor

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Mutlaka ABS li Era alın, piyasada ABSsiz Era çok.

ABS genelde 1.6 larda mevcut dedğiniz gibi 1.4 lerde neredeyse hiç yok

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
ABS genelde 1.6 larda mevcut dedğiniz gibi 1.4 lerde neredeyse hiç yok

ABS 1.6'larda standar olarak geliyor, 1.4'lerde opsiyonel.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Tartışmasız temiz ve düşük km'li bir Focus, tercihen 80.000 km altında diğer iki model ile kıyas bile kabul etmez. Eski bir Focus kullanıcısı olarak, Focus 1 İ30 ile anca kıyas yapılabilir. Era mera hikaye, keza Albea masal olur.

Geçenlerde 70.000 km de 2004 Ghia'ya bindim, araba hala güzel be.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Abi hemen herkes böyle düşünüyor ama öyle Focus bulmak imkansız,olanlarda 23-24 bin lira para istiyor,veren varmı yokmu bilmem ama bence Era vs. dururken mantıklı değil.. :)

E ben daha yeni sattım, 2005 Focus Collection 26.000 km'de hatasız boyasız noktasız eziksiz çiziksiz, hemde bedavaya gitti.

Var aslında öyle temiz 3-5 araba piyasada, ciddi alıcı gider pazarlık yapar alır biner. Verilecek 1-2.000 Tl piyasa üstü fiyat da araç sahibine huzur keyif olarak kat be kat fazlasıyla döner.

Valla Era alacağıma Linea alırım inan bana daha keyifli kullanımı var. Era belki Linea'dan sağlam kuvvetli olabilir ama kullanım keyfinde yumuşak süspansiyonu, sessiz gıcırtısız tıkırtısız rüzgar sessiz iç mekanı çok daah iyidir.

Heleki Emotion paket alırsan esp asr hillholder kadife döşemeler çift renkli kabin blue&me falanda var.

Motorlar ise tartışmasız çok sağlam ve uzun ömürlü ödüllü makinalar.

fiat-linea-interior.jpg

fiat-linea-seats.jpg

fiat-linea-rear-exterior.jpg

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
MustafaÖztürk

aranıza 2009 model lpg li eramı satarak katıldım. yeni aracım 0 km focus collection 100 bg. era ile kıyaslarsanız 20 tane erayı forda değişmem. at arabası eradan daha konforludur. 2 yıl anca sabredebildim ve tertemiz eramı sattım. era ucuz seri cok seri hatta ama araba değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...