İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam

Fedai Özoğlu

Recommended Posts

Fedai Özoğlu

2 tane benzinli focustan sonra dizele geçeyim dedim.

Aracı yaklaşık 15 gündür kullanıyorum.

sx paket 8 airbag, dijital çift yönlü auto-klima, esp, hız sabitleyci. v.s

Focus titaniumla tek farkı yağmur far sensörü yok, esp si var.

Hatta yazılım olarakta bazı yönleri benziyor fazlalığı bile var. Kontağı kapatınca bazı özellikler (cam açma kapama-kontaktan follow me home gibi.) çalışmaya devam ediyor.

Araç sehir içi 6.1 lt yakıyor. 240 torkta bedavadan.

Saçma yönleride var. Mesala klima power tuşu yok. Fan ayarı ile açılıp kapanıyor. Radyo cd için sağ elimi meşgul ediyor.

Kontak tuşları ergonomik değil. Ayrıca kontak tek kademe , direk çalıştırma yapıyor.

Araç içi ışıkları önden kapatınca arkada kapanıyor açınca açılıyor.

Ayrıca içi bej rengi , kumaş kadife. kapılar 3 renk , siyah kahverengi ve sarı.

Ses sistemi fena degil ama focusun sony mp3 e yetişemez pop parçalarda son kademede sesi patlak veriyor. Bir kademe indirince düzeliyor. iç kilitleme ve süper kilitleme diye bir şeyi var(daha anlamaya çalışıyorum).

Dizel sessizliği yönüyle mükemmel diyebilirim, gerçekten harika. Ancak kapıları kapatınca içi boş hissi veriyor. Kapı saçlarının iç yüzeyi boş. Focusta ziftimsi bir madde vardı. Yol sessizliğide gayet iyi.

Arkalar bağımsız olmamasına rağmen harika yol tutuyor. Ön tekerler dönüş açısıda çok güzel sonuna kadar döndürdüğünde tekerin açısı değişiyor. Mersedes otobüslerdeki gibi.

arkadaşlar şimdilik bu kadar.

fotoğraflar geliyor.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Hayırlı olsun, benim naciz görüşüm c segmentinin yol tutuş kralı focus olarak biniliyor ama c4le yol tutuş konusunda ciddi bir mukayese yapılsa da görsek, çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
Hayırlı olsun, benim naciz görüşüm c segmentinin yol tutuş kralı focus olarak biniliyor ama c4le yol tutuş konusunda ciddi bir mukayese yapılsa da görsek, çok merak ediyorum.

C sekmentinde benim bildiğim en iyi yol tutan Golf sonra Focus. Bende 1 ay öncesine kadar Focus titanyum vardı. Araba gerçekten harika yol tutuyor ama ESP Titaniumda bile standart değil. şimdi C4 le yol tutuşunu karşılaştırmak adil olmaz çünkü C4 de ESP var ciddi fark ediyor.

evvelsi gün karşıma bir kedi çıktı ezmeyim diye mavevra yaptım , sonuca gelince teker izini görseydin şaşırırdın. focus ani mavenralarda kasa çok sallanıyordu. kullanan arkadaşlar iyi bilir.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
2 tane benzinli focustan sonra dizele geçeyim dedim.

Aracı yaklaşık 15 gündür kullanıyorum.

sx paket 8 airbag, dijital çift yönlü auto-klima, esp, hız sabitleyci. v.s

Focus titaniumla tek farkı yağmur far sensörü yok, esp si var.

Hatta yazılım olarakta bazı yönleri benziyor fazlalığı bile var. Kontağı kapatınca bazı özellikler (cam açma kapama-kontaktan follow me home gibi.) çalışmaya devam ediyor.

Araç sehir içi 6.1 lt yakıyor. 240 torkta bedavadan.

Saçma yönleride var. Mesala klima power tuşu yok. Fan ayarı ile açılıp kapanıyor. Radyo cd için sağ elimi meşgul ediyor.

Kontak tuşları ergonomik değil. Ayrıca kontak tek kademe , direk çalıştırma yapıyor.

Araç içi ışıkları önden kapatınca arkada kapanıyor açınca açılıyor.

Ayrıca içi bej rengi , kumaş kadife. kapılar 3 renk , siyah kahverengi ve sarı.

Ses sistemi fena degil ama focusun sony mp3 e yetişemez pop parçalarda son kademede sesi patlak veriyor. Bir kademe indirince düzeliyor. iç kilitleme ve süper kilitleme diye bir şeyi var(daha anlamaya çalışıyorum).

Dizel sessizliği yönüyle mükemmel diyebilirim, gerçekten harika. Ancak kapıları kapatınca içi boş hissi veriyor. Kapı saçlarının iç yüzeyi boş. Focusta ziftimsi bir madde vardı. Yol sessizliğide gayet iyi.

Arkalar bağımsız olmamasına rağmen harika yol tutuyor. Ön tekerler dönüş açısıda çok güzel sonuna kadar döndürdüğünde tekerin açısı değişiyor. Mersedes otobüslerdeki gibi.

arkadaşlar şimdilik bu kadar.

fotoğraflar geliyor.

Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Güle güle kullanın, aldığınız aracı çok kullandım ben, gerçekten güzel, birde f1 vitesi varsa dahada güzel. İlk başlarda direksiyon simidine alışamazsınız, ortası sabit çünki :) Birazda servisleri tuzludur.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, bi arkadaşta c5 vardı, direksiyonun orta kısmı dönmüyordu çok garip geliyordu bana.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip olsun. :) 27 Plaka görmek güzel :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
:) güzel araç. Allah güzel günlerde kazasız kullanmayı nasip etsin. Ford espye gerek duymuyor o bakımdan opsiyonel. :(
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
(düzenlendi)

Teşekkürler arkadaşlar.

Direksiyonun ortasının dönmemesi başlarda garip geliyor ama sonraları alışıyorsunuz. Dikkatinizi çekmiyor.

tarihinde Fedai tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
Güle güle kullanın, aldığınız aracı çok kullandım ben, gerçekten güzel, birde f1 vitesi varsa dahada güzel. İlk başlarda direksiyon simidine alışamazsınız, ortası sabit çünki :( Birazda servisleri tuzludur.

Gaziantep servisini hiç sevmedim. işten anlamıyorlar. Gerçekten tuzlu. Bir kaç şeyini yaptırdım. çözümler kendime aitti. Gittim sanayii ye işten anlayan ustalarla çözdük.

servis turba muhafazasına 180 TL dedi kaynak olmaz dedi alüminyum dedi. Ben kopan bağlantısını 5 TL ye sarı kaynak yaptıdım üstelik alüminyum değil usta mıktasla tuttu baktı demir. Arka silecek kapagı açınca çalışıyordu. servis 100 TL dedi 10 TL ye elektirikçi açtı bağlantısı kopmuş. Yağ değişimine 300 TL civarı deniyor. Toptan parçacı biliyorum. el emeği dahil 175 TL . İşte böyle.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Çok güzel görünüyor bu renk çokta yok piyasada buda güzel.. güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin.. :(:):nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...