İçeriğe Yönlendir

Benzinli Focus Mu Dizel Focus Mu?

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Hasan Varnalı

benzinli focusmu dizel focusmu?araçların ikiside 109 hp full merak ettiğim kıyaslama ise son hız yolda giderken hızlanma hızı kalkıştaki hızlanma farkı hangisi daha iyidir ?

Yorum bağlantısı
Okan Balcı

son hızı söylemek istemem forum kurallarına ters olur ama dizelin kalkıştada ara hızlanmadada performansı benzinliden kat kat iyidir sonuçta 240nm torka sahip bi motordan bahsediyoruz dizel ilk gaza basıldığında yığılıyormuş gibi gelir ama turbo devreye girdikten sorası bambaşka bi duygu :)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

2 aydır, turba performansı için "keşke daha önce olsaydı diyorum."

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
son hızı söylemek istemem forum kurallarına ters olur ama dizelin kalkıştada ara hızlanmadada performansı benzinliden kat kat iyidir sonuçta 240nm torka sahip bi motordan bahsediyoruz dizel ilk gaza basıldığında yığılıyormuş gibi gelir ama turbo devreye girdikten sorası bambaşka bi duygu :)

Anladım özellikle rampada çok güzel oluyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ara hızlanma, yol hayatımızın %99 u, orada da tdci motorun esnkeliği tabi ki gayet iyidir.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Ford'un yeni modellerinde kullanacağı 180 hp gücündeki benzinli motorla, dizel motor arasında seçim yapmakta zorlanırdım. Hali hazırda focuslarda kullanılan 100hp ve 115 hp benzinli motorları kesinlikle tdci motora tercih etmezdim. Bu arada tüm motorları da uzun dönem kullandığımı belirteyim :p

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Bu soru Performans anlamındaysa tabiki TDCİ...Yakıt ekonomisi anlamındaysa yanıt yine TDCİ...Sessizlik,titreşimsizlik ve konfor anlamındaysa Yanıt bu sefer Ti-VCT...Bizzat bana sorulmuş bir soru olarak kabul edildiğindeyse yanıt ne TDCİ,ne de Ti-VCT...Yanıtım Elektrikli Yeni Focus .... :)

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Focus İstanbul trafiğinde tam dolu bir depo ile kaç km gider maksimum?

Benzinli:?

Dizel:? ( ben 670 km gördüm)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Dizel tabiki. Turbo benzinli olmadıktan sonra bir espirisi kalmadı artık normal benzinlinin.

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek

15 günlük tecrübemle şunu söyleyim benzinli dizelin eline su dökemez. 5.vites 3 bin devir 150 km yapıyor

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

TDCI teknolojisi varken kesinlikle başka birşey düşünmem performans ve ekonomiklik olarak bize sunulmuş olan en iyi motor.ben full depo ile şehir içinde 790km yaptım

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek
benzinli focusmu dizel focusmu?araçların ikiside 109 hp full merak ettiğim kıyaslama ise son hız yolda giderken hızlanma hızı kalkıştaki hızlanma farkı hangisi daha iyidir ?

Benzinli focus ghia donanımlı olanları 115 bg

Dizel ghia donanımlı olanı 109 bg diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

evet arkadaşımız orada ufak bir yanlışlığa düşmüş

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
(düzenlendi)

evet hataya düştüm kusura bakmayın:)

cevabımı aldım sağolun tdci mın eline kimse su dökemez :)

tarihinde Hasan Varnal? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sedat Oral
TDCI teknolojisi varken kesinlikle başka birşey düşünmem performans ve ekonomiklik olarak bize sunulmuş olan en iyi motor.ben full depo ile şehir içinde 790km yaptım

çok iyiymiş hemde istanbul trafiğinde

Yorum bağlantısı
Erkan Kaplan

790 Km İstanbul trafiğinde yapmak çok zor birşey olması gerek. Ben İstanbul trafiğimde en fazla 670 Km'de ışık yandığını gordum ondan ilerisi yok :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İzmir sabah akşam durkalklı sahil yolu 15 km gidiş 15 km geliş (yarısı sahil yolu) 6 lt/100 km gibi birşey yakıyor.

