İçeriğe Yönlendir

Sağlamlığı Test Edildi Onaylandı.

Taner Aksoy

Recommended Posts

Taner Aksoy

Arkadaşlar geçen hafta iş yerime ait Clio marka araçla zincirleme bir trafik kazası geçirdim.

Sol şeritte normal trafik akışında galiba süratta 70-80 gibi ilerliyordumki önümde bulunan Focus, (Focus ll) onunda önünde bulunan Hundai marka araca tam arkadan çarptı. Tabiki frenlere asılmama ragmen duramayarak ben de Focus'a arkadan çarptım. Focusun ön hava yastıklarının açıldıgını ve yastıgın gizlendiği parcanın cama dogru acılarak ön camı kırdıgını gördüm. Aractan söylene söylene indim. Kendi aracıma baktım. Allah rahmet eylesin sag çamurluk, sol çamurluk, farlar, tanpon, kaput gidik. Focus'un arkasına baktım sadece tanponda küçüçük bi catlak var. Töbe töbe dedim. Sonra ön tarafa geçtim bi baktım en öndeki hundai sürücüsü bayan. Acaba insan bu yogun trafikte neden arkası bomboşmuş gibi düşünüp birden durur diye gecirirken içimden Hundai'nin bagajının koltuklarla birleştiğini gördüm. Dönüp Focus'un önüne bakınca Bismillah Bismillah dedim. Çünkü Focus'un sadece plakalıgı kırılmıştı. Arkadaşlar bu Focus iki aracın arasında kaldı bizim araçlar dagıldı. Focus'un hava yastıklarını saymazsak nerdeyse hiç hasarı yoktu.

Sürekli ses yalıtımını kafama takarak küçük bir pişmanlık yaşarken birden aklımı seveyim iyiki Focus almışım dedim. Bu arada benim Clio'nun hasarı 2.000 TL tuttu ayvayı yedik bu aybaşı. Allah hiç birimize kaza bela yaşatmasın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arkadaşlar geçen hafta iş yerime ait Clio marka araçla zincirleme bir trafik kazası geçirdim.

Sol şeritte normal trafik akışında galiba süratta 70-80 gibi ilerliyordumki önümde bulunan Focus, (Focus ll) onunda önünde bulunan Hundai marka araca tam arkadan çarptı. Tabiki frenlere asılmama ragmen duramayarak ben de Focus'a arkadan çarptım. Focusun ön hava yastıklarının açıldıgını ve yastıgın gizlendiği parcanın cama dogru acılarak ön camı kırdıgını gördüm. Aractan söylene söylene indim. Kendi aracıma baktım. Allah rahmet eylesin sag çamurluk, sol çamurluk, farlar, tanpon, kaput gidik. Focus'un arkasına baktım sadece tanponda küçüçük bi catlak var. Töbe töbe dedim. Sonra ön tarafa geçtim bi baktım en öndeki hundai sürücüsü bayan. Acaba insan bu yogun trafikte neden arkası bomboşmuş gibi düşünüp birden durur diye gecirirken içimden Hundai'nin bagajının koltuklarla birleştiğini gördüm. Dönüp Focus'un önüne bakınca Bismillah Bismillah dedim. Çünkü Focus'un sadece plakalıgı kırılmıştı. Arkadaşlar bu Focus iki aracın arasında kaldı bizim araçlar dagıldı. Focus'un hava yastıklarını saymazsak nerdeyse hiç hasarı yoktu.

Sürekli ses yalıtımını kafama takarak küçük bir pişmanlık yaşarken birden aklımı seveyim iyiki Focus almışım dedim. Bu arada benim Clio'nun hasarı 2.000 TL tuttu ayvayı yedik bu aybaşı. Allah hiç birimize kaza bela yaşatmasın.

Çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Focus number one, clio number end :D Sol önden bana clionun biri girmişti, benim plastik tampon sıyrık, onun sol ön far, tampon, sağ çamurluk ve kapuk pert aşamasındaydı :nazar:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Focus number one, clio number end :D Sol önden bana clionun biri girmişti, benim plastik tampon sıyrık, onun sol ön far, tampon, sağ çamurluk ve kapuk pert aşamasındaydı :nazar:

Explorer a vuracağıma tanka vururum daha iyi. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

En büyük hasar focusta oluşmuş aslında. 2 hava yastığı 5000 lira. :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Çok geçmiş olsun.

Taner Bey elinize bir yumurta alıp iki ucundan sıkıca bastırın...Kırabiliyor musunuz bakalım.Ortadaki araba sizin Clio olsaydı inanın şu anda Clio harika araba derdiniz...

Bende 2 araba arasında kalmış Hb clio görmüş biri olarak şunu söyleyebilirim 4 koltuğun dolu ve hepsinin aynı hizada olduğunu gördüm :D

Böyle kazalarda aslında karşılaştırma yapmak pek mümkün değil tabi ama Ford genede diğerlerine göre sağlamdır. Hatta bir tane hb focusa arkadan vurmuş corsa gördüm, corsanın airbag'ler açılmış farlar tampon kaput hacemat olmuş. Focusun tampon ve bagaj kapağında ezik dışında hiçbirşeyi yoktu. Normalde araçların kıç tarafları daha absorbe edici olabilmesi için öne göre yumuşak olur ama ona rağmen birşey olmaması gerçekten ilginçti. HB olmasınında etkisi vardır illaki.

Sizin vurduğunuz HB mi? Sedan mıydı acaba ?

Yorum bağlantısı
Taner Aksoy
Taner Bey elinize bir yumurta alıp iki ucundan sıkıca bastırın...Kırabiliyor musunuz bakalım.Ortadaki araba sizin Clio olsaydı inanın şu anda Clio harika araba derdiniz...

İlker bey siz bir cisme aynı anda aynı kuvveti karşıt yönlü olarak uygulamaktan bahsediyorsunuz. Bu olayda ise Focus önündeki araca vuruyor daha sonra ben Focusa vuruyorum. Başka bir arkadaşta duran araç daha az hasar alır yada vuran araç daha az hasar alır diye bir fikir atabilir ortaya. Ona da vuran az hasar alırsa benim araba neden dagıldı, duran az hasar alırsa Hundai neden dagıldı demek gerekir.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
Ford gerçekten sağlam araba, zaten ses alma durumu da biraz bunun eseri.

bu ne demek bunu açıklayabilirmisiniz..

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

çok geçmiş olsun Taner Bey. Allah esirgemiş. birde o modellerin sinyal verir vermez sağa-sola atlama hakkı doğurduğunu zanneden zeka sıkıntılı arkadaşlar var ki daha bu akşam üstü bir tanesinden kılpayı kurtuldum..

Yorum bağlantısı
Sedat Oral
(düzenlendi)

geçmiş olsun

bu focusların kaporta kağıt gibi bana dağılacak gibi geliyor..

tarihinde Sedat Oral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Çok alakasız bir benzetme olmuş. Ortadaki araç "Hacı Murat 124" olsa focus gibi mi kalacaktı? 124 ne harika araba mı diyecektik?

Bu arada kaza yapan arkadaşa da geçmiş olsun diyorum.

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sedat Oral
(düzenlendi)

focusun ve cilonun kazadaki resimleri varsa paylaşabilirmisiniz?

tarihinde Sedat Oral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...