Başlığa dönersem, 10 sene benzinli araç kullandıktan sonra tdci'dan daha zevk aldığımı söyleyebilirim. Gürültüsünü rağmen :D

Yorum bağlantısı
Serkan Yavaş

Herkes tdcı in performansı daha ıyı desede benım benzınlı daha ıyı gıdıyor dizel focustan ikisinide çok kullandım, tork faktoru ınsanı yanıltıyor

Yorum bağlantısı
Sedat Oral
Herkes tdcı in performansı daha ıyı desede benım benzınlı daha ıyı gıdıyor dizel focustan ikisinide çok kullandım, tork faktoru ınsanı yanıltıyor

dizelden performans almak için alışmak gerekyor.. viteslere turbo devirlerine alışmak lazım

Yorum bağlantısı
Serkan Yavaş

haklısınız 4500 cıvarlarında vıtes atılması lazım ama ozellıkle 140tan sonra benzınlı daha basarılı yuksek devır cevırmenın avantajını kullanıyor,yolda denk geldiğim çoğu araçtada bunu gördüm sınıfına göre performansı en iyilerden..

Yorum bağlantısı
Sedat Oral
haklısınız 4500 cıvarlarında vıtes atılması lazım ama ozellıkle 140tan sonra benzınlı daha basarılı yuksek devır cevırmenın avantajını kullanıyor,yolda denk geldiğim çoğu araçtada bunu gördüm sınıfına göre performansı en iyilerden..

evet 140 tan sonra benzinli bencede daha iyi yürür.. dizelin hükmü ara hızlanmalarda turbo çalışırken..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
çok iyiymiş hemde istanbul trafiğinde

evet istanbul trafiginde sabahları işe giderken sadece yol açık oluyor akşam gelirken dur kalklı olduğu halde bu kilometreyi yaptım

Güzergah neresi peki?

gökhan g.o.paşa ikitelli-g.osmanpaşa bahçeşehir güzergahlarında yaptım.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
abi bence tamamen durum sizin maddi durumunuzla alakalı. çok param olsaydı ghia alırıdm. birde sizin ihtiyaçlarınız ön planda. dizel alcaksanız km düşük olmalı para daha fazla ayırmalısınız kenara. anladığım kadaryla performan konusunda değinmiş herkes bana göre performans o kadar da önemli değil. 120 yi geçmeyen biriyseniz eğer. bugüne kadar normal araçlara bindiyseniz eğer benzinli focusda sizi fazlasıyla tatmin edecektir. herşey sizin ihtiyaçlarınıza bağlı. bence paranız çok yoksa lpgli temiz benzinli bi araçta olur. fazla maddi sıkıntıya girmeye gerek yok. benzinli trendleerde çok güzel:)

Valla sürekli dur kalklı trafikte benzinli focus benzini su gibi içiyor,kışın bir depoyla en fazla 400 km yapabiliyorum,yazın ise 530 km. 140 ı şehir içinde değil geçmek düşünemezsin bile,çaat diye cezayı yersin mobeseden. Ayrıca çekiş konusunda de benzinli focus (benimki 115 ps lik olduğu halde) çok zayıf,yokuşlarda baygınlık geçiriyor,hele birde klima açıksa arabayı rampada bırak yürü daha iyi...Benzili Focus kullanacağıma (ki kullanıyorum maalesef :D ) mercedes kompressör kullanırım o kadar yaktığım benzine değer asfaltı ağlatırım en azından...Benzinli Focus alıp tüp taktırmakta ayrı bir anlaşılmaz,akıl sır ermez konudur ki hiç değinmeyeyim ona...TDCI varken ne turbo benzin nede başka bişey alınmaz....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...